Photodune všeobecně

Diskuse o ostatních - menších - fotobankách, jako je CanStockPhoto, Depositphotos, StockFresh, CutCaster, YayMicro a další

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod Návštěvník » 17. leden 2016 11:36

zdravím, jak řešíte příjem z Envata v daňovém přiznání když nejste plátci DPh? zatím mám jen jednu výplatu a víc už tam neprodavam kvuli zmenam co tam probehli tento rok, ted ale nevim zda budu mit nejakej problemy kdyz vyplatu priznam, protoze nejsem tim platcem DPH?
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 89.102.220.2xx

Reputace: 0

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod PandaWild » 17. leden 2016 12:09

DPH by se mělo řešit jen u kupců z EU. Nebo to neřešit a brát Envato jako překupníka od kterého se inkasují peníze, protože jinak by se muselo změnit i danění - jako příjem uvádět to co zaplatí zákazník, provize pro Envato je výdaj. Jinak pokud to takhle jde přes Envato, tak je on prodejcem a protože je z Astrálie tak DPH není zajímavé. Ta cesta prodeje není zajištěna plně tak jak by měla být aby se dalo s DPH počítat. Zatím jen informují o zemi kupce, ale peníze jdou přes ně, ale protože nejsou finanční institucí, tak to nemůžeme vykazovat jako příjem, teprve až to co dostaneme od Envato a proto DPH ztrácí smysluplnost.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod Miky » 17. leden 2016 12:56

PandaWild píše:...to nemůžeme vykazovat jako příjem, teprve až to co dostaneme od Envato a proto DPH ztrácí smysluplnost.

Od unora 2015 Envato neni fotobanka nebo foto agentura ktera zastupuje kontributora, ale jsou jen platforma kterou mohou autori pouzivat na prodej svych vytvoru.
Narozdil od fotobank ktere zastupuji autory, Envato poskytuje jen web a nezastupuje nikoho, naopak na fakturach figuruje autor jako prodejce nikoliv Envato.

Prodavat pres Envato je v podstate temer stejne jako prodavat pres vlastni obchod!

Tim padem prodejni cena je prijem pro prodavajiciho autora a poplatek Envatu si muze autor dat do nakladu. A to je hlavni rozdil od klasickych fotobank kde prijem autora je jen provize, kterou dostane od fotobanky ktera ho zastupuje.
Hodnocení: 0
Miky
 
Příspěvky: 389
Registrován: 16. říjen 2013 07:39

Reputace: +68

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod tlamic » 3. duben 2016 09:39

Zdravím. Jak to vypadá s výdělky na Photodune-fotky, vyplatí se vůbec nahrávat? Dík.
Honza
Hodnocení: 0
tlamic
 
Příspěvky: 229
Registrován: 25. březen 2014 22:25

Reputace: +13

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod CaptureLight » 3. duben 2016 12:06

Těžká odpověď.Každý je spokojený s jinou částkou podle délky práce pro fotobanky.Musíš si sám říci,s čím budeš spokojený ty a pak se zeptat.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
CaptureLight
 
Příspěvky: 229
Registrován: 20. duben 2013 17:11

Reputace: +60

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod Ravennka » 3. duben 2016 12:14

Imho takový procentuální zisk z měsíčního koláče příjmů je vševypovídající =)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod tlamic » 3. duben 2016 16:40

No já se přiznám, žer jsem to myslel tak, jestli něco vůbec prodáváte třeba měsíčně). Honza
Hodnocení: 0
tlamic
 
Příspěvky: 229
Registrován: 25. březen 2014 22:25

Reputace: +13

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod PandaWild » 3. duben 2016 16:49

Photodune má výhodu velmi snadného nahrávání. Nevýhoda že hodně vyhazují. Prodeje klesají, pokud se přestanou přidávat novinky. Ale za zkoušku stojí.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod CaptureLight » 3. duben 2016 21:17

tlamic píše:No já se přiznám, žer jsem to myslel tak, jestli něco vůbec prodáváte třeba měsíčně). Honza


Aha. Mám portfolio 3703 fotek. Přidávám znovu pravidelně, každý týden několikrát. Schvalování hodně pomalé. Prodeje rostou. Stačí takto?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
CaptureLight
 
Příspěvky: 229
Registrován: 20. duben 2013 17:11

Reputace: +60

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod Návštěvník » 4. duben 2016 10:38

tlamic píše:Zdravím. Jak to vypadá s výdělky na Photodune-fotky, vyplatí se vůbec nahrávat? Dík.
Honza

Photodune mi vydělává cca 3% toho, co Shutterstock. Nahrávání je jednoduché, prodeje pravidelné. Jestli se ti to vyplatí si musíš zvážit sám.
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 89.176.126.2xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní microstock fotobanky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé