EET pro fotobankéře?

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

EET pro fotobankéře?

Příspěvekod Anika » 10. říjen 2016 14:59

Podle tohoto článku http://www.podnikatel.cz/clanky/eet-pro-e-shopy-je-postavene-na-hlavu-znam-e-shopare-co-radeji-skonci/?utm_medium=kolotoc&utm_source=lupa-cz&utm_campaign=eet-pro-e-shopy-je-postavene-na-hlavu-znam-e-shopare-co-radeji-skonci by měly pod EET spadat platby přes paypal :shock:
Platba kartou přes prostředníka PayPal, GoPay, …

Spadá pod EET. Sice je platba evidovaná nejen na vašem účtě, ale ještě u prostředníka, a stejně z nějakého důvodu patří pod EET. To není moje dedukce, ale v metodických pokynech je PayPal (a další služby) přímo vyjmenován...


Jste z toho někdo moudrej? Týká se to nás, kteří si necháváme posílat výplaty z fotobank na paypal?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod PandaWild » 10. říjen 2016 15:08

Předpokládám že u nás je to forma bankovního převodu, kterého se to netýká, není to tržba od koncového zákazníka.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod Ravennka » 10. říjen 2016 15:32

Ono i kdyby, tak než by se to týkalo fotobankéřů, tak to bude březen 2018 a snad to do té doby zruší :mrgreen:

Já tak nesnáším, když nás automaticky berou za zloděje :roll: Když jediný "přínos" EET je v tom, že když si někdo vezme u nás účtenku, tak může zkontrolovat v systému, že jsme fakt evidenci na FÚ poslali a pokud ne, tak na nás udá :roll: protože jsme všichni automaticky zloději, kteří zapírají příjmy jak jenom můžou a samozřejmě je nezajímá nic jiného, než šidit na daních...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod Host » 10. říjen 2016 15:50

Ravennka píše:Ono i kdyby, tak než by se to týkalo fotobankéřů, tak to bude březen 2018 a snad to do té doby zruší :mrgreen:

Já tak nesnáším, když nás automaticky berou za zloděje :roll: Když jediný "přínos" EET je v tom, že když si někdo vezme u nás účtenku, tak může zkontrolovat v systému, že jsme fakt evidenci na FÚ poslali a pokud ne, tak na nás udá :roll: protože jsme všichni automaticky zloději, kteří zapírají příjmy jak jenom můžou a samozřejmě je nezajímá nic jiného, než šidit na daních...


Tomuhle psychickému jevu se říká "projekce" jinak se to také dá říct: ...podle sebe, soudím tebe..., aneb: ...všicki kradnů (jenom já čerpám). Smutné je, že tenhle člověk (koncept řízení státu) zřejmě vítězí i v příštích parlamentních volbách. Cosi to o nás, naší společnosti vypovídá... :| :oops:
+mszucs Hodnocení: +1
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod alima007 » 10. říjen 2016 18:03

Tak hlavne je to o tom, ze cesi maji kratkou pamet ... vetsina lidi tu brecela kvuli EET a pak jako vyhraje volby?! tak kdo ho asi sel volit, ze .... proste cesi no

Jinak jsem velice rada, ze ac u nas v kraji vyhral volby, tak je v opozici, nebot se spojili ostatni strany a on nema vetsinu :lol:
Hodnocení: 0
alima007
 
IP: 89.176.114.1xx

Reputace: 0

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod GreatWhite » 10. říjen 2016 19:43

8-) však není komu by se ta Burešova účtenka vystavovala :mrgreen: jinak EET je slepá cesta s výhledem tak max deseti let (teď to slouží estébákovi akorát, aby měl téma do voleb) jednou to špiclování bude sofistikovanější a zruší se komplet cash, všechny platební karty a účty budou registrované a jakákoliv transakce bude zaznamenaná na finančáku :|
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod shalom3 » 11. říjen 2016 00:17

V tom textu je jasně řečeno "Platba kartou přes prostředníka PayPal, GoPay, …". Nám jakožto fotobankéřům snad nikdo nic kartou na Paypal neplatí, nebo se mýlím?
I když by šlo o platbu kartou, vidím jako totální blbost jakoukoli další evidenci, která je v takovém případě vlastně duplicitní - jednou je již přeci zaevidována jako platba v daném systému.
Hlavní problém bude asi v tom, že lidé, kteří sestavují tuto legislativu a metodiky, nemají zřejmě o internetových platebních systémech ponětí.
Ale osobně se přiznám, že bych uvítala, kdyby v Paypal byly k dispozici výpisy v pdf, jako je to běžné na bankách.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod Anika » 11. říjen 2016 11:42

Nevím, jestli přímo v pdf, ale výpis se odtamtud vytáhnout dá. Já si to vždy tisknu, když dělám daně.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod Anika » 11. říjen 2016 11:50

Doplnění - dívala jsem se pro jistotu, jestlu nekecám :)
Je to na stránce ACTIVITY - vpravo nad výpisem je políčko Statements, po rozbalení se objeví nabídka exportu a tam se dá potom navolit časové rozpětí, formát výpisu atd., pédéefko je tam taky.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod shalom3 » 11. říjen 2016 16:53

Taky jsem si za loňský rok vytvořila ten výpis pomocí volby časového rozpětí, ale myslím, že to moc nepřipomínalo klasický bankovní výpis, spíše to bylo něco jako sjetina. Z hlediska finančáku by to mohlo být zpochybnitelné, nebylo v tom snad žádné logo paypalu apod.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Další

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé