Jak udržet pořádek v odeslaných souborech do fotobank

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: Jak udržet pořádek v odeslaných souborech do fotobank

Příspěvekod shalom3 » 18. červenec 2017 10:35

Teoreticky lze obojí - jak třídit nahrané obrázky do mnoha složek, tak i sypat je do jedné. Vyhledat potom popsaný obrázek pomocí klasického vyhledávání Windows není problém. Já jsem se uchýlila k uploadovým archivním složkám po měsících, což pak je výhodné třeba v případě, že člověk později přibere nějakou další fotobanku. Tam nasunu vždy ten měsíční archiv najednou a vím, že ho mám hotový.
+Baldion Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Jak udržet pořádek v odeslaných souborech do fotobank

Příspěvekod ivusakzkrabice » 18. červenec 2017 10:55

Mám složky
- fotky bez keywordů (to ještě třídím Profimedia x Shutterstock)
Tu shutterstockovou dál dělím na:
- s keywordy
- pro nahrání - složka kam si odhazuju z té s keywordy napřeskáčku fotky
- waiting - tam je po nahrání odhodím a odtud se po rozhodnutí šutru třídí na approved a zamítnuto, approved si ještě třídím do složek podle témat (obecně bráno - třeba - cestování čr, botanika - spíš je pro sebe, protože u kytek pak občas dohledávám název, jinde se typově inspiruju existujícími keywordy) a ještě před roztříděním vyberu od každého tématu nějaké do fotolie, tam už dál neřeším schválení neschválení. vše s keywordy je v archivu a po několika měsících to přesouvám na externí disk.

systém mi se mi daří udržovat při cca 250ti až 300 fotkách za měsíc

důležitá je jednoduchost

jinak, co s týče rawů, tak je archivuju s jpegy ve složkách podle data pořízení, další duplikování rawů nedělám, spíš se snažím promazávat ty, které mne nenadchly ani pro fotobanky ani pro soukromé použití. Zálohy fotek mám dvakrát.. jen ty disky ne a ne zlevnit šmejdi ;) :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Jak udržet pořádek v odeslaných souborech do fotobank

Příspěvekod sedmicka7a » 18. červenec 2017 10:58

tak já v tom žádný systém nemám, prostě třeba složku Fotografie, mám rozdělenou podle témat a podtémat a když to pak otevřu v Stocksubmitteru, tak vidím, co už bylo nahraný a co ne.

Když už jsme u toho Affinity, nevíte někdo jestli se v Affinity Photo dají upravovat Rawy? A z hlediska AD tak sice nedělá přímo EPS 10, ale fotobanky to přijímají (nebo aspoň přijímaly, když to bylo ještě BETA) bez použití některých funkcí. Vlastně nevím o žádném programu mimo AI, který dělá přímo EPS10, ale přijímají je odevšad (Inkscape, AD, ...).
Hodnocení: 0
http://www.megapixel.cz/foto/106527
http://www.shutterstock.com/gallery-2703055p1.html
Uživatelský avatar
sedmicka7a
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23. září 2014 16:37

Reputace: +48

Re: Jak udržet pořádek v odeslaných souborech do fotobank

Příspěvekod old_white_wolf » 18. červenec 2017 11:35

V Affinity Photo se rawy dají vyvolávat a např. pro mé potřeby (dělám spíš vektory, fotky málo) to nemá žádnou mouchu :)
A na fotobankách mi je běžně přijímají bez problémů, takže technická kvalita bude taky OK.
+sedmicka7a Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
old_white_wolf
 
Příspěvky: 120
Registrován: 18. březen 2015 23:18

Reputace: +23

Předchozí

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron