Můj Youtube channel :)

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Můj Youtube channel :)

Příspěvekod Majk88 » 10. leden 2017 21:41

když to nedáváš komerčně tak není nic načerno ... tak si v klidu nahrávám na Youtube dělám si fotky atak... :)
Hodnocení: 0
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Uživatelský avatar
Majk88
 
Příspěvky: 563
Registrován: 5. květen 2013 20:26

Reputace: +40

Re: Můj Youtube channel :)

Příspěvekod Bananaboy » 10. leden 2017 22:03

Majk88 píše:když to nedáváš komerčně tak není nic načerno ... tak si v klidu nahrávám na Youtube dělám si fotky atak... :)

Tu nejde o to, či je to komerčne, alebo nekomerčne. Bez povolenia sa môže lietať iba s malými, hračkárskymi dronmi do určitej hmotnosti (asi 2 kg?) ale tú hmotnosť neviem presne. U veľkých dronov musíš mať urobené skúšky spôsobilosti k ovládaniu dronu. Nemôžeš predsa len tak s veľkým dronom lietať v meste nad hlavami ľudí. Môže ti zlyhať ovládanie, alebo fúkať silný vietor, prípadne do niečoho narazíš a dron na niekoho spadne a zabije ho, alebo mu spôsobí úraz. Taktiež môžeš spôsobiť škodu na majetku keď ti dron spadne niekomu napríklad na auto. Nechcem ťa strašiť, len ti chcem pripomenúť, aby si si o tom niečo pozisťoval predtým, než budeš lietať medzi ľuďmi, aby si sa nedostal zbytočne do problémov.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Můj Youtube channel :)

Příspěvekod Majk88 » 10. leden 2017 23:21

doporučuju přečíst doplněk X .. který mám naštudovaný ... nemáš pravdu co píšeš....navíc Mavic má 745 g :)
Hodnocení: 0
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Uživatelský avatar
Majk88
 
Příspěvky: 563
Registrován: 5. květen 2013 20:26

Reputace: +40

Re: Můj Youtube channel :)

Příspěvekod Návštěvník » 11. leden 2017 08:33

Na Slovensku a treba i v Rakousku jsou mnohem prisnejsi podminky pro letani. Doplnek X tam neplati. V obou zemich je zakazano rekreacni letani u vsech dronu s kamerou. Pokud chcete natacet, nebo i fotit treba jen pro sebe, musite mit pilotni prukaz, evidovany dron a komercni pojisteni. Jen tak tam muzete letat pouze bez kamery, nebo pod strechou.
+Ravennka Hodnocení: +1
Návštěvník
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Můj Youtube channel :)

Příspěvekod GreatWhite » 11. leden 2017 10:30

a ony fotobanky k přiloženému videu nebo fotce z dronu vyžadují pilotní průkaz? řeší nějak záběry z dronů v obchodních podmínkách?
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Můj Youtube channel :)

Příspěvekod PandaWild » 11. leden 2017 10:46

Fotobanky to nezajímá, ale zajímá to Úřad pro civilní letectví a ten když to zjistí, tak může být hodně tučná pokuta (až 5 milionů Kč). Drony nad 1 kg musí být opatřeny identifikačním štítkem se jménem pilota a kontaktem, nad 7 kg jsou jakási další opatření. U dronů nad 20 kg je potřeba licene i pro nekomerční využití. I vystavení na YouTube může být považované za komerční použití (kvůli reklamám). .. Někde se tuším psalo, že licence je potřeba i pro soukromé použití, když člověk dělá v oboru (komerční fotografie), ale to teď nevím jistě.
+Ravennka Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Můj Youtube channel :)

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 11. leden 2017 12:39

Nevěřím, že by úřad pro civilní letectví kontroloval youtube nebo fotobanky, dohledával autory a vyměřoval pokuty - to bych osobně klidně risknul. A i kdyby, museli by mi dokázat, že jsem pilotoval já a třeba jsem si někoho nenajal - tady by důkazní břemeno bylo na nich, domnívám se.
Čeho bych se víc bál, že s tím dronem způsobím doopravdy nějakou škodu, nedej bože na zdraví - to by se člověk potom asi nedoplatil.
Chvilku jsem přemýšlel, že by to s dronem byla prča, ale pak jsem usoudil že bych na to stejně neměl čas. Kamarád ho má a stejně s ním moc nelítá.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Můj Youtube channel :)

Příspěvekod PandaWild » 11. leden 2017 12:52

O nahlášení by se postaral pilný kolega nebo soused. Oni to nehledají, řeší jen nahlášení nepovolené činnosti. A jak víme z příkladu EET, když lidi mohou tak nahlašují. Nepřipadá mi problém, že by si vyžádali buď předložení licence nebo potvrzení o pronájmu služby. Důkazem o nepovoleném použití je nepředložení licence, nic víc nemusí dokazovat. Tyhle věci jsou hodně hlídané a dobře prokazatelné a skutečně ty pokuty udělují. Každý ať si to rozhodne za sebe, ale mně se doma nepovaluje zbytečných 5 milionů abych to risknul jen na základě dohadů, aniž bych si to důkladně prověřil.
+Ravennka Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Můj Youtube channel :)

Příspěvekod GreatWhite » 11. leden 2017 17:38

tak jistě, že člověk nebude lítat nad Karlovým mostem, ale když se proletím nad polem kde není široko daleko živá duše a hodím z toho video na fotobanku, tak bych se vůbec nestresoval, že mi zazvoní u branky někdo z úřadu letectví :) Jako, i když by mě někdo nahlásil, kdo mě zná, jak mi dokážou, že jsem si z dronu dělal záznam a prodávám ho na fotobance? Tato předvystrašenost je celkem vtipná.
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Můj Youtube channel :)

Příspěvekod Návštěvník » 11. leden 2017 21:56

Oni vám klidně můžou dokázat, že jste video dali na fotobanku. Tím to ale končí. S autorskými díly vzniklými při rekreačním létání můžete nakládat a prodávat je dle libosti. Museli by vám dokázat, že nelétáte rekreačně, ale za účelem prodeje. Také nemusíte být pilotem, ale jen kamera operátorem. Pilot může být někdo jiný. Důležité je neporušovat předpisy dané doplňkem X a poctivě vést letový deník (pro jistotu). Pokud daníte jako autoři, ne jako fotoživnostníci, tak se nemáte čeho bát. Vzniklý humbuk kolem létání s drony dělá na netu několik firem, které investovaly do této "bubliny" obrovské peníze a mají strach z konkurence. Některé z nich dokonce platíme z daní... :evil:
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé