Kecy v kleci

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 9. říjen 2015 13:03

Teď na to koukám, tak žirafu http://www.shutterstock.com/pic-3220377 ... Txb2Q-1-16 mi vzali... asi je běžný, že v divočině jsou ty železné koše :lol: To jenom takhle pro pobavení takhle při pátku ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 9. říjen 2015 13:42

Samozřejmě že jsou v divočině běžně. Rostou na košovníku.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7287
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +2006

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Bananaboy » 9. říjen 2015 16:53

PandaWild píše:Samozřejmě že jsou v divočině běžně. Rostou na košovníku.

Panda má pravdu. Nepoznáš košovník Ravennko?
Nejaké info je možné dohľadať na českej wikipédii.

Košovník africký (lat. Trashcanea africana) je až 12 metrů vysoký listnatý strom, rostoucí na většině území Afriky, Arábie a jižní Asie, na východ po Barmu. Přirozené prostředí je savana a polosuchá buš s mírnými srážkami, většinou v otevřených formacích, na písčitých až těžkých jílovitých půdách. V období sucha je opadavý.

Využití a popis
Listy a plody (koše) tohoto trnitého stromu spásají býložravci, v Africe zejména žirafy. Pro člověka má široké možnosti využití. Pryskyřice získávaná z kůry je jedním ze zdrojů komerčně vyráběné košové gumy, používané při výrobě léčiv, tiskařské barvy a lepidel. Z tuhého dřeva se dělají násady k nářadí, sloupky plotů a palivové dříví. Kůra a plody se používají k vydělávání kůže, železa a z taninu se vyrábí inkoust. Větve mají párové trny a dvakrát zpeřené listy jsou složené z drobných lístků. Kulovitá květenství žlutých vonných květů se objevují v létě. Po nich následují dlouhé kulaté koše.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3911
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1080

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 10. říjen 2015 12:08

Jsem Vám to včera úplně zapomněla napsat... opravdu jste mne pobavili, oba. Díky =) To bylo doslova "made my day".

Každopádně jak jsme tu někde řešili tu rychlost schvalování na Fotolii, tak jsem před cca 10 dny posílala 1 vektor, který se vázal k 8. 10. ... tak byl schválen dnes :mrgreen: a to se vyplatí... ale tak, je tam připraven na příští rok :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod thor83 » 11. říjen 2015 20:31

Zdravím zkusil sem vytvořit obrázkový tutoriál na illustrátor . Vím že pro vás ostřílené grafiky to není .-)) ale zajímal by mě názor jestli je to dost srozumitelné a použitélné . Nebo jiné postřehy . dík
Je mi jasný že se vám nebude líbit čeština :oops:

http://thordesign.cz/tutorial-flat-hodiny/
Hodnocení: 0
[URL=https://matchnow.info]Supreme Сasual Dating[/URL]
Uživatelský avatar
thor83
 
Příspěvky: 379
Registrován: 17. říjen 2014 17:02
Bydliště: GB

Reputace: +37

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 11. říjen 2015 22:15

Pár poznatků - mezera se nepíše před interpukcí. Vždycky tečka (čárka, ...) a pak mezera teprve ;) A nechápu, proč na konci vyplazuješ jazyk :P

Každopádně když děláš tut v češtině, tak bych očekávala, že nabídky budou taky v češtině, v závorce pak anglická verze - resp. Objekt => Cesta => Odsazená cesta (Object/Path/Offset path).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod shalom3 » 11. říjen 2015 22:34

Řekla bych, že po obsahové stránce to není špatné (i když já v AI nepracuji). Ale ta čeština by opravdu snesla korekturu, nic ve zlém. Ono vynechávat čárky v souvětích se někdy nevyplatí, občas to může docela významně měnit sdělovaný obsah.
Potom by to také chtělo sjednotit slovesné tvary - jednou používáš rozkazovací způsob čísla množného, jindy zase 1. osobu čísla množného.
Také si projdi překlepy, když už si s tím dáváš práci, je škoda, aby Ti to takové věci kazily.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4690
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1193

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod thor83 » 11. říjen 2015 22:59

Můj češtinář pan Král by ze mě neměl radost .To je my jasný je to horkou jehlou ale díky za připomínky.
Hodnocení: 0
[URL=https://matchnow.info]Supreme Сasual Dating[/URL]
Uživatelský avatar
thor83
 
Příspěvky: 379
Registrován: 17. říjen 2014 17:02
Bydliště: GB

Reputace: +37

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Anika » 12. říjen 2015 08:02

Hezký, ale hodiny mají každou čtvrtku rozdělenou na tři a ne na dva díly :). Takže by asi spíš bylo vhodnější dát Angle 30 a ne 45. Ale jinak super, tenhle postup s kopírováním a zároveň otáčením jsem neznala, dík.
Co se týče té češtiny, každý na to nemá buňky, mám takové lidi doma a vím, že to prostě nejde, ať se snaží sebevíc. Je fajn pak mít někoho dalšího, kdo by na to kouknul. Klidně mi napiš, když budeš chtít třeba příště, nebo třeba sem na fórum, když to budeš chtít překontrolovat.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod thor83 » 12. říjen 2015 08:49

Ježíš Já sem pako hlavně že sem na to koukal asi 3x jestli mám dát 30 nebo 45 % . Asi bych měl míň hulit .
Hodnocení: 0
[URL=https://matchnow.info]Supreme Сasual Dating[/URL]
Uživatelský avatar
thor83
 
Příspěvky: 379
Registrován: 17. říjen 2014 17:02
Bydliště: GB

Reputace: +37

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé