možnost koupit Adobe Illustrator?

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

možnost koupit Adobe Illustrator?

Příspěvekod Trance » 24. únor 2016 09:11

Zdravím,

jelikož se již přestaly prodávat krabicové verze Adobe, ptám se, jaký je v současné době nejlevnější způsob koupi Adobe Illustrator? Nejde mi o Photoshop, ani o Indesign apod. chtěl bych jen tento jeden produkt bez jakéhokoliv balíčku Creative Suite apod... a studentskou verzi také nemám zájem.

Koukal jsem na měsíční předplatné 24,19 € za nejnovější verzi :roll: Nejde někde koupit nějáká starší verze? Mě by stačil bohatě třeba Illustrator CS3. Na různých českých bazarech jsem nic nenašel a na ebay jsou verze snad jen pro Mac.

Přijde mi nelogický koupit si nejnovější Illustrator za takový nekřesťanský peníze s tím že nikde nemám zaručené zdali budu mít někdy úspěch. Aspon zkušební dobu by měli dát :-) pak bych neměl problém s tím si to koupit když si na to vydělám.
Hodnocení: 0
Trance
 
IP: 46.167.243.2xx

Reputace: 0

Re: možnost koupit Adobe Illustrator?

Příspěvekod dnyvlt » 24. únor 2016 09:19

Dá se stáhnout zkušební verze, ale ta je mám pocit jenom k nekomerčnímu použití.

Přijde mi nelogický koupit si nejnovější Illustrator za takový nekřesťanský peníze s tím že nikde nemám zaručené zdali budu mít někdy úspěch. Aspon zkušební dobu by měli dát :-) pak bych neměl problém s tím si to koupit když si na to vydělám.


Ale to je prostě riziko podnikání a tvorba pro fotobanky podnikání je. Když se rozhodneš, že si pořídíš autodopravu, tak si taky kamion musíš koupit a nemáš zaručené, že budeš mít úspěch...
Hodnocení: 0
dnyvlt
 
Příspěvky: 159
Registrován: 2. říjen 2014 21:21

Reputace: +6

Re: možnost koupit Adobe Illustrator?

Příspěvekod navstevnice » 24. únor 2016 09:25

http://www.adobe.com/cz/products/illustrator.html vpravo nahoře je možnost stažení bezplatné zkušební verze.
Ale jakmile vyzkoušíš novější verzi, k verzi typu CS2-3 se ti nebude chtít vrátit. :D
Hodnocení: 0
navstevnice
 
IP: 194.228.134.1xx

Reputace: 0

Re: možnost koupit Adobe Illustrator?

Příspěvekod PandaWild » 24. únor 2016 09:27

Stačila by i verze 10 (alespoň by byla 100% kompatibilní s EPS10), ta se občas objevuje mezi lidmi k prodeji v krabici. Je levnější a má trochu jiné ovládání, ale když jsem se s ní učil podle knížek z knihovny, tak se s ní dalo také docela dobře dělat a zvládla vše co bylo třeba.
Hodnocení: 0
Naposledy upravil PandaWild dne 24. únor 2016 09:29, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: možnost koupit Adobe Illustrator?

Příspěvekod Trance » 24. únor 2016 09:28

No jestli zkušební verze není pro komerční účely tak to je taky zlý no :( Ta zkušební lhůta by nebyla marná... Taky jsem koukal, že bych pořidil ILlustrator na firmu, ale to je ještě dražší než kdybych si to koupil jako jednotlivec :-D
Hodnocení: 0
Trance
 
IP: 46.167.243.2xx

Reputace: 0

Re: možnost koupit Adobe Illustrator?

Příspěvekod Ravennka » 24. únor 2016 09:31

Zkus hodit poptavku na ruzna mista - treba nekdo doma ma, jenom se jeste neodhodlal podat inzerat :-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: možnost koupit Adobe Illustrator?

Příspěvekod Trance » 24. únor 2016 09:37

ještě by mě zajímalo jak to funguje s různýma měnama? Protože 24,19 € / měsíc není to stejný jako 19,99 USD / měsíc. Logicky bych si zvolil dolarovou měnu ne?
Hodnocení: 0
Trance
 
IP: 46.167.243.2xx

Reputace: 0

Re: možnost koupit Adobe Illustrator?

Příspěvekod Anika » 24. únor 2016 10:08

dnyvlt píše:Dá se stáhnout zkušební verze, ale ta je mám pocit jenom k nekomerčnímu použití.

Přijde mi nelogický koupit si nejnovější Illustrator za takový nekřesťanský peníze s tím že nikde nemám zaručené zdali budu mít někdy úspěch. Aspon zkušební dobu by měli dát :-) pak bych neměl problém s tím si to koupit když si na to vydělám.


Ale to je prostě riziko podnikání a tvorba pro fotobanky podnikání je. Když se rozhodneš, že si pořídíš autodopravu, tak si taky kamion musíš koupit a nemáš zaručené, že budeš mít úspěch...


Ale kamion si můžeš koupit starší ojetý a je tvůj, kdežto tady si v podstatě pronajímáš pořád nejnovější verzi, a nemáš možnost výběru. Doufám, že mi moje cs6 ještě dlouho vydrží.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: možnost koupit Adobe Illustrator?

Příspěvekod jarafoti » 24. únor 2016 10:27

Hodnocení: 0
jarafoti
 
Příspěvky: 1
Registrován: 3. únor 2016 12:17

Reputace: 0

Re: možnost koupit Adobe Illustrator?

Příspěvekod admin » 24. únor 2016 10:39

jarafoti píše:http://www.ivmshop.com/Adobe-Illustrator-CS6-Win-Download_p_561.html


Tak tohle zavání prodejem kradeného softwaru - pokud vím, tak už to bude dva roky, co Adobe zrušila prodej starších verzí přes partnery a pokud vím, tak se to dodržuje. Tohle vypadá, že si koupíš spíše kradený software za plnou cenu :(

Jinak CS6 by mělo jít ještě pořád od Adobe koupit - viz http://ilustrator.cz/lze-koupit-aplikace-adobe-cs6/ v komentářích pak najdeš i další tipy, kde sehnat použitou starší verzi.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Další

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé