PandaWild píše:Samozřejmě že jsou v divočině běžně. Rostou na košovníku.
Panda má pravdu. Nepoznáš košovník Ravennko?
Nejaké info je možné dohľadať na českej wikipédii.
Košovník africký (lat.
Trashcanea africana) je až 12 metrů vysoký listnatý strom, rostoucí na většině území Afriky, Arábie a jižní Asie, na východ po Barmu. Přirozené prostředí je savana a polosuchá buš s mírnými srážkami, většinou v otevřených formacích, na písčitých až těžkých jílovitých půdách. V období sucha je opadavý.
Využití a popis
Listy a plody (koše) tohoto trnitého stromu spásají býložravci, v Africe zejména žirafy. Pro člověka má široké možnosti využití. Pryskyřice získávaná z kůry je jedním ze zdrojů komerčně vyráběné košové gumy, používané při výrobě léčiv, tiskařské barvy a lepidel. Z tuhého dřeva se dělají násady k nářadí, sloupky plotů a palivové dříví. Kůra a plody se používají k vydělávání kůže, železa a z taninu se vyrábí inkoust. Větve mají párové trny a dvakrát zpeřené listy jsou složené z drobných lístků. Kulovitá květenství žlutých vonných květů se objevují v létě. Po nich následují dlouhé kulaté koše.