Vlákno stížností a nářků

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod shalom3 » 10. leden 2019 20:49

Tak s tou angličtinou je to pravda, také mi to pomohlo získat nějaké slovíčko navíc. Jinak se do angliny dost špatně dokopu, to už uvažuji i o tom nádobí, zametání... ;) Nechápu, jiné jazyky mě docela bavily a taky poměrně lezly do hlavy. No jo, ale to mi bylo tak mezi 15-25 lety. To jsem denně byla schopná vstřebat i 50 slovíček. Dneska jich vstřebu tak pět a druhý den zjistím, že jsem 50 zapomněla. :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Bananaboy » 10. leden 2019 22:09

Host píše:Nevím, je blbé to tady psát, ale mne popisování i vymýšlení klíčových slov u nových obrázků docela baví. Rozšiřuje mi to obzory v anglickém jazyce i různých oborech. U obehraných témat je to zase jednoduché kopírování a vložení.

No jo u ilustrácií ktoré už podobné mám v portfóliu to celkom ide. Tam je ale problém, že podobný obrázok s rovnakými keywordami nemá veľkú váhu, pretože tým podobným obrázkom konkuruje. Popisovanie nových témat ma frustruje z toho dôvodu, že trvá veľmi dlho. Teda neviem aké know-how používate vy ostatní, ale ja napríklad za 8 hodín popíšem len asi tak 5 obrázkov a to je málo. Lenže ak to chcem mať poriadne, tak to musím popisovať poctivo. Kým nájdem tie správne slová, ich významy a synonymá a overím si ich aj z iných zdrojov, tak to proste trvá. Viem, že by sa to dalo aj urýchliť, ale aký by to malo zmysel to odfláknuť. Veď tým by som škodil len sám sebe. Jo obzory v angličtine to rozširuje aj mne, ale aj tak ma to zdĺhavé popisovanie proste nebaví. Keď si predstavím koľko nových, pekných obrázkov by som mal za tú dobu nakreslených... Ach jo!
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Egeris » 11. leden 2019 07:33

Bananaboy píše: ja napríklad za 8 hodín popíšem len asi tak 5 obrázkov


Víc jak hodinu na jeden obrázek? :shock: Co tam tak dlouho vymýšlíš? :lol:
Hodnocení: 0
Egeris
 
Příspěvky: 436
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Bananaboy » 11. leden 2019 08:15

Egeris píše:Víc jak hodinu na jeden obrázek? :shock: Co tam tak dlouho vymýšlíš? :lol:

No vymýšľam tých 50 slov. :D Vieš aké je ťažké ku niektorým obrázkom vymyslieť 50 slov? Síce si pomáham aj s http://microstockgroup.com/tools/keyword.php, ale ľudia k obrázkom často píšu všelijaké blbosti, takže si menej známe slová musím ešte overovať v iných zdrojoch, napríklad na Googli, na Wikipédii a podobne. Tak to nakoniec vychádza nejaké 2 minúty na slovo a to sa už tak veľa nezdá. Ja viem, mnoho fotobankérov to možno odflákne a nahodí k obrázku hocijakých 50 slov, len aby to mali rýchlo hotové, ale ja chcem mať nad kľúčovými slovami plnú kontrolu. A taktiež keywordy zoraďujem podľa relevantnosti kvôli Fotolii. Aj to zaberie určitý čas. To tiež veľa fotobankérov nerobí.

Proste som si zvykol poctivo keywordovať od začiatku ako som na fotobankách. Keby som keywordy flákal, tak by som pri nízkych predajoch mohol nadávať len na seba a na svoju lenivosť. Keďže ale keywordujem poctivo, tak prípadné nízke predaje môžem zvaliť na fotobanky a na ich blbé, vyhľadávacie algoritmy. :lol: Mám proste čisté svedomie a dobrý pocit, že ja som urobil pre predaje úplné maximum.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod ivusakzkrabice » 11. leden 2019 10:17

A tady má člověk získat motivaci k popisování fotek.. :? :? :? :? :?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod petrb » 11. leden 2019 12:41

ivusakzkrabice píše:A tady má člověk získat motivaci k popisování fotek.. :? :? :? :? :?


tak hlavní motivací k popisování fotek / ilustrací by měl být snad údaj o prodejích ve vašem fb účtu ne? :)
Hodnocení: 0
petrb
 
Příspěvky: 16
Registrován: 2. září 2015 10:05

Reputace: +5

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod GreatWhite » 11. leden 2019 13:22

největší motivací pro nahrávání a klíčování je ten fakt, že pokud ty fotky nenahraji a neoklíčuji, tak je ani nemůžu prodat ;) v šuplíku si je nikdo nekoupí 8-) co když zrovna teď někdo shání obrázek, který mi trčí hotový na disku. no koupí to od někoho jiného 8-)
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Navstevnik_3 » 11. leden 2019 14:41

- Bananaboy :

A prosimte je ta peclivost videt na vysledcich (meritelne / dhadem)?
Osobne mam stimto problem a KW a nazvy asi dost flakam...
Hodnocení: 0
Navstevnik_3
 
IP: 188.122.208.1xx

Reputace: 0

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod petrb » 11. leden 2019 14:42

nezapomněli jste popsat fotky bylinek teď jsem za dva dny stáhnul více než 200 fotek a z toho snad jen jeden český autor :)
Hodnocení: 0
petrb
 
Příspěvky: 16
Registrován: 2. září 2015 10:05

Reputace: +5

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Bananaboy » 11. leden 2019 16:07

Navstevnik_3 píše:- Bananaboy :

A prosimte je ta peclivost videt na vysledcich (meritelne / dhadem)?
Osobne mam stimto problem a KW a nazvy asi dost flakam...


Ako som napísal v predchádzajúcich príspevkoch, poctivo popisujem od môjho začiatku vo fotobankách, takže žiaľ nemám žiadnu skupinu zle popísaných obrázkov s ktorými by som mohol porovnávať.

Keďže mám ale na fotobankách len zhruba 3000 obrázkov a v pohode ma ešte stále uživia a nepotrebujem žiadnu, ďalšiu prácu, tak myslím, že sa to poctivé popisovanie zrejme vypláca. Ešte musím dodať, že som už vyše roka žiadne nové obrázky nenahral, takže žijem len zo zotrvačnosti predajov starých obrázkov.

Niektorí fotobankéri tu už v minulosti tvrdili, že nie je nutné mať 50 kľúčových slov, takže ak flákaš keywordy, tak to možno až tak nevadí, ale tie názvy ti doporučujem popisovať čo najlepšie, pretože u niektorých fotobánk má práve názov a popis najväčšiu váhu vo vyhľadávaní a dosť ľudí hľadá obrázky aj cez Google, ktorý tiež uprednostňuje dobre popísané obrázky.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé