Výdělky na iStock

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod Jirsak » 5. březen 2014 12:03

Magda píše:Snižovali ceny? Co jsem si všimla, tak je spíš zvyšovali, i když to zvýšení se týkalo asi jen exkluzivních nebo fotek ve vyšších cenových kategoriích. Ačkoliv jsem loni exkluzivitu rušila, tak po zkušenostech které mám si pořád myslím, že v některých případech se exkluzivita vyplatí. Je to riziko, to je pravda, ale pokud to vyjde, tak práce i příjmy mohou být mnohem lepší a výhodnější něž když se posílá fotky do více fotobank. Pokud bych našla fotobanku, která by fungovala podobně jako kdysi iStock, tak do toho jdu znovu.

Je to tak, snižování ceny bylo v Main Collection a šlo to minimálně na polovinu. Tady je výňatek z newsletteru, který se toho týkal a diskuze k tomu:
http://www.istockphoto.com/forum_messag ... 608&page=1
Hodnocení: 0
Jirsak
 
Příspěvky: 187
Registrován: 16. leden 2014 10:09

Reputace: 0

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod admin » 7. březen 2014 22:16

Taky už jste dostali výpis (tabulku) těch špatných plateb? Mám pocit, že tam jsou uvedeny peníze, za které mé obrázky prodali a pak upravená cena, kolik jsem měl dostat (a oni původně dali celou sumu) - takže například z prodeje za 39 doláčů mám správně dostat jen 0.28 a podobně... docela až z toho krev pění...
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2114
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +555

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod Hollygraphic » 8. březen 2014 10:46

admin píše:Taky už jste dostali výpis (tabulku) těch špatných plateb? Mám pocit, že tam jsou uvedeny peníze, za které mé obrázky prodali a pak upravená cena, kolik jsem měl dostat (a oni původně dali celou sumu) - takže například z prodeje za 39 doláčů mám správně dostat jen 0.28 a podobně... docela až z toho krev pění...


Na fóru Istock uváděl někdo z adminů, že se chyba byla v tom, že někdo koupil obrázek a systém to vyhodnotil jako že si koupil nějakou celou kolekci. A místo 0,3 dolaru naskočilo třeba těch 30 :)
Hodnocení: 0
Logo & identity designer/vladimirholan.cz
Uživatelský avatar
Hollygraphic
 
Příspěvky: 98
Registrován: 9. duben 2013 18:08

Reputace: +7

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod Niki » 8. září 2014 08:58

Zdravím, prosím o pomoc, kde u téhle fotobanky najdu poslední prodané obrázky? Mimochodem jak se vám nyní s tou změnou na Istocku prodává? Mě opravdu dobře, sice to sleduji chvilku, ale za tři dny, kdy dva z toho byl víkend, jsem si přivydělala 15 USD, což je pro mě rozdíl oproti cca dvou měsícům co jsem u nich registrovaná, to jsem prodala jen sem tam něco.
Hodnocení: 0
Niki
 
Příspěvky: 215
Registrován: 31. červenec 2013 21:22

Reputace: 0

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod rm83 » 8. září 2014 09:58

Já to sleduju na http://www.istockphoto.com/my_uploads.p ... stDownload
ale není tam všechno. Nic lepšího jsem tam ale nenašel.
Jinak ta změna na istocku má myslím proběhnout až 13. nebo 15. září, takže teď je to zatím beze změny.

Ale zrozna nyní od pátku probíhalo připisování nějakého toho partner download. Takže těch 15 dolarů bude nejspíše ze srpna z těch partner download.
Snad to jejich připisování tedy chápu správně a teď tu nepovídám blbosti :)
Hodnocení: 0
rm83
 
Příspěvky: 7
Registrován: 21. květen 2014 13:01

Reputace: 0

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod Niki » 8. září 2014 10:14

No asi je to tak jak říkáš, taky sleduju prodané práce jedině na tomto odkazu a je pravda, že se mi připsaly nějaké ty dolary, ale žádné nové prodané obrázky se neukázaly, takže děkuji za objasnění :)
Hodnocení: 0
Niki
 
Příspěvky: 215
Registrován: 31. červenec 2013 21:22

Reputace: 0

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod anik » 8. září 2014 10:22

Já používám taky tento link:

http://www.istockphoto.com/user_stats.p ... phFileType

Neukazuje konkrétní obrázky, ale počty downloadů a výdělky za jednotlivé měsíce a dny. Modré sloupečky jsou kreditní prodeje na istocku a zelené sloupečky jsou ty partnerské prodeje, které se zobrazují s měsíčním zpožděním. Jestli ti teď o víkendu přibyly dolary za partnerské prodeje, tak se ti v grafu zobrazí v rámci srpna.
Hodnocení: 0
anik
 
Příspěvky: 69
Registrován: 26. srpen 2014 17:30

Reputace: +3

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod hannah » 9. září 2014 17:30

Zdravím, podezřele se mi zvýšily výdělky na istocku..to co mam normalne vyděláno za měsic mam uz ted...ne, ze by mi to vadilo, akorat se děsím aby se jim tam zas nevloudila nějaká chybka a pak mi to zas pul roku nestrhavali... mate to taky tak, nebo je to nahoda?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hannah
 
Příspěvky: 90
Registrován: 10. leden 2014 18:01

Reputace: +3

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod Anika » 9. září 2014 17:50

Právě se připisují partnerské prodeje za srpen, už asi čtvrtý den, tak to jede nahoru.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod Ala » 12. září 2014 12:58

Tento grafik má velké portfólio, ale odlišné obrázky prepracovanie, nie klonované obrázky. Je dobrý.
http://www.istockphoto.com/portfolio/ni ... d#16f80f79
Hodnocení: 0
Ala
 
IP: 78.99.169.1xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na iStock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron