Upload na iStock

Upload na iStock

Příspěvekod Anna Frajtova » 28. květen 2014 09:58

Nedaří se mi uploadovat vektory na iStock, máte také tento problém? Po nahrání obrázků dám Proceed, ale otevře se prázdná stránka. Obrázek sice pak lze najít v Unfinished Uploads, lze ho otagovat, zadat kategorie, ale po odeslání ke schválení se zase zjeví bílá stránka a obrázek se neobjeví ve frontě čekajících a je zase v Unfinished. Zkoušela jsem Safari, Firefox, Google Chrome, i ten Deep Meta.. nic nepomohlo. Ani jiný počítač. Nevíte, co s tím?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anna Frajtova
 
Příspěvky: 41
Registrován: 12. srpen 2013 14:23

Reputace: +3

Re: Upload na iStock

Příspěvekod Filip » 28. květen 2014 11:19

Ahoj,

bohužel netuším co s tím může být. Ale zkus použít tento šikovný prográmek, urychluje a zjednodušuje nahrávání na iStock. Používám ho už pár měsíců a můžu jen doporučit.

http://www.deepmeta.com/Downloads/
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Filip
 
Příspěvky: 31
Registrován: 10. únor 2014 13:32

Reputace: 0

Re: Upload na iStock

Příspěvekod libor2 » 28. květen 2014 12:15

Mozna hloupy dotaz, ale jsi schvalena na ilustrace?
Hodnocení: 0
http://www.fotovrska.cz/
https://www.proweddy.cz/
Uživatelský avatar
libor2
 
Příspěvky: 272
Registrován: 12. březen 2014 06:26

Reputace: +48

Re: Upload na iStock

Příspěvekod PandaWild » 22. září 2014 23:17

Snažím se teď po přijetí na iStock nahrávat své portfolio. I přes komfort programu DeepMeta mě už začalo štvát neustálé pracné upřesňování významu keywords (ani kopírování keywords to moc nevylepší). Tak jsem si nakonec na to vytvořil prográmek, který to dělá za mě. Průběžně se učí varianty a pak je přednastavuje za mě, stačí na to jedno kliknutí. ... Tak a konečně je nahrávání na iStock skoro stejně tak snadné jako na ostatní fotobanky! :D

Kdyby někdo měl zájem, dal jsem program zde ke stažení: http://panda38.sweb.cz/download/DeepMetaPreset.zip

Je to konzolový program pro Windows (tj. mrkne na vás černá obrazovka). Použití je celkem jednoduché - otevřete v DeepMeta záložku Keywords, vyberete správné varianty slov a spuštěním programu DeepMetaPreset_Update.exe je uložíte do slovníku. U dalších obrázků pak jen spuštěním DeepMetaPreset.exe nastavíte varianty podle slovníku. Případně neznámé varianty opravíte a spuštěním DeepMetaPreset_Update.exe slovník opět aktualizujete. Čím déle budete program používat, tím více variant bude znát a nebudete pak potřebovat už nic volit sami.

Pro snadné spouštění je tam připravený povelák "!run.cmd", který střídavě volá jednu a druhou variantu programu - tj. otevřete záložku, program vám nastaví předvolby variant, opravíte varianty a odmáčknutím klávesy v poveláku změny updatujete do databáze. A pak čeká zas na další klávesu až otevřete záložku dalšího obrázku. Je samozřejmě třeba dát si pozor na správné střídání operací, aby se do databáze neaktualizoval nesprávný stav nevyplněných variant. A slovník si občas zálohovat.

Kdyby bylo potřeba více verzí variant (např. jiné nastavení pro fotky a jiné pro ilustrace), stačí jen mít program ve více samostatných adresářích, protože si databázi ukládá do aktuální složky, do souboru Presets.txt. Případně jsem přiložil svůj slovník Presets_Sample.txt, stačí přejmenovat. Ale raději používat vlastní databázi.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Upload na iStock

Příspěvekod ledinka » 23. září 2014 06:01

Ty blaho - ted se tam uz jen musim dostat;)
Teda fakt doufam, ze taky budu schopna na stary kolena delat takovyhle super veci;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ledinka
 
Příspěvky: 251
Registrován: 4. listopad 2013 16:50

Reputace: +1

Re: Upload na iStock

Příspěvekod Bananaboy » 23. září 2014 07:32

Asi robím niečo zle, ale nejako mi to nefunguje.
Kľúčové slová mi to síce do súboru zapíše, ale takto:

color0=

u teba v tom Presets Sample to je zapísané inak

color3967=Colors (Description)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Upload na iStock

Příspěvekod PandaWild » 23. září 2014 07:57

Hm, říkal jsem si že nemám spěchat a mám to nejdříve ověřit i v 64bit systému. :oops: DeepMeta tam přece jen spouští 64bit verzi, s čímž jsem nepočítal. Tak se omlouvám, pauza, bude odpoledne opravená verze (která navíc bude umět jet trvale na pozadí, snazží použití).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Upload na iStock

Příspěvekod Lukas Flekal » 23. září 2014 08:26

PandaWild píše:Hm, říkal jsem si že nemám spěchat a mám to nejdříve ověřit i v 64bit systému. :oops: DeepMeta tam přece jen spouští 64bit verzi, s čímž jsem nepočítal. Tak se omlouvám, pauza, bude odpoledne opravená verze (která navíc bude umět jet trvale na pozadí, snazží použití).


Super prográmek akorát se alespoň u mě chová trošku podivně.

Když otevřu povelák a chci aby doplnil klíčová slova tak bohužel smaže i ty co už byly označené a přidá jen ty které jsou v databázi, to by samo o sobě nebyl problém, časem se databáze naplní a bude to lepši a lepší. Ale všiml jsem si že některá slova (vektor, illustration apod.) jsem ho naučil už několikrát a stejně ho nechá prázdný a nezaškrtne.
Každopádně díky za zveřejnění, budu ještě chvíli naplňovat databázi a uvidí se.

Chtěl jsem ještě zeptat, jestli by byl problém udělat prográmek, který automaticky u všech slov zaškrtne všechny varianty?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Lukas Flekal
 
Příspěvky: 79
Registrován: 14. duben 2013 19:34

Reputace: 0

Re: Upload na iStock

Příspěvekod Lukas Flekal » 23. září 2014 08:31

Lukas Flekal píše:
PandaWild píše:Hm, říkal jsem si že nemám spěchat a mám to nejdříve ověřit i v 64bit systému. :oops: DeepMeta tam přece jen spouští 64bit verzi, s čímž jsem nepočítal. Tak se omlouvám, pauza, bude odpoledne opravená verze (která navíc bude umět jet trvale na pozadí, snazží použití).


Super prográmek akorát se alespoň u mě chová trošku podivně.

Když otevřu povelák a chci aby doplnil klíčová slova tak bohužel smaže i ty co už byly označené a přidá jen ty které jsou v databázi, to by samo o sobě nebyl problém, časem se databáze naplní a bude to lepši a lepší. Ale všiml jsem si že některá slova (vektor, illustration apod.) jsem ho naučil už několikrát a stejně ho nechá prázdný a nezaškrtne.
Každopádně díky za zveřejnění, budu ještě chvíli naplňovat databázi a uvidí se.

Chtěl jsem ještě zeptat, jestli by byl problém udělat prográmek, který automaticky u všech slov zaškrtne všechny varianty?


Tak je to jinak:-)

problém je v ukládání do tex'táku, to u mě nefunguje, respektive uloží toto:

grain0=
noise0=
flat0=
long0=
shadow0=
weather0=
grainy0=
granular0=
vector0=
illustration0=
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Lukas Flekal
 
Příspěvky: 79
Registrován: 14. duben 2013 19:34

Reputace: 0

Re: Upload na iStock

Příspěvekod Bananaboy » 23. září 2014 08:44

Lukas Flekal píše:
problém je v ukládání do tex'táku, to u mě nefunguje, respektive uloží toto:

grain0=
noise0=
flat0=
long0=
shadow0=
weather0=
grainy0=
granular0=
vector0=
illustration0=


Presne ako u mňa a ako píšem v príspevku vyššie. Sme holt 64 bitoví. :lol: :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Další

Zpět na iStock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé