SMAZANÉ FOTKY NA SHUTTERSTOCKU

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: SMAZANÉ FOTKY NA SHUTTERSTOCKU

Příspěvekod pidalin » 13. srpen 2017 23:48

Ňáký komerční využití to asi má když jsem tuhle konrkrétní fotku jednou prodal, k čemu to kdo chce netušim, to je jejich problém. ;-) Ale hlavně nejde o tuhle konrkrétní fotku, jde o to že SS vám může kdykoliv smazat jakýkoliv fotky bez varování a vysvětlení proč a vy se o tom třeba nikdy nedozvíte, já si toho všimnul náhodou protože jsem na SS novej a mam tam jenom pár fotek a je to pro mě hodně odrazující od toho v tom dál pokračovat. Pokud mi napíšou že to smazali protože si někdo stěžoval, třeba potomek toho architekta nebo něco, tak já to pochopim, ale oni nenapíšou prostě nic.
Mimochodem fotka paneláku se mi taky prodala, doufam že se neozve ten kdo ten panelák před pár lety natřel na žluto že na to má autorský práva. :-) Dnešní svět je prostě uplně jak u blbejch.
Ale fakt mi uniká kdo by si mohl stěžovat na to že je na SS budova z roku 1924, ještě jsem si googlil ty architekty co to dělali a jsou to Češi, nemůže se ozvat někdo ze světa nebo tak něco, fakt to nechápu co se stalo. A pokud vim tak autorský práva podle našich zákonů zanikaj 70 let po smrti, u jednoho ze dvou architektů se mi datum úmrtí nepodařilo dohledat, tak je možný že to je třeba ten problém, jeden umřel v roce 36 a druhej nevim, informace neexistuje.
Hodnocení: 0
pidalin
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10. srpen 2017 23:53

Reputace: 0

Re: SMAZANÉ FOTKY NA SHUTTERSTOCKU

Příspěvekod GreatWhite » 14. srpen 2017 07:12

Shutterstock je soukromá společnost, když si usmyslí, tak ti zruší i celý účet bez mrknutí oka ;)
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: SMAZANÉ FOTKY NA SHUTTERSTOCKU

Příspěvekod Ravennka » 14. srpen 2017 08:36

A krom toho, naše zákony jsou jim u zádě, protože se musí řídit přinejmenším zákony země, kde sídlí ;) a "přinejhorším" berou v potaz ty nejpřísnější zákony zemí, ve kterých víc působí a činí jim to nějaké problémy... takže třeba na istock nedostaneš žádnou fotku ze zoo; pokud vím, tak někde neberou žádné hrady, atp. architektura je prostě obecně problémová...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Předchozí

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé