Univerzalní MODEL RELEASE

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Univerzalní MODEL RELEASE

Příspěvekod linti » 12. květen 2015 09:19

Ahoj, existuje prosím nějaký univerzální model release, který akceptujou všechny nebo alespoň velké fotobanky? Abych pro každou fotku nemusela mít sto papírů. Díky moc
Hodnocení: 0
linti
 
Příspěvky: 2
Registrován: 12. květen 2015 09:14

Reputace: 0

Re: Univerzalní MODEL RELEASE

Příspěvekod Ravennka » 12. květen 2015 09:29

Vem ten od Yuriho, jeho PR mi berou vsude. S MR to bude, predpokladam, stejne. Link Ti bohuzel z metra nehodim :-)

Edit: z tramvaje ale uz jo http://www.arcurs.com/images/universal- ... encies.doc :-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Univerzalní MODEL RELEASE

Příspěvekod linti » 12. květen 2015 09:50

Diky moc :)
Hodnocení: 0
linti
 
Příspěvky: 2
Registrován: 12. květen 2015 09:14

Reputace: 0

Re: Univerzalní MODEL RELEASE

Příspěvekod admin » 12. květen 2015 11:25

Tady najdeš krom povídání o MR také univerzální MR od Yuriho + ještě jedna verze + slovenský překlad: http://fotobanky.cz/co-to-je-model-release
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2114
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +555

Re: Univerzalní MODEL RELEASE

Příspěvekod knutt » 12. květen 2015 12:32

U dospělých Yuriho MR funguje ale u dětí jsem měl problémy u Fotolie, Istock a bigstock :(
Hodnocení: 0
knutt
 
IP: 81.200.57.1xx

Reputace: 0

Re: Univerzalní MODEL RELEASE

Příspěvekod admin » 12. květen 2015 12:34

knutt píše:U dospělých Yuriho MR funguje ale u dětí jsem měl problémy u Fotolie, Istock a bigstock :(


Hmm a co jsi s tím dělal? Máš nějakou upravenou verzi, se kterou již nejsou problémy a podělíš se o ni s ostatními?
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2114
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +555

Re: Univerzalní MODEL RELEASE

Příspěvekod petr35 » 12. květen 2015 12:56

A tento MR akceptuje jako i Istock ??? Istock je totiž dementní v tom, že na každý focení s osobou musím MR s aktuálním datem podpisu, které odpovídá datumu focení v megadatech fotografie. Ostatním fotobankám stačí pouze jedno MR a jedno jestli toho člověka fotíte během roku víckrát nebo dalších 5 let. Ale Istock "jeho výsosti - posraná fotobanka" musí mít MR které odpovídá aktuálnímu datu focení, idioti-buzeranti.
Hodnocení: 0
petr35
 
Příspěvky: 203
Registrován: 6. srpen 2014 15:25

Reputace: 0

Re: Univerzalní MODEL RELEASE

Příspěvekod Lenka » 12. květen 2015 17:27

Ať jdou s metadatama i propertama do někam. Poslední prodej byl u nich v březnu, tím nahráváním člověk akorát ztrácí mládí a pak ještě buzerujou. Na Istock jedině když se budu fakt hodně nudit. Prej tam jdou dobře vektory, ale ty mi zazdili, že je chtěj v eps 10, což já nevygeneruju (mám na výběr eps 2 nebo 3), z fotek chtěj metadata, který ode mě neprolezou nebo je neuměj z Nikonu přečíst nebo nevím kde je problém, jako zatím berou texigen, jinak na všecko akorát kecy. Možná to kdysi byla produktivní fotobanka, ale mě se jeví momentálně jako dost neperspektivní.
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Univerzalní MODEL RELEASE

Příspěvekod exty » 12. květen 2015 20:05

já použil na fotku s dcerou MR od getty (já jsem tam jako fotograf a zároveň rodič a žena jako svědek) a zatím mi to vzali na SS, fotolii, 123RF a bigstocku.

Ještě je to ve frontě na dreamstime, istocku a pond5 tak uvidíme. Nikde to zatím vysloveně nezamítli
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
exty
 
Příspěvky: 184
Registrován: 13. srpen 2013 18:25

Reputace: 0

Re: Univerzalní MODEL RELEASE

Příspěvekod petr35 » 12. květen 2015 20:14

Jinak ale pro Fotolii, 123RF, Bigstockphoto, Canstockphoto a Depositosphoto používám už od začátku Model Relase, myslím že to bylo od Pixmac a je to bez problémů. Ale pro SS, Dreamstime a Istock používám ty jejich lejstra. Takže mě lidi podepisujou jen 4 MR.
Hodnocení: 0
petr35
 
Příspěvky: 203
Registrován: 6. srpen 2014 15:25

Reputace: 0

Další

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron