Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Bananaboy » 3. listopad 2017 20:24

Tie oblaky sa trasú poriadne. Keby si sa uchádzala v pekárni o prácu posýpačky makových koláčov, tak by ťa určite vzali. :lol: :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 3. listopad 2017 20:40

Vím co by pomohlo - hodit přes obrazovku ještě zaměřovací kříž. Pak by to poletování vypadalo jako záměr. :-) Byla by to dobrá varianta dát to jako další novou verzi videa. Úprava je snadná, na 5 minut - obrázek kříže doplnit do videa pomocí VirtualDub jako vodoznak.
gun.jpg
gun.jpg (35.49 KiB) Zobrazeno 2429 krát
+Ravennka Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Fug4s » 4. listopad 2017 16:10

ahoj,
prosím o radu. Chtěl jsem udělat video které na FB téměř není :) - točí se země v takovém tom modrém stylu. Dělal jsem v AE a použil CC Sphere, ale ikdyž jsem si vygeneroval texturu z Illustratoru na 3m a dám tento efekt tak je mapa rozostřená a proto mi to také na SS vyhodili. Zkoušel jsem na 4K, full HD, a jak samotnou mapu tak i s podkladem. Výsledek vypadá takto už v AE (http://jyxo.info/uploads/DD/dd36a5503af ... d72113.jpg) to je verze s bílým podkladem. Napadlo mě že by to mohlo dělat "prázdno okolo" mapy, tak jsem zkoušel pod mapu dát podklad. Díval jsem se na tutorialy na YT a tam když dají PNG obrázku tento efekt tak ho mají krásně ostrý. Nastavení efektu mám stejné. Prosím nenapadá někoho co by to mohlo dělat? Už nevím co s tím. Děkuji
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Aha » 4. listopad 2017 18:31

Fug4s píše:ahoj,
prosím o radu. Chtěl jsem udělat video které na FB téměř není :) - točí se země v takovém tom modrém stylu. Dělal jsem v AE a použil CC Sphere, ale ikdyž jsem si vygeneroval texturu z Illustratoru na 3m a dám tento efekt tak je mapa rozostřená a proto mi to také na SS vyhodili. Zkoušel jsem na 4K, full HD, a jak samotnou mapu tak i s podkladem. Výsledek vypadá takto už v AE (http://jyxo.info/uploads/DD/dd36a5503af ... d72113.jpg) to je verze s bílým podkladem. Napadlo mě že by to mohlo dělat "prázdno okolo" mapy, tak jsem zkoušel pod mapu dát podklad. Díval jsem se na tutorialy na YT a tam když dají PNG obrázku tento efekt tak ho mají krásně ostrý. Nastavení efektu mám stejné. Prosím nenapadá někoho co by to mohlo dělat? Už nevím co s tím. Děkuji


Pokud importuješ z AI soubor v eps nebo ai do AE, tak v projektu dole u tohoto souboru zatrhni příznak "sluníčka"
Hodnocení: 0
Aha
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Fug4s » 4. listopad 2017 19:41

Díky, dělám z AI rovnou JPEG popř. PNG soubory (přes Shif+ctrl+alt+s), které tam pak natáhnu. Takže narastrované už to je. Každopádně jsem zkusil i tohle a dal jsem tam PDF v křivkách ale stejně to nepomohlo. :(
http://jyxo.info/uploads/11/1178367a942 ... 55fc59.jpg
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Bananaboy » 4. listopad 2017 19:52

Kvalitu náhľadu v náhľadovom okne kompozície máš nastavenú len na štvrtinu (Quarter). Daj si ju naplno (Full).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Aha » 4. listopad 2017 21:00

Nebo zkus toto: V projektu vlevo dole dvojklik na 8 bpc a změň Depth na 16 nebo 32 bits per channel.
Hodnocení: 0
Aha
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Fug4s » 5. listopad 2017 07:37

Bananaboy píše:Kvalitu náhľadu v náhľadovom okne kompozície máš nastavenú len na štvrtinu (Quarter). Daj si ju naplno (Full).


:D ježíš že by to byla taková blbost. Ale vyhodili to na SS kvůli pixelation tak jsem předpokládal že se to promítlo i do výstupu.

Aha píše:Nebo zkus toto: V projektu vlevo dole dvojklik na 8 bpc a změň Depth na 16 nebo 32 bits per channel.


Neznám zkusím. Děkuji
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 5. listopad 2017 08:27

Tu texturu jsi vygeneroval ve velikosti 3 MPx, tedy asi tak 1800x1800? To je velmi málo. Když to rozprostřeš na kouli, to by bylo dost rozmazané.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Bananaboy » 5. listopad 2017 09:02

Fug4s píše:
:D ježíš že by to byla taková blbost. Ale vyhodili to na SS kvůli pixelation tak jsem předpokládal že se to promítlo i do výstupu.



A pomohlo to aspoň v tom náhľade? Pretože Quarter kvalita sa nastavuje u veľmi slabých počítačov, pri vysokom rozlíšení videa 4K a viac, alebo príliš zložitých kompozíciách aby to počítač utiahol. Ak máš dobrý počítač, tak nie je dôvod dávať Quarter kvalitu. Pri Full kvalite máš ten náhľad taký istý, ako bude vyzerať aj nekomprimované, výstupné video. A ak ti to pixelovanie robí ešte aj pri plnej kvalite a aj vo výstupnom videu, tak je chyba v tom, čo píše Panda. 3MPx je málo. Keďže to exportuješ z vektorov, tak to môžeš vyexportovať hoci aj do 20 MPx s 300dpi (nie 72 dpi ako je zvyčajne Illustrator defaultne nastavený).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

PředchozíDalší

Zpět na O videu a jeho tvorbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé