Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod castyhost » 23. říjen 2017 08:10

VLC zobrazi detailni vlastnosti
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod castyhost » 23. říjen 2017 09:15

Porovnavam co nejvetsi nahledy v Chrome a FireF u 3 ruznych videi s pohybem camery nebo cely sceny
Rozmer videa je ten co jsem nahral na FB, vzdy MOV, motionJPG, 30fps

SS...4K a FullHD...v malym nahledu upe cisty, ve velkym rozsypany hodne, nebo rozsypany

P5...4K...v malym nahledu hodne rozsypany, ve velkym rozsypany nebo aspon trochu

MotionElem....4K...trochu rozsypany, nebo upe cisty
Videoblocks...4K...trochu rozsypany, nebo upe cisty

Fotolia + AdobeS...FullHD...upe cisty

Deposite........FullHD...upe cisty
123RF...........FullHD...upe cisty
Dreamstime....FullHD...trochu rozsypany
Canstock.......FullHD...rozsypany hodne


jako kdyby nahledy na SS+P5 v kombinaci MP4+H.264 vypadaly o level az dva lip, viz tady

https://www.pond5.com/stock-footage/771 ... e-sho.html
https://www.shutterstock.com/video/clip ... front.html

https://www.pond5.com/stock-footage/604 ... nligh.html
https://www.shutterstock.com/video/clip ... -lane.html
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 23. říjen 2017 10:15

Pohyb kamery není tak úplně nejhorší zátěž pro MP4 kodeky, protože umí pohybovat a zoomovat částmi obrazu a tak i tohle zpracuje dost efektivně. Horší zátěž je proměnlivý obraz, kde se nedají najít opakované části - třepotání listí na stromě, bouřlivá vodní hladina, silný ruch velkoměsta.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod castyhost » 23. říjen 2017 18:41

Postahoval jsem nahledy z FB a par poznatku

Nahledy na FB jsou z duvodu velikosti v MP4 + kodek H264 - MPEG-4 AVC (part 10) (avc1)

Nahledy na SS jsou po nejvetsi kompresi, viz

SS...sirka 596px vs bitrate 970kbp/s vs datova velikost 5,22MB
P5..........960px vs 1.850kb/s vs 10,1MB (to je o cca 1/3 "lepsi kvalita")
Fotolia.....700px vs 5.677kb/s vs 30,4MB
Videoblocks..640px vs 2.850kb/s vs 15,4MB

Stoji za zvazení cpat na FB MOV+mJPG kdyz zakaznik vidi v nahledu artefakty a od koupe ho to odradi.

MP4 jsem jeste nenahraval, jestli s tim ma nekdo zkusenost ??
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Fug4s » 25. říjen 2017 06:35

Tak jsem včera udělal pár testů.
DP Animation maker - video 4k - render 2,5 hodiny - 3,5GBraw - 10s - 25FPS -pár seků cca tak 5 za 10s
videoFullHD - render 40min - 1,5GBraw - 10s - 25FPS - šlo bez zaseknutí
Adobe After effect - 4K - render 10 min. :geek: - myslím že něco okolo 2GB - 10s - 25FPS - uběhne 1s kdy video běží sek a do 10s už se to nehne :o

Koukal jsem na tutoriály na YT jak renderovat 4K a dělají to tam většinou do H.264 já to dávám rovnou do MOV. To asi ještě zkusím ale základní otázka je, má tedy cenu dělat 4K? Respektive poradí někdo kdo také dělá 4K videa co s tím, aby to šlo alespoň trochu plynule.
Díky
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 25. říjen 2017 07:56

RAW formát většinou nejde přehrávat plynule ani ve FullHD, natož ve 4K. Počítač musí protáhnout za 10 sekund 3,5 GB dat a to prostě nestíhá. Podobné i MOV formát s MJPEG - je tam zpravidla větší tok dat než i lepších kompresí a PC to nemusí stíhat a proto se to seká. Pokud je dost RAM, tak je šance že celé video nacachuje do paměti - proto v případě sekání může pomoct nechat video přehrát 2x nebo 3x a pak je šance že už pojede plynule. Jinak je dobré takové video kontrolovat konverzí na kompimovanější formát (XVid, MPEG4, H.264), jen pro kontrolu zda jede plynule. Nebo dokonce snížit rozlišení kontrolního videa na FullHD aby to PC stíhal.

U zákazníka pak není problém, protože na 4K používá výkonnější stroje než běžní smrtelníci.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Fug4s » 25. říjen 2017 11:13

přehrávám to samozřejmě až po protažení XMediaRecodem. Jinak by se to ani nehlo s 4GB RAM. :)
Procházel jsem videa na SS dal jsem si kategorii abstract background aby to byly vygenerované ilustrace a né reálné záběry a vše mi běží v pohodě. Jak psal casty asi je to tam hodně komprimované. Ale stejně nechápu jak to dělají. Když se podívám na svá videa v náhledu v SS tak FullHD běží normálně ale na těch 4K jsou seky. :(
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Fug4s » 25. říjen 2017 20:09

bhaa tak jsem teď udělal další 4 videa vše rovnou do mov. Samozřejumě se to ani nehne tak mi to nedalo a dal jsem render do H.264. Výsledek - místo 5GB to má v RAW (bez XMedia) 7MB! a jde to krásně plynule. :o :o :o
Zkusím zítra nahrát na SS a další FB a je asi jasno v čem je ten fígl. Ještě přesně nechápu jestli se to musí převádět do MOV nebo to FB berou i jako mp4.
Edit: Tak po převedení do MOV už je velikost 80 MB (což by nevadlio) ale opět jedna sec to jde a pak to 9s stojí. :(
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Fug4s » 26. říjen 2017 06:19

Tak na SS a Pond5 a Storyblocks prošlo, uvidím jestli schválí. Ale na AS mi napsalo při uploadu že video asi není dost kvalitní a že ho nejspíš vyhodí jestli chci pokračovat. Nahrál jsem ho tam a uvidím. IStock mi napsal unsuported file přestože v requirements mají MP4.
Mohl by proším někdo poradit co s tím. Nechce se mi nahrávat videa která v podstatě stojí. Díky
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Costertoast » 26. říjen 2017 08:25

Dřív jsem svoje 4K 60fps animace dělal jenom v mov+photojpg. Dělám cca patnáctivteřinový loopy a velikost byla nechutná, kolem 3.5-4 giga. občas se mi stalo že jsem se ani nevlezl do maximální velikosti do fb, a upload samotný byla taky tragédie. Pokud jsem stáhnul kvalitu jpegu, tak se objevovaly fragmenty a pod 2.5 giga jsem se stejně nedostal. Pak jsem zkusil na drzo render v H.264 mp4 - velikost cca 30 mega, a nahrál to, co to udělá. Shutterstock, Pond5 i Fotolia mi to vzali v pohodě, tak dělám už jenom v tomhle. Jediné, s čím si hraju je bitrate - pokud tam mám dost opakujících se pixelů, tak nechávám nižší, a naopak, pokud je tam miliarda částicí, trochu tomu přidám. Je ale rozdíl nahrávat jedno 3.5 gigový video, nebo 10 třicetimegových. Na přehrávání se mi překvapivě osvědčil defalitní windows media player. Ani můj milovanej MPC si s takhle obřími klipy neporadí.
EDIT: taky se mi zdá, že od tý doby co mám podstatně meší fily se schvalování na pond5 zkrátilo z dvou týdnů na dva dny.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Costertoast
 
Příspěvky: 76
Registrován: 17. červen 2016 11:48

Reputace: +32

PředchozíDalší

Zpět na O videu a jeho tvorbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé