Znáte někdo MotionElements?

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod Pitju » 25. únor 2018 11:26

Myslíš do zip-u 4K+FullHD+NTSC Widescreen a tak poslať? Alebo inak samostatne ako píšeš? Lenže neviem čo znamená "spojit do spoločné nabítky".
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Pitju
 
Příspěvky: 516
Registrován: 24. říjen 2013 22:27

Reputace: +17

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod PandaWild » 25. únor 2018 11:40

Videa se nahrají jako samostatné soubory, pak se označí a v menu se zvolí "Merge Elements", čímž se různé rozměry spojí do jednoho videa, jen se vybere které video je "základní" (=obvykle největší rozměr). (podrobnější návod)
+Pitju Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod Pitju » 25. únor 2018 14:15

Ďakujem PandaWild
Tie menšie rozlíšenia (myslím menšie ako FullHD) sa ti predávajú? Myslím, či sa predávajú adekvátne k energii vynaloženej k tomuto spôsobu uploadu na ME
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Pitju
 
Příspěvky: 516
Registrován: 24. říjen 2013 22:27

Reputace: +17

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod PandaWild » 25. únor 2018 14:55

Na množství prodejů se SD videa prodávají asi tak stejně často jako FullHD (+ občas nějaké 4K nebo sada), tj. tvoří dost podstatnou část prodejů. Ale celkově zisky časem klesají, zpočátku to bývalo asi 30 USD měsíčně, teď už jen asi tak 10 USD měsíčně. Zřejmě hraje roli to, že jsem nahrál jen na počátku a od té doby už nic nepřidávám.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod Bananaboy » 3. březen 2018 10:40

Prosím vás čo robím zle, keď som nahral 10 animácii v 4K rozlíšení a ešte ani po 12 hodinách ich nevidím nikde nahraté a pripravené na okeywordovanie. Viem, že spracovanie niečo trvá, ale 12 hodín?!?!
Vpravo hore sa mi po uploade animácií ukázalo modré políčko "New uploaded files" s oranžovým tlačítkom "Menage Uploaded Files". Keď naň kliknem, tak sa mi zobrazí tabuľka s nahratými súbormi a nad nimi je tlačítko "Convert all files into Elements". Všetky súbory označím a kliknem na tlačítko. Chvíľu sa to tvári, že sa niečo deje a vyhodí to hlášku "Your files are being processed into Elements", ale ďalej nič. Skúšam to aj vo Firefoxe a aj v Chrome a ani v jednom to nefunguje. Kde robím chybu? Pred rokom a pol, keď som naposledy nahrával na ME všetko normálne fungovalo.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod PandaWild » 3. březen 2018 10:54

U toho Convert all files je dole vidět, zda byly nějaké chyby - např. při nevhodném kodeku nebo když tam byl už nahrávaný soubor stejného jména (např. vadí když se nějakou dobu po sobě zkouší nahrát stejný soubor znovu nebo když v databázi takový soubor už existuje). Zkus ještě nahrát přes web rozhraní, tam jsou případné chyby vidět líp. U FTP nahrávání je ještě volba, zda to má zpracovat hned po nahrátí (což může někdy dělat problém, že chce zpravovat soubor který ještě není kompletní) nebo zda se to musí odkliknout. Zpracování mi někdy sice proběhlo hned, ale jindy mnoho hodin, zřejmě to někdy mají tak zatížené že to může trvat dlouho. Obzvláště u velkých 4k - myslím že oni to i přesouvají mezi servery a tak to může někdy trvat dost hodin, než se to dostane na řadu.
+Bananaboy Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod Bananaboy » 3. březen 2018 11:05

V kodeku by chyba nemala byť. Používam PhotoJPEG a MotionJPEG. Názvy sú originálne a nikdy predtým som súbory s týmito názvami nenahral. A že by som sa názvom trafil do názvu súboru niekoho cudzieho, to je šanca jedna k miliarde. :D Žiadne chyby mi to nevypisuje. Nahrávam cez web. Ono sa to tvári, že všetko prebehne v poriadku, len tých spracovaných súborov sa nemôžem dočkať. Tak nič teda... Skúsim ešte počkať. Snáď sa tie súbory aspoň do zajtra objavia. Nečakal som, že to bude trvať tak dlho. Na Shutterstocku, Fotolii, Pond5 je to spracované ihneď a tu s tým robia takú komédiu. :?
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod shalom3 » 3. březen 2018 14:57

To je fakt, že tenhle portál je nějaký "vrtkavý". Já nahrávám přes StockSubmitter a ten mi hlásí dost často, že server se chová nekorektně. Podaří se to nahrát někdy až na několikátý pokus. Řekla bych, že je to u těch 4k častější než u menších formátů. Na mé straně chybka nebude, také dělám všechno pořád stejně.
Za jak dlouho se video objeví, to netuším, protože já tam zadávám klíčová slova jedině, když už není co lepšího na práci. Ted tam na mne čeká asi tak 30-40 videí. ;)
Jen tak pro úplnost, někde v jiném vlákně jsem viděla, že si stěžuješ také na Videoblocks - nu, tam to rovněž trvá dost dlouho, ale aspoň tato fb spolupracuje se StockSubmitterem a přenesou se klíčová slova.
+Bananaboy Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod shalom3 » 2. červenec 2018 12:03

Nahlédla jsem po dlouhé době do administrace a koukám - ceny za 4 k videa tam přenastavili na 129 USD. Může to za tu cenu ještě vůbec někdo kupovat? Nedávno se mi tam po dlouhé době prodalo jedno video za 12,50 USD, ale tohle mi fakt připadá jako dost vysoké. Samozřejmě, jsou vymakaná videa, která asi takovou nebo i vyšší cenu mají, ale...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Znáte někdo MotionElements?

Příspěvekod PandaWild » 2. červenec 2018 12:44

Když se tam dívám, tak ceny u starých videí zůstaly nezměněné (stará 4k mám stále za 15 USD), ale když se dává nové video (nebo se edituje staré video), tak 4k se nedá nastavit pod 40 USD.

Ale stejně tam prodeje už docela klesly proti tomu co bylo dříve, asi už hodně vzrostla konkurence.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

PředchozíDalší

Zpět na O videu a jeho tvorbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé