Fotobanka Clashot

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Fotobanka Clashot

Příspěvekod exty » 18. leden 2014 09:55

Zdravím.

Chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s fotobankou Clashot, která patří pod depositphotos a prodává fotky s editorial licencí z mobilů, ale evidentně tam hodně lidí dává taky fotky z normálního foťáku, jen uploadované přes mobil. Zkusil jsem tam zatím nahrát cca 30 reportů a postupně přidávám další.

Jestli jste tam někdo více aktivní, kolik tam cca máte fotek, jaký typ fotek se prodává, jak časté jsou prodeje a jestli se Vám prodávají třeba i hodně starší reporty či musí být aktuální.

A ještě možná zda znáte nějakou dobrou podobnou fotobanku.

Díky moc za odpovědi
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
exty
 
Příspěvky: 184
Registrován: 13. srpen 2013 18:25

Reputace: 0

Re: Fotobanka Clashot

Příspěvekod Majk88 » 18. leden 2014 11:28

já tam jsem taky...zatím jich tam mám 30 ... takže podstatě zkouším a uvidíme .. mám zatím asi 16 followerů :)
Hodnocení: 0
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Uživatelský avatar
Majk88
 
Příspěvky: 563
Registrován: 5. květen 2013 20:26

Reputace: +40

Re: Fotobanka Clashot

Příspěvekod PandaWild » 18. leden 2014 12:26

Na Clashotu jsem měsíc a půl, dával jsem dost velké množství i starších fotek, které by mi nikde nevzaly (např. malé rozlišení), a prodeje docela dobré (za první měsíc $17). Z těch starých fotek se mi toho moc neprodalo, hlavně focené z poslední doby, proto přestože mám portfolio 2000 fotek tak reálně se prodává jen z těch asi 200 novodobých fotek. Prodávají se hlavně reportážní fotky s lidmi - vánoční trhy, lidé na ulicích (muzikanti, žebráci), vánoční výzdoba v supermarketech, lidé v pražském Metru, záběry na Prahu, jednou i nereportážní fotka racka. Zajímavý příjem (asi 60%) je z "expert like", částka přidělená vybraným uživatelům aby ji mohli rozdávat na fotky které se jim líbí, takže se jakoby prodají i hezké ale nereportážní fotky. Po odeznění Vánoc mi prodeje podstatně klesly (za 2 týdny něco přes $1), ale může to být i proto že jsem přestal přidávat.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Fotobanka Clashot

Příspěvekod Majk88 » 18. leden 2014 14:39

jde tam nahrávat i přes web classhotu nebo musím přes mobil..tzn přetáhnout všechny fotky na mobil a s té appky je tam nahrát?
Hodnocení: 0
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Uživatelský avatar
Majk88
 
Příspěvky: 563
Registrován: 5. květen 2013 20:26

Reputace: +40

Re: Fotobanka Clashot

Příspěvekod PandaWild » 18. leden 2014 17:03

Nahrávání přes web ani FTP není možné, jenom z mobilu nebo tabletu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Fotobanka Clashot

Příspěvekod Ravennka » 18. leden 2014 22:45

Prosím, je někde možnost zaškrtnout, abych zůstala přihlášená?

Aplikace mne každou chvíli odhlašuje a pokaždé když chci přidat fotku, tak se musím znova přihlásit, což je trochu vopruz :-) (v nastavení to nikde nevidím)

BTW nevím jak u Vás, ale ta aplikace je na mne celá taková vtipná... celá je anglicky, ale sem tam mi nějaká nabídka vyjede rusky (samo v azbuce) :mrgreen:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Fotobanka Clashot

Příspěvekod PandaWild » 19. leden 2014 09:09

Jo je tam občas něco rusky - např. dotaz zda přerušit editaci reportáže, protože autoři jsou Rusi a naprostá většina uživatelů také Rusi.

O volbě přihlášení nevím, mně se to trvale drží přihlášené, i po vypnutí a zapnutí tabletu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Fotobanka Clashot

Příspěvekod exty » 21. leden 2014 09:51

díky za odpovědi. Můžu se ještě zeptat, zda vyplňujete přes web klíčová slova či zda necháváte jen popis vložený z mobilu? Děkuji
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
exty
 
Příspěvky: 184
Registrován: 13. srpen 2013 18:25

Reputace: 0

Re: Fotobanka Clashot

Příspěvekod PandaWild » 21. leden 2014 10:33

Doplňuji klíčová slova přes web (klasicky jak na fotobankách široký seznam). Sice jsem to tam neviděl skoro nikoho dělat, lidi dávají i seznam klíčových slov do nadpisu a Clashot zatím neumí větší seznam dostatečně efektivně využívat (vyhledává slova spřažením NEBO, takže pravděpodobně kupec bude hledat jen jedno slovo a ne kombinaci), ale stále doufám že dodělají lepší vyhledávání jako je na jiných fotobankách.

Seznam klíčových slov má jednu nevýhodu - nedá se kopírovat přes clipboard (při vložení se vloží jako 1 slovo). Proto používám makro klávesnici (program Hot Keyboard s funkcí "vložit text jako klávesy"). Z textového seznamu u fotky (ne z editoru) se dá seznam zkopírovat do programu a v editoru jiné fotky vložit horkou klávesou (která simuluje klávesy klávesnice). Mám na horké klávesy připravena generování často používaných částí seznamů, takže je vypsaní seznamu dost rychlé.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Fotobanka Clashot

Příspěvekod Hamin » 21. leden 2014 12:14

Já také něco málo přispívám na CLASHOT. Zatím mám jen jeden prodej (mobilem focený Temelín). Ale docela mě vadí, že nelze vypnout zasílání informační zprávy na email, že si mě někdo přidal do sledování. Nebo se pletu a nenašel jsem to ? :) :?:
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Další

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé