Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvekod Ellie Pond5 » 5. červen 2015 23:53

Lenka píše:Ellie Pond5:

Také by mě zajímalo, co dělám špatně. Pokud mám mít raději méně kw, pak zřejmě jedna z chyb je, že se snažím využívat váš našeptávač keywords?

Je pravda, že se na Pond5 obecně prodávají převážně videa a o fotky, rastry a vektory není zájem, nebo je to jen pověra a ve skutečnosti se mi zatím nepodařilo trefit trend?

Jakým způsobem (technicky) se vytvářejí ty kolekce? Co mám zmáčknout? (Moje angličtina je mizerná, moje prohlížeče jsou Mozilla, Chromium nebo Chrome.)

Moje portfolio je tady: https://www.pond5.com/artist/Iguanasbear


Sepsala jsem Vám dlouhý příspěvek, ale bůhví, kam jsem ho poslala, tak znovu:

1) Nejde primárně o to mít méně klíčových slov, ale je podstatné, aby byly všechny adekvátní a opravdu popisovaly danou ilustraci nebo fotku. U fotky jahody na bílém pozadí se opravdu těžko vymýšlí 50 trefných slov. U videa, kde se toho děje hodně, to půjde snáze. Jen varuji před situací, kdy je u fotky 50 klíčových slov, ale z toho 20 se ani trochu neváže k fotce. Našeptávač je dobrý, šetří čas a poradí nerozhodným, ale není dokonalý. Proto je dobré po něm klíčová slova projít a některá umazat (a přidat své nápady).

2) Je pravda, že videa se zatím prodávají více. Co se týče trendů, tak se ráda v pondělí podívám podrobněji na Vaše portfolio a dám Vám zpětnou vazbu. Připomeňte se mi prosím krátkou zprávou na support@pond5.com (klidně česky!).

3) Jakmile jsou Vaše soubory online, nasypte si vybrané kousky do košíku, pak je myší přetáhněte do levé, šedé, části spodní lišty. Tím vznikla kolekce. Tu můžete pojmenovat, vytvářet další a hlavně je jednoduše sdílet na Facebooku, Twitteru, Google+, emailem nebo prostřednictvím odkazu. Přidat ilustraci nebo fotku do již existující kolekce můžete i přes Váš účet -> Uploads -> Edit item -> Add to Collections - vyberte tu správnou -> Save Changes.

Neváhejte se doptat na cokoli dalšího, co Vás zajímá.
Hodnocení: 0
Ellie Pond5
Kontakt z fotobanky
Kontakt z fotobanky
 
Příspěvky: 47
Registrován: 4. červen 2015 23:31

Reputace: 0

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvekod ahas » 6. červen 2015 07:39

Ellie Pond, mam dotaz ohledne Editorial foto.
Jsem na Pond5 od roku 2012, krome videa nahravam tam i fotky, jak v RF tak i Editorial licenci. Drive stacilo nahrat fotky nebo videa a kuratori rozhodli sami jestli patri pro komercni (ma model/property release) nebo Editorial pouziti. Vcera poprve mi byly foto zamitnute s komentarem, ze mam je oznacovat jako Editorial v poli pro kuratora.

Zmenili se nejak pravidla v tomto ohledu?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ahas
 
Příspěvky: 178
Registrován: 10. duben 2013 07:34
Bydliště: Praha

Reputace: +34

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvekod Lenka » 6. červen 2015 07:48

Ellie Pond5: Děkuji, pokusím se během víkendu vstřebat a hlavně uplatnit uvedené informace a po neděli se těším na doplnění. :-D
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvekod Ellie Pond5 » 6. červen 2015 08:13

ahas píše: Ellie Pond, mam dotaz ohledne Editorial foto.
Jsem na Pond5 od roku 2012, krome videa nahravam tam i fotky, jak v RF tak i Editorial licenci. Drive stacilo nahrat fotky nebo videa a kuratori rozhodli sami jestli patri pro komercni (ma model/property release) nebo Editorial pouziti. Vcera poprve mi byly foto zamitnute s komentarem, ze mam je oznacovat jako Editorial v poli pro kuratora.
Zmenili se nejak pravidla v tomto ohledu?


Svěříte-li se mi se svým uživatelským jménem (pokud nechcete zde, tak stačí krátký email na support@pond5.com), můžeme se podívat na konkrétní fotky, kterých se to týká. Obecně, pokud je fotka editorial a nejde to změnit (davy, loga, kam se podíváš...), rozhodnou kurátoři a fotku přijmou jako editorial. Jsou ale fotky, které, kdyby měly model release, vezmeme jako ne-editorial. Občas může autor zapomenout model release nahrát a byla by škoda je rovnou nasypat do editorialu. V takových případech to vracíme k dodání model releasu a nejsnazší způsob, jak nám vzkázat, že model release nemáte, je připsat poznámku pro kurátora. Navíc čistě ateliérové fotky bez model releasu nebereme ani jako editorial (slečna modelka jistě věděla, že ji někdo fotí).
Hodnocení: 0
Ellie Pond5
Kontakt z fotobanky
Kontakt z fotobanky
 
Příspěvky: 47
Registrován: 4. červen 2015 23:31

Reputace: 0

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvekod ahas » 6. červen 2015 08:25

Uzivatelske jmeno je zhuzhu. Myslim si ze v pripade zamitnutych fotek je to jednoznacne Editorial. Ku podivu fotky nebyly zamitnute ale "jen" Returned a zustaly v Uploads viset jako Pending review. Poznamku jiz jsem pripsal, nicmene ten postup je pro mne stejne nepochopitelny.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ahas
 
Příspěvky: 178
Registrován: 10. duben 2013 07:34
Bydliště: Praha

Reputace: +34

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvekod Lenka » 6. červen 2015 08:36

Ellie Pond5: Bojuju s těmi kolekcemi. Podařilo se mi "vyrobit" dvě. Načítání stránek obecně je dost "divoké", ale to může být prohlížečem. Existuje možnost promo odkazu na kolekci? (Podobně, jako je to u každé fotky?) Trochu jsem se zasekla na názvu - popisu kolekcí. Jak by to mělo v ideálním případě vypadat? Moje portfolio je taková všehochuť. Kolik kolekcí je optimální počet, případně jak velká skupina obrázků by měla být v jedné kolekci? Má smysl dělat kolekci spíš z 10ti fotek, které by jinak zapadly, nebo spíš z 500 obrázků (pozadí) aby se v nich klient mohl "přehrabovat"?
Jsem vám vděčná za pomoc, tři zobrazení na nejprodávanější fotku jsou opravdu málo. :-D
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvekod Ellie Pond5 » 6. červen 2015 08:45

ahas píše:Uzivatelske jmeno je zhuzhu. Myslim si ze v pripade zamitnutych fotek je to jednoznacne Editorial. Ku podivu fotky nebyly zamitnute ale "jen" Returned a zustaly v Uploads viset jako Pending review. Poznamku jiz jsem pripsal, nicmene ten postup je pro mne stejne nepochopitelny.


Přesně tak, nezamítli jsme je, ale poslali jen zpět k doplnění informace. Kurátor se potřeboval ujistit, zda je chcete mít jako editorial. Jak říkám: ne-editorial fotky se prodávají pochopitelně více, proto je škoda sypat dobré věci do editorialu. Já na Vašem účtě vidím hodně fotek z továrny. U mnohých využíváte editorial description, což je rozhodně výhoda pro nakupující. Pokud Vám ale bylo umožněno fotit v těchto prostorech, což se jistě nestane každému každý den, dá se předpokládat, že jste musel získat souhlas majitele nebo dokonce za možnost focení zaplatit. Pak se dá předpokládat, že máte od vlastníků properly release. S touto myšlenkou Vám kurátor fotky vrátil.
Hodnocení: 0
Ellie Pond5
Kontakt z fotobanky
Kontakt z fotobanky
 
Příspěvky: 47
Registrován: 4. červen 2015 23:31

Reputace: 0

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvekod Ellie Pond5 » 6. červen 2015 08:57

Lenka píše:Ellie Pond5: Bojuju s těmi kolekcemi. Podařilo se mi "vyrobit" dvě. Načítání stránek obecně je dost "divoké", ale to může být prohlížečem. Existuje možnost promo odkazu na kolekci? (Podobně, jako je to u každé fotky?) Trochu jsem se zasekla na názvu - popisu kolekcí. Jak by to mělo v ideálním případě vypadat? Moje portfolio je taková všehochuť. Kolik kolekcí je optimální počet, případně jak velká skupina obrázků by měla být v jedné kolekci? Má smysl dělat kolekci spíš z 10ti fotek, které by jinak zapadly, nebo spíš z 500 obrázků (pozadí) aby se v nich klient mohl "přehrabovat"?
Jsem vám vděčná za pomoc, tři zobrazení na nejprodávanější fotku jsou opravdu málo. :-D


Přikládám obrázek, kde najít sdílení kolekce, a jedna z možností je i odkaz, pokud to je to, co máte na mysli pod "promo odkazem". Název a popis - jako u fotek. Název pár slov, který odliší jednotlivé kolekce od sebe, u popisu se můžete rozepsat, jak se dají Vaše věci použít. Kolekcí budete oslovovat nakupující, takže jim můžete poradit, na co jsou přávě Vaše věci skvělé. Právě kolekce mohou krásně roztřídit tu všehochuť. :-) Má smysl oboje: Pokud tvoříte hodně ta pozadí, vyrobte kolekci z nich, kde nebudou rušit ostatní věci z všehochuti. A na druhou stranu těch pár například fotek, které jsou výjimečné, si zaslouží vlastní kolekci. Počet kolekcí není omezen. Navíc se zobrazují i na Artist's page, což zaujme. Díky nim můžete cílit na své zákazníky a ty, pokud se chtějí přehrabovat třeba pozadími, nebudou rušit další, jiné typy, Vašich věcí.
Přílohy
KOLEKCE.png
KOLEKCE.png (74.53 KiB) Zobrazeno 6505 krát
Hodnocení: 0
Ellie Pond5
Kontakt z fotobanky
Kontakt z fotobanky
 
Příspěvky: 47
Registrován: 4. červen 2015 23:31

Reputace: 0

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvekod ahas » 6. červen 2015 09:16

Ellie Pond5 píše:Přesně tak, nezamítli jsme je, ale poslali jen zpět k doplnění informace. Kurátor se potřeboval ujistit, zda je chcete mít jako editorial. Jak říkám: ne-editorial fotky se prodávají pochopitelně více, proto je škoda sypat dobré věci do editorialu. Já na Vašem účtě vidím hodně fotek z továrny. U mnohých využíváte editorial description, což je rozhodně výhoda pro nakupující. Pokud Vám ale bylo umožněno fotit v těchto prostorech, což se jistě nestane každému každý den, dá se předpokládat, že jste musel získat souhlas majitele nebo dokonce za možnost focení zaplatit. Pak se dá předpokládat, že máte od vlastníků properly release. S touto myšlenkou Vám kurátor fotky vrátil.


Fotky byly porizene behem Dne otevrenych dveri (coz ostatne je v popisu) z volnym pristupem verejnosti, tak ze asi tezko muzu mit property release.
Jeste jednou dekuji za vystvetleni.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ahas
 
Příspěvky: 178
Registrován: 10. duben 2013 07:34
Bydliště: Praha

Reputace: +34

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvekod Lenka » 6. červen 2015 09:30

Ellie Pond5: Děkuji. Na co jsou skvělé, to je ovšem otázka. Pro mě je uvažování zákazníka naprostou záhadou, zejména s přihlédnutím k tomu, co se mi prodává na jiných fotobankách. :lol:
Promo odkazem jsem myslela odkaz s referal koncovkou, nakonec jsem to vypreparovala z jiného linku. :)
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

PředchozíDalší

Zpět na Pond5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron