neprodložení platnosti DOMÉNOVÉHO JMÉNA

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

neprodložení platnosti DOMÉNOVÉHO JMÉNA

Příspěvekod aaron007 » 13. listopad 2018 12:32

Asi před měsícem jsem zaplatil na PIPNI cz za doménu na další rok, což dělám pravidelně každý rok a dál se o nic nestarám.
Nyní my přišel email z NIC.cz, že za mou doménu nebylo včas zaplaceno a po měsíci bude doména znefunkčněna pak zrušena. Mám se spojit s mým registrátorem- PIPNI.cz, případně s jiným registrátorem.
PIPNI se na upozornění emailem vůbec neozývá a tak nevím co dál.
Máte někdo podobné zkušenosti? Jak to udělat, abych nemusel platit znovu někomu jinému?
Děkuji za radu. Zatím to mám funkční. www.foto-mach.cz
Hodnocení: 0
aaron007
 
IP: 88.102.132.1xx

Reputace: 0

Re: neprodložení platnosti DOMÉNOVÉHO JMÉNA

Příspěvekod Anika » 13. listopad 2018 13:12

Ještě je tam možnost zkusit okýnko live chatu dole vpravo, jestli se někdo ozve.

Co jsem tak zkusila pohledat, tak mají mizerné recenze, z toho moc nadějí na vyřešení neplyne. Ta částka za doménu nebývá snad nijak závratná?
Asi bych postupovala takhle: pokud se neozvou a situaci nenapraví, oslovit jinou firmu, popsat jim situaci a hned po vypršení domény ji zaregistrovat znovu jinde. Nevím, jestli by to šlo převést rychleji, když nespolupracují. Web zazálohovat a pak ho nahrát na nový hosting.
Jestli máš zaplacený i hosting, tak to asi bolí víc...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: neprodložení platnosti DOMÉNOVÉHO JMÉNA

Příspěvekod admin » 13. listopad 2018 13:19

aaron007 píše:Asi před měsícem jsem zaplatil na PIPNI cz za doménu na další rok, což dělám pravidelně každý rok a dál se o nic nestarám.
Nyní my přišel email z NIC.cz, že za mou doménu nebylo včas zaplaceno a po měsíci bude doména znefunkčněna pak zrušena. Mám se spojit s mým registrátorem- PIPNI.cz, případně s jiným registrátorem.
PIPNI se na upozornění emailem vůbec neozývá a tak nevím co dál.
Máte někdo podobné zkušenosti? Jak to udělat, abych nemusel platit znovu někomu jinému?
Děkuji za radu. Zatím to mám funkční. http://www.foto-mach.cz


Ahoj, mám také pípni, ale tam platím jen webhosting, doménu platím odjakživa na forpsi. Raději se mrkni za co na tom pipni platis, je mozne, ze kdyz jsi kupoval domenu, tak jsi ji zaplatil na x let dopredu a kazdorocne jsi platil jen hosting...
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2112
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: neprodložení platnosti DOMÉNOVÉHO JMÉNA

Příspěvekod shalom3 » 13. listopad 2018 13:47

Na nic.cz je o Tvé doméně toto: https://www.nic.cz/whois/domain/foto-mach.cz/
Nejlepší bude obrátit se s dotazem na Forpsi. Pipni.cz je zřejmě jejich subregistrátorem a možná se platba nějak nepřeúčtovala. Zkontroluj také své platební údaje - někdy stačí překlep ve var. symbolu.
Pravděpodobně by bylo možné doménu převést pod forpsi, jestli máš zaplacený hosting u pipni.cz, tak si ji nechat přesměrovat a po expiraci webhostingu stránky převést pod forpsi nebo jiného poskytovatele webhostingu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4468
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1035

Re: neprodložení platnosti DOMÉNOVÉHO JMÉNA

Příspěvekod aaron007 » 13. listopad 2018 14:25

Platba proběhla v pořádku - po předfaktuře mi přišla normální faktura. Je to asi, jak píše admin.
Na PIPNI jsem platil 1200 +DPH za webhosting-PROFI. Bude to moji neznalostí, že nerozlišuji domenu a webhosting. Omlouvám se PIPNI.
Zkusím napsat na FORPSI, aby vystavili nějakou fakturu.
Děkuji za rady.
Hodnocení: 0
aaron007
 
IP: 88.102.132.1xx

Reputace: 0

Re: neprodložení platnosti DOMÉNOVÉHO JMÉNA

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 13. listopad 2018 20:34

Jenom poznámka, nevím jestli využiješ webhosting profi, spíš bych řekl, že asi ne. Ve většině případů stačí balíček easy, zhruba za polovic, doména včetně hostingu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: neprodložení platnosti DOMÉNOVÉHO JMÉNA

Příspěvekod aaron007 » 13. listopad 2018 20:51

Přihlásil jsem se na PIPNI.cz a tam mám nejlevnější webhosting-PROFI za 100,- Kč na měsíc. Pak tam mají jen za 200,- Kč a 400,- Kč. Těm říkají BUSINESS a VIP.
Možná jsem udělal chybu již při první registraci před deseti lety a jinde to bude levnější. Nebo se časem snížily ceny.
Až vyřeším můj problém, tak se pokusím využít něco levnějšího.
Hodnocení: 0
aaron007
 
IP: 88.102.132.1xx

Reputace: 0

Re: neprodložení platnosti DOMÉNOVÉHO JMÉNA

Příspěvekod admin » 13. listopad 2018 21:01

aaron007 píše:Přihlásil jsem se na PIPNI.cz a tam mám nejlevnější webhosting-PROFI za 100,- Kč na měsíc. Pak tam mají jen za 200,- Kč a 400,- Kč. Těm říkají BUSINESS a VIP.
Možná jsem udělal chybu již při první registraci před deseti lety a jinde to bude levnější. Nebo se časem snížily ceny.
Až vyřeším můj problém, tak se pokusím využít něco levnějšího.

Jsem na tom úplně stejně, jsem u nich už 15 let, z toho posledních 5 chci přejít jinam, ale pořád to odkládam. Ale až jednou si budu dělat nový web (to taky plánuji 7 let), tak přejdu. Jinak měl jsem nějaké domény na ceskyhosting.cz tam to bylo v pohodě, ale poslední dobou vše směřuji na blueboard.cz, ten mi vyhovuje nejvíce, super podpora a ceny hodně nízké (pokud máte více domén).
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2112
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: neprodložení platnosti DOMÉNOVÉHO JMÉNA

Příspěvekod PandaWild » 13. listopad 2018 21:17

Neznám sice srovnání, ale já jsem u WEDOS roky spokojený. 30 Kč/měsíc (s DPH) za neomezený diskový prostor mi přijde dobrá nabídka (platím ročně 360,- za hosting a 130,- za doménu eu). Výpadky jen velmi výjimečně a domluva s nimi také dobrá. V ceně PHP, MySQL, cron, neomezený disk pro webhosting, 5 GB úložiště pro soukromé soubory. Nabízí bonus na 2 roky při přechodu od konkurence.
+Baldion Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: neprodložení platnosti DOMÉNOVÉHO JMÉNA

Příspěvekod admin » 14. listopad 2018 09:38

PandaWild píše:Neznám sice srovnání, ale já jsem u WEDOS roky spokojený. 30 Kč/měsíc (s DPH) za neomezený diskový prostor mi přijde dobrá nabídka (platím ročně 360,- za hosting a 130,- za doménu eu). Výpadky jen velmi výjimečně a domluva s nimi také dobrá. V ceně PHP, MySQL, cron, neomezený disk pro webhosting, 5 GB úložiště pro soukromé soubory. Nabízí bonus na 2 roky při přechodu od konkurence.


To zní také dobře! A dá se tam hostovat více domén, nebo za každou se platí těch 30 Kč/měsíc? Jsem se díval po dlouhé době na ceník Bluebordu a tam je to 79 Kč za měsíc, ale je v tom až 10 domén, takže jedna pak vyjde na 8 Kč za měsíc :) Kdo jich má více (jako já) tak tohle ocení.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2112
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Další

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot]

cron