Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Bananaboy » 22. březen 2016 10:09

Tak som sa pozrel do exportu v ktorom exportujem zostrihané videá a vidím tam, že tam mám napísané "Key frame every 90 frames". To je tak ak dobre počítam pri 29,97 snímkoch za sekundu zhruba každé 3 sekundy. Snáď je to dostatočná hodnota. Ďakujem Pando za info. Budem s tým u generovaných videí trochu experimentovať. Ale ak nebude nejaký rozdiel v kvalite obrazu, tak asi ostanem pri tom H.264. Predsa len je to o nervy posielať cez internet niekoľko stoviek megabajtov dát. S H.264 mám niektoré videá len 15 MB veľké, čo je takmer ako obyčajné EPS-ko s limitom pre Shutterstock. ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Miky » 22. březen 2016 10:17

Jo velikost to je trochu problem. Ja potrebuju aby uz prodavali aspon 10TB disky za cenu dnesnich 4TB.
Momentalne mam na videa jeden 4TB na “video-to-do“ druhy 4TB “video-export“ a treti 4TB na “video-upload“ a pocitam ze nejpozdeji pristi rok budu mit vsude plno :D
Hodnocení: 0
Miky
 
Příspěvky: 389
Registrován: 16. říjen 2013 07:39

Reputace: +68

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Bananaboy » 22. březen 2016 10:23

Miky píše:Momentalne mam na videa jeden 4TB na “video-to-do“ druhy 4TB “video-export“ a treti 4TB na “video-upload“ a pocitam ze nejpozdeji pristi rok budu mit vsude plno :D

A ešte by to chcelo zazálohovať na ďalšie tri 4TB disky pre prípad "že sa niečo prihodí". :lol:
+Miky Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Pitju » 23. březen 2016 20:08

Ahojte
Chcem vám popísať konkrétny postup nastavenia aké chcem použiť na vytvorenie videa do formátu mov s H.264 kodekom a druhé nastavenie vormáte mov s PhotoJPEG kodekom. Chcel by som od vás názor, či postupujem správne. Je fakt, že by som mohol konvertovaný súbor skontrolovať napr. MediaInfo, ale keď si už vezmete fakt, že keď takto skúšam konvertovať a v MediaInfo vidím napr. že nakoniec z toho vylezie Format : MPEG-4 tak som v .... aj so všetkými znalosťami neznalosťami o tejto 100 krát opakovanej tématike tu na fóre. Vďaka za ne. Vďaka Pandovi a ostatnými (prepáčte ak vás konkrétne nespomeniem). QuickTime mám nainštalovaný v. 7.7.9.
Chcem uploadovať na videohive. Neprijali mi hneď prvé video s nejakým varovaním. ....1. We do not accept files in .mp4 format . Please render as a .mov movie files. Please make sure you are using a codec such as h.264 or Photo-JPG... (ja fakt ani netuším ako sa mi podarilo vytvoriť mp4).

Tu by som chcel mať súbor s koncovkou *.mov a kodekom H.264 :
1.Vyberiem si súbor napr. mojeVideo.avi
2.Záložka Formát-Formát-MOV
3.Záložka Video-Codec-MPEG-4 AVC/H.264
4.Konvertujem

Tu by som chcel mať súbor s koncovkou *.mov a kodekom PhotoJPEG :
1.Vyberiem si súbor napr. mojeVideo.avi
2.Záložka Formát-Formát-MOV
3.Záložka Video-Codec-Motion JPEG
4.Color Mode-YUV 4:2:0
4.(Kvalitu už nejak polaborujem)
5.Konvertujem

Takto to má byť?
Ďakujem :?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Pitju
 
Příspěvky: 516
Registrován: 24. říjen 2013 22:27

Reputace: +17

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Návštěvník » 23. březen 2016 20:37

4.Color Mode-YUV 4:2:2
4.kvalita 90 - 95
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 46.135.188.2xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Pitju » 23. březen 2016 22:03

Návštěvník píše:4.Color Mode-YUV 4:2:2
4.kvalita 90 - 95


Keďže ako som už písal, pre mňa je MediaInfo a podobné výpisy dosť nezrozumiteľné ( pretože očakávam od niečoho takého jasne napísané niečo také ako Codec: PhotoJPEG a také niečo tam nevidím) bude video s Color Mode-YUV 4:2:2 PhotoJPEG? Pretože Panda nedávno písal, že Color Mode-YUV 4:2:2 je pre prekladané MJPEG.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Pitju
 
Příspěvky: 516
Registrován: 24. říjen 2013 22:27

Reputace: +17

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Návštěvník » 23. březen 2016 22:27

Panda: Některé fotobanky doporučují používat univerzálnější MJPEG (YUV 4:2:2), protože se dá použít pro prokládané i neprokládané video (jen je neprokládané video větší než při 4:2:0).
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 46.135.188.2xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod thor83 » 12. duben 2016 20:57

Chyba v matrixu . Nevím jestli se vám to také stává ,ale už má dvě animace které nemůžu ani za boha nahrát na fotolii. Všechno dělám jako vždy nastavení kompozice i finalní render.Ale když to nahraji na ftp fotolie nikdy se nezobrazí.Zkoušel sem i změnit render i překodovat video a nic.Kodeky nic nevím jestli je problém mezi židlí a kompem ale zakopanej pes v tom bude určitě .-)
Hodnocení: 0
[URL=https://matchnow.info]Supreme Сasual Dating[/URL]
Uživatelský avatar
thor83
 
Příspěvky: 379
Registrován: 17. říjen 2014 17:02
Bydliště: GB

Reputace: +37

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod shalom3 » 12. duben 2016 21:59

A nemáš náhodou v prohlížeči nainstalovaný nějaký blokovač reklam? Já používám addblock a stávalo se mi, že se mi nezobrazovalo tu a tam něco. Na fotobankách jsem addblock povypínala a od té doby není problém.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 12. duben 2016 22:16

Už se mi stalo, že mi nějaké animace nešly někam nahrát (myslím na CanStock a Pixta), přestože jsem je kódoval přesně stejně jako jakékoliv jiné. Lišily se jen obrazem. Byla tam příliš tmavá scéna a kodek u nich na tom asi nějak haproval. Nepomohlo ani odeslání v jiném kodeku. Tedy ano, může se stát že něco naprosto nepochopitelně nemusí jít nahrát.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

PředchozíDalší

Zpět na O videu a jeho tvorbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé