Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod sedmicka7a » 13. červenec 2015 11:25

PandaWild píše:- Generátor animací v TexiGen, lze i 4K videa.

Co všwchno a na jaké hodnoty musím nastavit ve VirtalDub, aby mi video z TexiGen přijali? Vím pouze jak tam to video vytvořit :/.
Hodnocení: 0
http://www.megapixel.cz/foto/106527
http://www.shutterstock.com/gallery-2703055p1.html
Uživatelský avatar
sedmicka7a
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23. září 2014 16:37

Reputace: +48

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Bananaboy » 13. červenec 2015 11:34

Pitju, lepšia alternatíva k Flashu je After Effects. Problémom môže byť snáď len to, že zatiaľ čo na Flash animácie sa nájdu aj viac či menej dobré free riešenia, tak After Effects je možné tvoriť jedine v platenom programe od Adobe a dosť pochybujem, že je k nemu nejaká free alternatíva.

Takže k Pandovým programom pridávam ďalšie v ktorých možno tvoriť videá.

- Už spomínaný After Effects.
Výhody: Prakticky neobmedzené možnosti kreativity. Možnosť animovať vektory z Illustratoru. Možnosť obohatiť videá z fotoaparátu/kamery o nevšedné efekty a podobne.
Nevýhody: Program je platený, takže asi nič pre tých, čo ho nevyužijú naplno. Je dosť ťažké sa naučiť s programom pracovať. Je to už holt "vyšší dívčí". :lol:

- Mandelbulb3D. Vynikajúci program s ktorým už niekoľko týždňov koketujem. Dajú sa v ňom robiť veľmi krásne 3D fraktály, vrátane videí.
Výhody: Je zadarmo. Je intuitívny a dá sa s ním rýchlo naučiť pracovať metódou "pokus-omyl".
Nevýhody: Dlhý rendering! Obzvlášť rendering videí. To sa vždy spotí aj moje virtuálne osemjadro. Full HD som ešte radšej ani neskúšal renderovať, lebo by som to video dorenderoval v dôchodkovom veku. :lol: :lol: Chcelo by to CUDA podporu, ale to by som chcel asi moc od free programu. Video renderuje len v obrázkoch. Na výber je tam tuším .jpg, .png a .bmp. Na pozliepanie do videa je nutné mať ďaľší software.

- Podobný program ako Mandelbulb3D je aj Mandelbulber. U Mandelbulberu sa mi zdá byť ale horší kvalitatívny výstup obrázkov. (Možno som len nenašiel, kde sa kvalita výstupu nastavuje) :lol: A príde mi aj pomalší ako Mandelbulb3D, takže mi moc k srdcu neprirástol.

- Flam4CUDA. Malý programček na rozpohybovanie fraktálov z Apophysis.
Výhody: Rýchly rendering. Full HD video za pár sekúnd!
Nevýhody: Malé možnosti rozpohybovania fraktálu. Program si robí s fraktálom čo sa mu zachce. Proste ho rozhýbe podľa nejakého svojho algoritmu v seamless slučke a to je asi tak všetko. Full HD zvláda, ale pri pokuse vyrenderovať obrovský, statický obrázok fraktálu (napríklad 5000x3333px) program nekompromisne padá. Škoda. :(
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 13. červenec 2015 11:51

sedmicka7a píše:Co všwchno a na jaké hodnoty musím nastavit ve VirtalDub, aby mi video z TexiGen přijali? Vím pouze jak tam to video vytvořit :/.
V TexiGen se vygeneruje animovaná očíslovaná posloupnost obrázků TGA nebo JPG. Ve VirtualDub se otevře první z obrázků sekvence, tím si načtou automaticky i ostatní snímky sekvence. Pak ještě nastavit jakou to má mít snímkovou rychlost (např. 25): Video / Frame Rate / Change frame rate to. Nastavit výstupní kompresor a uložit do videa.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 13. červenec 2015 12:32

Jiný příklad, video se dá udělat i ze statických fotek: http://www.geek.com/news/gorgeous-anima ... s-1530540/ Autor vyříznul objekty z fotky, položil je přes sebe ve Photoshopu jako vrstvy a pak je deformoval. K deformacím využil After Effects, ale také by to šlo (pracněji) ručně, číselným nastavováním transformací.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod sedmicka7a » 13. červenec 2015 12:35

A existuje nějaká minimální rychlost, aby to fotobanky přijaly? Když dám 25, video trvá sekundu a zdá se mi dost zrychlené. Mám 30 snímků.
Hodnocení: 0
Naposledy upravil sedmicka7a dne 13. červenec 2015 12:38, celkově upraveno 2
http://www.megapixel.cz/foto/106527
http://www.shutterstock.com/gallery-2703055p1.html
Uživatelský avatar
sedmicka7a
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23. září 2014 16:37

Reputace: +48

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod zulinek » 13. červenec 2015 12:36

PandaWild píše:Jiný příklad, video se dá udělat i ze statických fotek: http://www.geek.com/news/gorgeous-anima ... s-1530540/ Autor vyříznul objekty z fotky, položil je přes sebe ve Photoshopu jako vrstvy a pak je deformoval. K deformacím využil After Effects, ale také by to šlo (pracněji) ručně, číselným nastavováním transformací.




Teda to vypadá hezky :) já jsem taky začla uvažovat nad video prodejem, ale nemám ani pořádnou kameru (ani v telefonu ani ve foťáku) takže jedině z fotek :) ale tohle vude asi hodně pracný :) na samouka :)
Hodnocení: 0
zulinek
 
Příspěvky: 41
Registrován: 27. červen 2015 13:19

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 13. červenec 2015 12:54

sedmicka7a píše:A existuje nějaká minimální rychlost, aby to fotobanky přijaly? Když dám 25, video trvá sekundu a zdá se mi dost zrychlené. Mám 30 snímků.
Většinou povolují jen dvě rychlosti, 25 nebo 29.97 fps. Některé fotobanky berou 24, 25, 29.97 nebo 30 fps. Minimální délka bývá několik sekund. 30 snímků je tedy málo. Můžeš zkusit to překonvertovat ve VirtualDub filtrem Interpolate (naimportovat jako 6 fps a zkonvertovat na 30 fps), který přepočítá snímky na vyšší rychlost s plynulou interpolací (obrazy mezi sebou prolne), ale to už nemusí u fotobank projít.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Pitju » 13. červenec 2015 13:00

Napr. videohive berie (aspoň to tak píšu) minimálne 5 sec. použiteľného videa
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Pitju
 
Příspěvky: 516
Registrován: 24. říjen 2013 22:27

Reputace: +17

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Bananaboy » 13. červenec 2015 13:01

PandaWild píše:Jiný příklad, video se dá udělat i ze statických fotek: http://www.geek.com/news/gorgeous-anima ... s-1530540/ Autor vyříznul objekty z fotky, položil je přes sebe ve Photoshopu jako vrstvy a pak je deformoval. K deformacím využil After Effects, ale také by to šlo (pracněji) ručně, číselným nastavováním transformací.

Spomenul som si, ako som pred pár mesiacmi sledoval tutorial, kde to chlapík robil pomocou "displacement mapy". U niektorých vecí, napríklad portrétov to vyzerá byť rýchlejšie a lepšie ako technika vyrezávania z pozadia. Aj u tejto techniky žiaľ treba After Effects. Ono najťažšie je práve nasimulovať ten pseudo 2,5D rozmer.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Pitju » 13. červenec 2015 13:14

Paráda. Podobný efekt plus "odvážnejšie" otáčanie objektu je možné docieliť pomocou tzv. Camera mappingu napr. v Cineme4D lenže je to trošku pracnejšie. Trošku z iného súdka som kedysi spravil taký testík. https://www.youtube.com/watch?v=yRcdtb8QoTY
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Pitju
 
Příspěvky: 516
Registrován: 24. říjen 2013 22:27

Reputace: +17

PředchozíDalší

Zpět na O videu a jeho tvorbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé