dobry a nie moc drahy fotoaparat pre fotobanky

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: dobry a nie moc drahy fotoaparat pre fotobanky

Příspěvekod garganel » 22. duben 2016 15:10

ledinka píše:
garganel píše:Cafte vsetci co fotite pre fotobanky. Potreboval by som poradit pri kupe fotoaparatu ktory budem vyuzivat na fotenie pre fotobanky. Moj cenovy limit je do 500 eur. Chcem fotit prevazne prirodu a sem tam nejake jedlo. Dik za info.


Teda nevim, jak moc dobry jsi fotograf a jak moc to myslis s prodavanim fotek na FB vazne (jako zda miris na mety zdejsich borcu, co to tu maj jako fulltime job...)
Ale ja kdyz jsem si kupovala zdrcadlovku, tak mi kamaradi fotografove rekli: Hele kup si nejzakladnejsi zrcadlovku (idealne od Cannonu) a hraj si. Funkce vyssich modelu stejne nevyuzijes. A kdyz budes chtit machrovat, tak si kup lepsi objektiv...

To same bych poradila i tobe - i s tou nejzakladnejsi zrcadlovkou muzes udelat hodne parady - ono o uspechu fotky nerozhoduje to, cim je fotka nafocena, ale co je na ni a jak je nasledne upravena (viz IM_photo).

A az ti to vydela na lepsi vypabevi, tak si udelej radost klidne tim fullframem:)

Ahoj skusenosti s fotenim nemam skoro ziadne bola by to moja prva zrkadlovka a moje prve fotky na fotobankach. Prevazne sa venujem grafike a fotenim by som doplnoval portfolio. Skor som rozmyslal nad zakladom, nie nad drahymi fotoaparatmi. Hlavne neinvestovat majland ked nieje treba.
Hodnocení: 0
Adobe Illustrator CS6, Wacom CTH-470.
Uživatelský avatar
garganel
 
Příspěvky: 365
Registrován: 14. květen 2013 08:54

Reputace: +2

Re: dobry a nie moc drahy fotoaparat pre fotobanky

Příspěvekod Ravennka » 22. duben 2016 15:34

A nemáte třeba někde v rodině ultrazoom, nebo nějaký lepší kompakt? I s tím můžeš vyfotit hezké fotky na fotobanky ;) ostatně ono i fotky z mobilu za dobrých podmínek vezmou fotobanky =)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: dobry a nie moc drahy fotoaparat pre fotobanky

Příspěvekod ToM » 22. duben 2016 18:46

Jirik píše:Jo ma to byt stejny cip jako 5DmkIII, jen telo je z umnele hmoty a nejake zakladni funkce-ovladani jako u zakladnich zrcadlovek od Canonu, a jeden stredovy krizovy zaostrobaci bod. Ale pro atelierove foceni je to asi dostacujici. Ted jsem videl nabidku telo a objektiv za 50k s DPH nebo telo za 40k. Jo a vodotesny to asi nebude. Taze spise do atelieru nezli do dzungle. Sam premyslim ze bych jej poridil, ale zatim jsem presedlal na Olympus kvuli malemu a lehkemu rozmeru, ale stoji to za houby, oproti Canonu co jsem mnel.

Odesláno z mého LG-D405 pomocí Tapatalk


Tak 6D je doma. Nebudu tu psát žádný recenze, protože po pár hodinách člověk není moudrý, ale vypadá to, že to bude ideální doplněk k 7D. 6D je fakt plastová, 7D to je jinej požitek v ruce, ale zase ten čip... :) a uzávěrka má nádhernej zvuk oproti 7D. Já mám všechny objektivy v "elku" nějaký prachy už v tom jsou a nějakou dobu to taky trvalo, než jsem se k sestavě dopracoval, přes všechny levnější skla. Tak mě přechod na jinej systém ani nenapadl. Držím se věrně Canonu. Ještě jednou díky za tip a popostrčení a můžu uzavřít toto podvlákno v tomto vláknu.
Hodnocení: 0
ToM
 
IP: 93.91.49.1xx

Reputace: 0

Re: dobry a nie moc drahy fotoaparat pre fotobanky

Příspěvekod MarekK » 22. duben 2016 19:35

Já teď přesedlal z Nikonu na Sony A7 :mrgreen:
Do těhle peněz bych doporučil se podívat po bazarech, fotoskoda, megapixel nebo paladix. Tam něco určitě najdeš..
Hodnocení: 0
MarekK
 
Příspěvky: 150
Registrován: 22. březen 2016 17:43

Reputace: +18

Re: dobry a nie moc drahy fotoaparat pre fotobanky

Příspěvekod Jirik » 22. duben 2016 20:44

No tak to jste mne teda oba nadzvedli, protoze zvazuji v budoucnu bud jit do fullframu od Canonu a Nebo Sony S7 kvulu videu, ale ta vybava je draha, pro oba druhy. Tak bych poprosil TomaM zda by byl ochoten udelat nejake subjektivni hodnoceni pri studiovem foceni cehokoliv 7D oproti 6D. Jestli ta kvaluta v 6D. je opravdu lepsi oproti 7D. Jinak bych snad sel do toho Sonku ktery ma mensi sum pri vetsim isu, ale zase jen asi 12mega cip.

Odesláno z mého LG-D405 pomocí Tapatalk
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: dobry a nie moc drahy fotoaparat pre fotobanky

Příspěvekod MarekK » 23. duben 2016 11:44

Sony A7s ma sice jen 12mp, ale je primarne urcena pro foceni ve tme. Dokaze udelat z polarni noci polarni den, tuhle bych ti nedoporucil jako stroj na foceni pro fotobanky, je hodne uzce profilovana a stoji 50tis jen telo.

FF A7 jsem koupil za 32 s objektivem - muj stary fotak prodany, takze ta cena byla hodne dobra. Kdyz to raw vyfotim na ISO 3200 a lehce odsumim, tak neni po sumu ani znamky. Je to super stroj a za skvely penize. Btw ted maji jednu na bazaru megapixel.cz za 31 v setu s objektivem, ktera byla navic jen vystavena na prodejne za sklem, takze je na ni 2 leta zaruka..
Hodnocení: 0
MarekK
 
Příspěvky: 150
Registrován: 22. březen 2016 17:43

Reputace: +18

Re: dobry a nie moc drahy fotoaparat pre fotobanky

Příspěvekod Jirik » 23. duben 2016 21:55

No ta cena za A7 s objektivem, je sice super, ale ceny za dalsi objektivy a prislusenstvi, je trochu drazsi, nez jsem si myslel, takze asi zatim zustanu u sveho micro 4/3.

Odesláno z mého LG-D405 pomocí Tapatalk
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: dobry a nie moc drahy fotoaparat pre fotobanky

Příspěvekod MarekK » 24. duben 2016 02:01

To je pravda no, ale během měsíce by měla jít do prodeje nová 50 f1.8 s cenou do 8tis.
Hodnocení: 0
MarekK
 
Příspěvky: 150
Registrován: 22. březen 2016 17:43

Reputace: +18

Re: dobry a nie moc drahy fotoaparat pre fotobanky

Příspěvekod Host » 27. duben 2016 18:39

Hezká sada "elkových" objektivů za pakatel :)

http://www.gearbest.com/selfie-monopod/ ... NvbXw2MzA3

No, nekupte to... :D
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Předchozí

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz