Navod na IPTC

Diskuse o ostatních - menších - fotobankách, jako je CanStockPhoto, Depositphotos, StockFresh, CutCaster, YayMicro a další

Navod na IPTC

Příspěvekod garganel » 3. říjen 2014 10:11

Ahojte potreboval by som jednoduchý a zrozumitelný návod na pridavanie IPTC do illustracii :) . Dakujem.
Hodnocení: 0
Adobe Illustrator CS6, Wacom CTH-470.
Uživatelský avatar
garganel
 
Příspěvky: 365
Registrován: 14. květen 2013 08:54

Reputace: +2

Re: Navod na IPTC

Příspěvekod admin » 3. říjen 2014 10:16

Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Navod na IPTC

Příspěvekod Bananaboy » 3. říjen 2014 10:16

garganel píše:Ahojte potreboval by som jednoduchý a zrozumitelný návod na pridavanie IPTC do illustracii :) . Dakujem.

Krok č.1. Stiahni si software, ktorý dokáže pridávať IPTC do ilustrácií. Poslednou dobou sa mi osvedčil StockSubmitter http://stocksubmitter.com
Krok č.2. Otvor si v ňom ilustráciu a pridaj k nej IPTC.

Myslím, že jednoduchšie to už nejde. :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Navod na IPTC

Příspěvekod garganel » 3. říjen 2014 10:22

Chalani dakujem :) super
Hodnocení: 0
Adobe Illustrator CS6, Wacom CTH-470.
Uživatelský avatar
garganel
 
Příspěvky: 365
Registrován: 14. květen 2013 08:54

Reputace: +2

Re: Navod na IPTC

Příspěvekod PandaWild » 11. leden 2016 15:05

Při přechodu na novější verzi ACDSee (se kterým edituji IPTC) mi začaly kolidovat IPTC informace. Objevily se staré neplatné popisky, protože ACDSee začal upřednostňovat novější formát XMP a ten tam zůstal z Photoshopu nastavený na stará data. Vyřešila mi to korekce souborů pomocí programu ExifTool http://www.sno.phy.queensu.ca/~phil/exiftool/ .

Tak kdyby někdo potřeboval opravit nějaké potíže s IPTC, nejednoznačný obsah, nebo např. smazat EXIF z obrázku, tak tímhle softwarem se to dá dobře. Vypadá být na funkce bohatý, jen bohužel je to typický Linuxový program ovládaný z konzoly. Měly by s tím jít opravit i potíže se CanStockPhoto, kdy načítá nesmysly nebo nic, nebo když Pond5 sloučí více textů do jedné popisky. Umí i hromadné zápisy do IPTC.

Příklad příkazu pro odstranění XMP ze všech JPG ve složce (použít v CMD):
exiftool.exe -overwrite_original -XMP:All= *.jpg
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Navod na IPTC

Příspěvekod Bananaboy » 11. leden 2016 15:28

PandaWild píše:Vypadá být na funkce bohatý, jen bohužel je to typický Linuxový program ovládaný z konzoly.

Pred časom, keď som hľadal náhradu za ProStockMaster na keywordovanie, tak som si stiahol aj ExifTool v nádeji, že sa v ňom bude dať zapisovať IPTC. Ako tam na mňa vyskočila tá konzola, tak som ju zavrel a už som vedel, že s tým programom nebudem kamarát. :D Bohužiaľ pre nás "nekonzolových" dosť nepoužiteľný program. Inak ExifTool je aj súčasťou StockSubmitteru. To by vedel určite lepšie vysvetliť člen tohto fóra Netherspite akú úlohu plní ExifTool v StockSubmitteri. Pravdepodobne tiež konverziu XMP, ale našťastie v príjemnejšom užívateľskom rozhraní. ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Navod na IPTC

Příspěvekod PandaWild » 11. leden 2016 15:40

Jestli ho využívá StockSubmitter, tak to dělá rozumně. Také bych o něm uvažoval kdybych dělal vlastní IPTC editor (editor volá ExifTool jako externí program, aniž s tím uživatele nějak obtěžuje).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Navod na IPTC

Příspěvekod PandaWild » 17. duben 2016 10:00

Jen malá poznámka k ACDSee - před časem jsem si koupil aktuální verzi 9, protože na novějších Win starší verze už nejely. Dřív jsem v ACDSee keywordoval, ale novější verze mají taková "vylepšení", se kterými se to už stává nepoužitelné. Kdyby někdo o ACDSee uvažoval, tak na keywordování ho vřele NEDOPORUČUJI!
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Navod na IPTC

Příspěvekod shalom3 » 17. duben 2016 10:13

Já používám ten Photostock a jsem s ním stopro spokojená. I ve free verzi dokáže dost.
Odkaz na bližší informace:
http://www.sovpag.com/index.php?language=1&category=23

Navíc s autorem se dá komunikovat, pokud se mu pošle nějaký námět, tak provede obratem drobné vylepšení.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Navod na IPTC

Příspěvekod Ravennka » 17. duben 2016 10:25

shalom3 píše:Navíc s autorem se dá komunikovat, pokud se mu pošle nějaký námět, tak provede obratem drobné vylepšení.


Autorem je Pandovo dvojče? :mrgreen:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Další

Zpět na Ostatní microstock fotobanky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé