SMAZANÉ FOTKY NA SHUTTERSTOCKU

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

SMAZANÉ FOTKY NA SHUTTERSTOCKU

Příspěvekod pidalin » 11. srpen 2017 00:01

Zdravím, mam problém na SS, smazali mi několik dříve schválenejch fotek, jedna z nich se dokonce prodala, nechápu co maj za problém a ani se nenamáhaj člověka nijak informovat proč to smazali a fakt mě to dost rozčílilo. Je to normální? Byly to fotky funkcionalistický budovy z roku 1924, vesměs jenom detajly, žádný loga ani nic, to jsem si pohlídal. Proč to teda schválili a nechali dokonce jednu prodat a pak mi to mažou po čase? A když je ta budova 93 let stará, tak s čim maj sakra problém? Je to pro mě fakt demotivující s těma fotobankama začínat, co mam teda fotit aby se mi tohle nestávalo? Ale s těma fotkama architektury je to obecně mizerný, třeba na dreamstimu mi jakoukoliv budovu dávaj rovnou do editorialu, je to fakt trapný, přece nebudu fotit jídlo. Hlavně si tim sami ubližujou když se jedna ta fotka prodala, opravdu to nechápu. Ta jedna prodaná fotka je ta v příloze, je to funkcionalistický krematorium na hřbitově v Nymburce a nechápu o co jim jde. Dam to tam znova, z protestu proti nim a hlavně protože se to prodalo, já si nenecham mazat fotky který se prodávaj a nic neporušujou.
Přílohy
_1060382.jpg
_1060382.jpg (233.99 KiB) Zobrazeno 4078 krát
Hodnocení: 0
pidalin
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10. srpen 2017 23:53

Reputace: 0

Re: SMAZANÉ FOTKY NA SHUTTERSTOCKU

Příspěvekod misa » 11. srpen 2017 04:39

Zdravím,
jak, prosím pěkně, zjistím, že mi smazali na SS či jinde nějaké fotky?
Díky za info,
m.
Hodnocení: 0
misa
 
IP: 5.62.43.xx

Reputace: 0

Re: SMAZANÉ FOTKY NA SHUTTERSTOCKU

Příspěvekod Host » 11. srpen 2017 06:34

To je kvuli te opryskane fasade. Az si to opravej, tak to muzou prodavat. Me vyhodili Cadilac kvuli rezavymu blatniku.... :D
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: SMAZANÉ FOTKY NA SHUTTERSTOCKU

Příspěvekod ivusakzkrabice » 11. srpen 2017 07:44

Rada je asi fakt jen ta jediná. Dávej to jako editorial, editorial se taky prodává.....
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: SMAZANÉ FOTKY NA SHUTTERSTOCKU

Příspěvekod Ravennka » 11. srpen 2017 07:48

Ona totiž práva zrovna v oblasti architektury jsou poněkud ošemetná a v každé zemi jiná, ta proto to fb běžně neberou pro RF. A na SS to nemohli přeřadit na editorial, protože tam k tomu nemáš vhodný popisek...

Navíc, co si budeme nalhávat... jaké je komerční využití takové fotky, kterou jsi tu třeba ukázal?
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: SMAZANÉ FOTKY NA SHUTTERSTOCKU

Příspěvekod ivusakzkrabice » 11. srpen 2017 08:14

komerční využití může být třeba firma, která opravuje fasády a ukazuje, co všechno by uměla opravit, v tom případě si nemyslím, že použití je vhodné. jediný, kdo by měl právo takovou fotku použít je skutečně ta firma, která daný by dům skutečně opravila a dala si to jako referenci.. na to ale nepotřebuje fotobanku, ale nafotí si to sama, případně zadá jako zakázku..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: SMAZANÉ FOTKY NA SHUTTERSTOCKU

Příspěvekod PandaWild » 11. srpen 2017 09:48

Při opakovaném poslání aspoň řeknou důvod proč to odmítají.

Mazání se stává když se na SS někdo obrátí komu to patří. Možná že si to vyžádal majitel, že si to nepřeje zveřejňovat.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: SMAZANÉ FOTKY NA SHUTTERSTOCKU

Příspěvekod Baldion » 11. srpen 2017 10:51

PandaWild píše:Mazání se stává když se na SS někdo obrátí komu to patří. Možná že si to vyžádal majitel, že si to nepřeje zveřejňovat.


Safra, tak to musím našim kočkám odpojit wifi. Protože až ty fotky na SS uvidí, tak mi nechají smáznout půlku portfolia :lol:
+PandaWild, +ivusakzkrabice Hodnocení: +2
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: SMAZANÉ FOTKY NA SHUTTERSTOCKU

Příspěvekod shalom3 » 11. srpen 2017 10:58

S architekturou jsou obecně problémy, jsou předposraní, aby neporušili nějaká práva a není v jejich silách sledovat, ve které zemi se takové právo uplatňuje a na co se vztahuje. Tak to vyhodí raději preventivně, ale je to kus od kusu na různých fb a i v případě různých kontrolorů. Vyhodili mi kdysi i Bezděz nafocený zdálky. Otrávilo mne to a už jsem architekturu od té doby nenahrávala, i když mě baví ji fotit.
Jako editorial se ovšem propašuje leccos, nedávno jsem se třeba setkala se sadou ikon všech sociálních sítí ;) . A včera zas byla jedna taková sada v top100.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: SMAZANÉ FOTKY NA SHUTTERSTOCKU

Příspěvekod ivusakzkrabice » 11. srpen 2017 11:01

Baldion píše:Safra, tak to musím našim kočkám odpojit wifi. Protože až ty fotky na SS uvidí, tak mi nechají smáznout půlku portfolia :lol:


základ byl jim ji vůbec nepřipojovat, připrav se na vyjednávání s jejich odbory :D
+Baldion Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Další

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé