Kecy v kleci

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 15. červenec 2018 14:28

Před lety jsem dělala (zdarma) leták pro jeden domov seniorů, kde opravdu nebyly prostředky na kupování fotek a zároveň nikdo nechtěl porušovat autorská práva. Když si vzpomenu, jak jsem prolezla všechny free místa a naprosto marně jsem se snažila najít jediný použitelný obrázek... nakonec to skončilo na fotkách z domova důchodců, které cvakli na nějaký obyč kompakt.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod basti » 16. červenec 2018 10:02

Generické výcvaky jde sehnat i zadarmo a ve slušné kvalitě. Pak nějaké historické specialitky, protože to mají různé archivy a univerzity k dispozici zadarmo - tady bacha na wiki, občas něco přebírají a poskytují dál jako CC, ale už neplní podmínky původního zdroje.

Na jakékoliv specializované fotky už začíná být problém i fotobanka. Chci sněženku, ok, je jich milion. Ale chci nějakou speciálnější alpskou kytku, konečná. Možná budu mít kliku na nějaké monstr macrostock databázi typu Getty, ale už to holt bude stát $100 a ne $1.

Stačí zajít na webtrh a podívat se na XY diskuzí na téma jak si nabouchat produktové fotky sám a jak sehnat fotky zadarmo. Než bych dal 30-100 Kč za fotku na fotobance, radši zabiju hodinu času sháněním fotky zadarmo - a to se fakt vyplatí :D
Hodnocení: 0
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod belinka » 16. červenec 2018 11:07

Veľa ľudí presvedčených že oni nafotia super fotky mobilom. Stretla som sa s eshopom s mobilovými fotkami produktov a je prekvapená že jej biznis nejde ;-). Myslím že reklamná agentúra neriskne nejaké zadarmo fotky alebo stiahnuté z webu.
Hodnocení: 0
belinka
 
Příspěvky: 121
Registrován: 10. červenec 2018 11:44

Reputace: +17

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod basti » 16. červenec 2018 20:21

Ale riskne, já už viděl takové úlety, že už mě snad nic nepřekvapí:

1) Reklamní kampaň nemalé firmy na FB, fotka v reklamě s logem Shutterstocku
2) Web energetického gigantu, fotky s logy Dreamstime a 123RF
3) Moje ukradené fotky byly v Readers Digest, 100+1, na TV Nova...
4) A borec na konec - baba rozkradla kámošovi fotky, vytiskla je a udělala si autorskou výstavu!
Hodnocení: 0
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Fauren » 18. červenec 2018 13:29

Dneska prodej na dreamstime za 2 dolary to je krásný pocit :o :)
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 551
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +52

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Vero » 18. červenec 2018 18:43

Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívéjme přátelé... :D
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod admin » 18. červenec 2018 19:01

basti píše:Ale riskne, já už viděl takové úlety, že už mě snad nic nepřekvapí:

1) Reklamní kampaň nemalé firmy na FB, fotka v reklamě s logem Shutterstocku
2) Web energetického gigantu, fotky s logy Dreamstime a 123RF
3) Moje ukradené fotky byly v Readers Digest, 100+1, na TV Nova...
4) A borec na konec - baba rozkradla kámošovi fotky, vytiskla je a udělala si autorskou výstavu!

Ty fotky s vodoznakem v mnoha případech není pokus o krádež, ale spíše blbost grafika a tiskárny - pro návrh používá fotky z fotobanky s vodoznakem (od toho to fotobanka umožňuje stáhnout) a jen pak zapomene vyměnit obrázky za ty koupené kvalitní a nechá to vytisknout :))
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod admin » 18. červenec 2018 19:06

Painter píše:Ahoj,
zkouší někdo prodávat fotky nebo ilustrace na mobily, trika...
Narazil jsem teď na https://www.redbubble.com/ ale nejspíš bude muset člověk u toho hodně propagovat aby měl nějaké prodeje. Má s tím někdo zkušenost. Případně je "známější" stránka než tohle. Koukal jsem na fineartamerica, ale tam se prodavají jen obrazy. Díky


Tyhle POD stránky (Print on demand) mají smysl jen pokud se tomu hodláš hodně věnovat a tvořit přímo na míru. Nemá smysl tam ládovat věco co dáváš do normální fotobanky. A ani potom se to zase tak moc nevyplatí, protože to přidávání obrázků na produkty a popisování je dosti pracné a tím to teprve začíná - kupce si musíš víceméně shánět sám, konkurence je obrovská...
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod basti » 19. červenec 2018 07:19

[/quote]
Ty fotky s vodoznakem v mnoha případech není pokus o krádež, ale spíše blbost grafika a tiskárny - pro návrh používá fotky z fotobanky s vodoznakem (od toho to fotobanka umožňuje stáhnout) a jen pak zapomene vyměnit obrázky za ty koupené kvalitní a nechá to vytisknout :))[/quote]

To je samozřejmě možné, ale tohle se mi prostě NIKDY stát nesmí. Navíc po zkušenosti s předními českými médii typu Nova, Prima, 100+1, Readers Digest atd. moc nevěřím na "omyly" - kradou jak straky a pak se trapně vymlouvají.

Viz různé perly jako "zdroj: Facebook" a tam fotky vykradené z FB nebo vykradená videa z Youtube v TV atd. - zcela běžná praxe. Novinář by snad měl vědět, že tohle se prostě nesmí. Není to jen neslušné, je to trestné.
+Marsan Hodnocení: +1
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Fauren » 19. červenec 2018 10:54

Prosím vás chtěl bych se zeptat .. je nějaká stránka nebo skupina na fb o určování hmyzu? :D tak jak je to u květin?
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 551
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +52

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot]

cron