"Dobrá zpráva" z iStocku

Re: "Dobrá zpráva" z iStocku

Příspěvekod honza286 » 19. prosinec 2016 10:38

PandaWild píše::shock: Tak to je teda docela silný zásah do práv autora. A už to začíná překračovat míru slušnosti, kterou bych od obchodního partnera očekával.

Mi třeba mnohem horší přijdou různé API programy - fotobanky určitě nedávají těmto partnerům fotky zadarmo a fotograf nemá z toho vůbec nic...Správně by měl z každé takové fotky peníze za rozšířenou licenci.
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 404
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +65

Re: "Dobrá zpráva" z iStocku

Příspěvekod Host » 19. prosinec 2016 21:06

Miky píše:
PandaWild píše::shock: Tak to je teda docela silný zásah do práv autora. A už to začíná překračovat míru slušnosti, kterou bych od obchodního partnera očekával.

Prava autora a iStock/Getty? To je oxymoron. Uz v roce 2012/2013 kdyz Getty potichoucku rozdavala dila autoru iStocku pres Google Drive. Nebo editorial dila primo z Getty Images... aniz by se nekdo kontributoru zeptal. Velka reklama zdarma se jim vzdy hodila a oni vedi co si muzou ke kontributorum dovolit. Provize 15% mluvi za vse. Kazdopadne ja uz se tim zabyvat nechci. Doufam ze me brzo odstrani a ja za timhle hnusem udelam tlustou caru.


Istock dělá jen to, co je pro něj výhodné a určitě s tím nepřestane. Shutterstock s tím už také začal, když jednostranně snížil dohodnuté provize za EL. To za kolik se "prodávají" naše obrázky při prodejích S+O se také nikdy nedozvíme. V budoucnu se dá očekávat další ždímání dodavatelů. Fér hru opravdu nečekejte... Když budou chtít ostatní fotobanky konkurovat cenou a udržet - zvedat si zisky na nasyceném trhu, tak nás taky přiškrtí. Postupně se z chování IStocku stane norma a bude se to dále zhoršovat s dalším přesycováním trhu. Lidem z tzv. třetího světa se fotobanky bohatě vyplatí ještě hoodně dlouho a budou tam dál sypat miliony souborů všeho druhu.
Co uděláte? Smažete demonstrativně portfolia a připravíte se tak o zbývající zisk, nebo necháte svůj byznys pozvolna vyhasnout, dokud budou dolary alespoň kapat???
Je lepší tzv. hrdost a "odvážné" příspěvky na diskuzích, mazání obrázků, nebo nějaký kapitál a tím pádem i čas na pohodlný přechod do jiného segmentu trhu???
+Marsan, -Miky Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: "Dobrá zpráva" z iStocku

Příspěvekod castyhost » 19. prosinec 2016 21:44

+hypotekyfidler.cz Hodnocení: +1
castyhost
 
IP: 92.240.175.1xx

Reputace: 0

Re: "Dobrá zpráva" z iStocku

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 19. prosinec 2016 22:34

castyhost píše:z jineho soudku

https://www.youtube.com/watch?v=LiuKQRlyjz8

Lepší závěr téhle diskuze bych si těžko dokázal představit.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 754
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: "Dobrá zpráva" z iStocku

Příspěvekod ToM » 20. prosinec 2016 09:51

Kdysi při první větší aféře s Dollar Photo u Fotolie jsem byl také ostře proti, nadával jsem, účatnil jsem se petic a byl jsem jeden z těch co tyto prodeje zakázali, když jsme si to vydupali. Dneska nevím jestli to bylo dobře. Dnes už bych to neudělal a další takové kroky si pořádně rozmýšlím.
Hodnocení: 0
ToM
 
IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

Re: "Dobrá zpráva" z iStocku

Příspěvekod Miky » 20. prosinec 2016 10:21

Fotobanky si k nam dovoli jen to, co jim dovolime my.

Pokud budeme akceptovat ultra nizke ceny a zlodejske provize, tak budou ultra nizke ceny a zlodejske provize. Je to uplne jednoduchy a plati to nejen u fotobank.
Hodnocení: 0
Miky
 
Příspěvky: 389
Registrován: 16. říjen 2013 07:39

Reputace: +68

Re: "Dobrá zpráva" z iStocku

Příspěvekod Marsan » 20. prosinec 2016 10:36

Miky píše:Fotobanky si k nam dovoli jen to, co jim dovolime my....

to platí jak píšeš.. nejenom ve fotobankách. Bohužel pro nás taky platí :"Lidem z tzv. třetího světa se fotobanky bohatě vyplatí ještě hoodně dlouho a budou tam dál sypat miliony souborů všeho druhu." Myslím si, že my nemáme šanci ten boj vyhrát :( Ta konkurence z východu je obrovská a díky kurzu $ je pro ně echt výhodná. Obávám se, že tento obchod bude pro nás horší a horší, to je prostě fakt. Jediné možnost je hledat na jaký vlak teď naskočit, prostě něco nového... tak to chodí - přežije ten kdo má nový lepší nápad. ;)
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: "Dobrá zpráva" z iStocku

Příspěvekod Návštěvník » 20. prosinec 2016 10:39

My třeba nebudeme akceptovat nízké ceny z fotobank, ale armáda fotobankéřů z východu ano. A dokáží nás plně nahradit (okopírovat). A proto je tak pevná pozice fotobank s myšlenkou "všichni jsou nahraditelní".
+Marsan Hodnocení: +1
Návštěvník
 
IP: 46.135.226xx

Reputace: 0

Re: "Dobrá zpráva" z iStocku

Příspěvekod Miky » 20. prosinec 2016 11:03

Marsan píše:
Miky píše:Fotobanky si k nam dovoli jen to, co jim dovolime my....

to platí jak píšeš.. nejenom ve fotobankách. Bohužel pro nás taky platí :"Lidem z tzv. třetího světa se fotobanky bohatě vyplatí ještě hoodně dlouho a budou tam dál sypat miliony souborů všeho druhu." Myslím si, že my nemáme šanci ten boj vyhrát :( Ta konkurence z východu je obrovská a díky kurzu $ je pro ně echt výhodná. Obávám se, že tento obchod bude pro nás horší a horší, to je prostě fakt. Jediné možnost je hledat na jaký vlak teď naskočit, prostě něco nového... tak to chodí - přežije ten kdo má nový lepší nápad. ;)

Nemyslim si ze tzv. lide z tretiho sveta dokazi vytvorit stejne fotky nebo videa jako evropani nebo americani a pokud ano tak jim rozhodne nebudou stacit mizerne % z mizernych cen.
Hodnocení: 0
Miky
 
Příspěvky: 389
Registrován: 16. říjen 2013 07:39

Reputace: +68

Re: "Dobrá zpráva" z iStocku

Příspěvekod Návštěvník » 20. prosinec 2016 11:08

Miky píše:Fotobanky si k nam dovoli jen to, co jim dovolime my.


U fotobank tohle podle mě neplatí. To by musel být celý ten business založenej jen na pečlivým výběru těch nejlepších kontributorů a pak kdyby půlka z nich začala stávkovat, pak bych to možná něco znamenalo. Ale tohle je strašnej kolos kde pár tisíc nic neznamená.

To všichni smažeme portfolia z iStocku, ten se zamyslí, omluví, upraví pravidla a zase tam budeme nahrávat všechno zpátky? Nezůstanou jen lidé z třetího světa, podle mě zůstane i 75% evropanů a američanů.

Já s tím taky nesouhlasím a nelíbí se mi to. Ale sám za sebe se vidím, že s tím nic neudělám a unii proti tomu zakládat nebudu ani do jiné vstupovat. Zatím beru dokud je.
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na iStock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé