Hacknutý účet na iStock

Re: Hacknutý účet na iStock

Příspěvekod styna » 24. červen 2016 11:59

Měnila jsem hesla na FT, SS a Istocku. Jediný Shutterstock dal vědět mailem o změně hesla. Zasílání informativních zpráv jsem nerušila, takže nejspíš FT a IS nic neposílají.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
styna
 
Příspěvky: 1041
Registrován: 14. září 2013 06:20

Reputace: +40

Re: Hacknutý účet na iStock

Příspěvekod MarekK » 24. červen 2016 17:58

Mimochodem, tech hack jtych uctu je pomerne dost velke mnozstvi nejen na iStock. Nasel jsem i prohlaseni od lidi co vyrobili filezilla, ze jelikoz se jedna o opensource, tak nedoporzcuji stahovani z jinych webu nez oficialniho, protoze sikovni kuci tam davaji kody, ktere posilani prihlasovaci udaje. filezilla je snad uklada ve forme txt dokumentu na disk..
Hodnocení: 0
MarekK
 
Příspěvky: 150
Registrován: 22. březen 2016 17:43

Reputace: +18

Re: Hacknutý účet na iStock

Příspěvekod skubai » 24. červen 2016 21:57

Mohu potvrdit, že IS mail o změně přihlašovacích údajů ani změně paypal účtu neposílají. Něco takového bych čekal někde na předpotopním freemailu ale ne u tak velké FB. Přitom by jenom tato prkotina zabránila těm primitivnějším útokúm, kterých je asi většina.

Já používám Total Commander a tam jsou přihlašovací údaje pro FTP servery také ukládány jako textový soubor :) Ani ale nevím, jestli IS nějaký FTP má. Od prvního dne používám deepmeta.

Jinak jsem se ptal tvůrce deepmeta, jestli nebyli na jeho databázi v poslední době nějaké útoky a prý ne, navíc že to ani není možné. Hesla jsou šifrována a ukládána na lokálním počítači a spojení jde napřímo mezi lokálním PC a servrem IS. Takže doposud netuším, jak byl v mém případě hack proveden.
Hodnocení: 0
skubai
 
Příspěvky: 9
Registrován: 22. červen 2016 18:43

Reputace: +7

Re: Hacknutý účet na iStock

Příspěvekod MarekK » 24. červen 2016 23:53

No, to je divné pak, jedině, že se jim povedlo odhadnout heslo :))
Hodnocení: 0
MarekK
 
Příspěvky: 150
Registrován: 22. březen 2016 17:43

Reputace: +18

Re: Hacknutý účet na iStock

Příspěvekod skubai » 27. červen 2016 19:24

Tak hlásím, že mi přišla výplata za květen. Vrácení ukradených peněz teď prý řeší účetní oddělení Getty. Jestli se mi ale opravdu vrátí, je v tuto chvíli věc neznámá.
+PandaWild Hodnocení: +1
skubai
 
Příspěvky: 9
Registrován: 22. červen 2016 18:43

Reputace: +7

Re: Hacknutý účet na iStock

Příspěvekod Ravennka » 27. červen 2016 20:17

Tak alespoň že tak, i kdyby ta jedna výplata nedorazila, tak to sice zabolí, ale hlavně že jsi zpátky na svém účtu a nejde to i další měsíce tomu zloději...
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Hacknutý účet na iStock

Příspěvekod skubai » 27. červen 2016 21:42

To je bez debaty :) Spíš mě zaskočili, jak to pak aktivně řešili. Škoda, že získání jejich pozornosti zabralo víc jak měsíc času :D Pravda ale je, že jsem je kontaktoval ohledně nemožnosti se přihlásit ještě před odesláním dubnové výplaty. Kdyby reagovali normálně a svižně, Rusák jeden zavšivenej by byl bez výplaty.
Hodnocení: 0
skubai
 
Příspěvky: 9
Registrován: 22. červen 2016 18:43

Reputace: +7

Re: Hacknutý účet na iStock

Příspěvekod shalom3 » 28. červen 2016 10:17

Tak to držím palce, protože u některých organizací v Česku zabere také měsíc času, než získá člověk jejich pozornost a pak stejně nic neřeší :( . Peníze by ale měli vrátit každopádně ze svého, když nedokázali zamezit jejich odeslání přesto, že byly ohlášeny problémy. Navíc mají máslo na hlavě i proto, že se neodešle e-mail s informací o změně PayPal účtu. To je skutečně minimum, co lze udělat a používají to i různé e-shopíky apod.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Hacknutý účet na iStock

Příspěvekod skubai » 28. červen 2016 16:27

Přesně tak. Že nechodí email při změně údajů je absolutní minimum a přesto na to IS peče. A určitě nejsem první případ.
Hodnocení: 0
skubai
 
Příspěvky: 9
Registrován: 22. červen 2016 18:43

Reputace: +7

Předchozí

Zpět na iStock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz

cron