Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod mirek » 15. leden 2017 21:35

Zdá se to jen mně, nebo prestiž Shutterstocku už pěkných pár měsíců klesá? Už to není jako dříve, kdy se schvalovaly opravdu jen kvalitní snímky. Nyní je Shutterstock přeplněný hrůznými fotkami, které jsou contributoři schopni odeslat ve velkém množství v jedné dávce - a ty fotky ještě ke všemu vypadají skoro stejně! Počet přijatých fotek stále stoupá a stoupá a z velkého množství to je právě díky tomuto. Copak Shutterstock nevidí, kam tím míří? Podporují nováčky - ale co ti zkušenější, s opravdu kvalitními fotografiemi, jejichž krásné a kupujícími chtěné snímky se kvůli tomuhle dostávají do pozadí? Bohužel si ale myslím, že to bude čím dál horší. Nadvláda nekvalitních fotografií je už jasná. Co se ale Shutterstock snaží proti tomu dělat? Absolutně NIC. A ještě ke všemu se mi zdá, a to nejsem jediný, že manipuluje s prodeji. No nezdá se vám divné, že se (tuším od prosince) zase začali všem prodávat nově přidané snímky, když do té doby se vůbec neprodávaly? A tohle zaznamenalo mnoho těch úspěšnějších. Ale bylo to na úkor starších snímků, které se naopak přestali prodávat. Kdyby se to stalo jednomu člověku - ok, možná to je náhoda. Ale nejsem jediný, komu se to stalo - takových se našlo opravdu hodně. Další věc - není divné, že třeba jeden týden prodávám min. 2-3 On Demand snímky.. a další týden ani jeden? V tom množství prodejů bych chápal, kdyby to bylo takové vyrovnanější. A pak je tady další důkaz - každý rok Shutterstock musí zveřejnit svůj hospodářský výsledek (bohužel teď nevím, kde to je, ale určitě to dohledáte snadno) - s pár matematickými fígly, ale dojdete k závěru, že tam prostě něco chybí. Prostě to nesouhlasí ANI PŘIBLIŽNĚ s celkovým počtem prodaných snímků za ten daný rok.

Co si o tom myslíte?
Hodnocení: 0
mirek
 
IP: 2a00:1028:83d6:4086:55f0:b8de:db47:1bxx

Reputace: 0

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod GreatWhite » 15. leden 2017 21:56

snaží se obměnit oblíbené položky podporou nových. na nějakou kvalitu nebo vyřazování spamovaných images úplně rezignovali a útočí na číslo 200 milionů a pak celý shutterstock s tímto kulatým číslem prodají. Potom začne zase nějaký nový veletoč s novým majitelem. ;)
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod castyhost » 15. leden 2017 21:57

co to je prestiž SS ??
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
castyhost
 
IP: 92.240.175.1xx

Reputace: 0

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod shalom3 » 15. leden 2017 23:14

Zkoušela jsem teď vyhledávání a nepřipadá mi, že v Oblíbených by se zobrazovaly zas až tak podřadné věci. Horší to je, když se člověk podívá na Nové - tam se v některých případech opravdu ukáže celá plakátovací plocha balastu. A v těch Relevantních je to jak kdy. Připadá mi, že přece jen zobrazování balastu mají nějakým způsobem ošetřené, o něco lepší, než tomu bylo např. v létě. Co se týká střídání prodejů nových a starších věcí, je to otázka. Mně osobně nevadí, že někdy se prodávají spíše starší věci, to do jisté míry zaručuje, že když nebudu nějaký čas nahrávat, tak se přece jen budou generovat aspoň nějaké příjmy. Taky se mi donedávna prodávaly hlavně starší věci, sice méně, ale to přičítám i tomu, že kvalita nebyla vždy nejlepší. Na druhé straně se prodaly i některé věci, které sice byly poněkud starší, ale už byly už i lepší co do kvality.
Vidím to tak, že v oblasti vyhledávání se dá určitě nastavit nekonečně filtrů, co se bude zobrazovat, jak se to bude řadit a podobně (s redakčním systémy pro tvorbu webů mám určité praktické zkušenosti). Pokud by to SS využíval, asi by se kvalitní kontributoři nemuseli obávat trvalého poškození. Výkyvy lze ale očekávat vždy.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod admin » 17. leden 2017 08:28

V noci došlo k havárii MySQL serveru, takže bohužel část této zajímavé diskuze odešla do věčných lovišť. Ale padl zde zajímavý nápad ohledně dosažení vrcholu na fotobankách - Komu z dlouhodobých fotobankéřů (7 a více let na fotobankách) už nerostou příjmy (já - 11 let na ftb a už rok jdu dolů).

Napadlo mě, že bych mohl na toto téma dát nějakou otázku do fotobankového dotazníku / průzkumu. Teď už jen, jak ji zformulovat. Nějaký nápad?
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod Host » 28. leden 2017 14:49

Po skoro roce nejrůznějších bugů na zákaznických stránkách, jejich neřešení, špatné komunikaci a odchodu některých velkých zákazníků, dal Oringer na stránky tohle: http://www.shutterstock.com/support/art ... earch&pn=1 Jsou to naprostí šašci :lol: a lepší už to tam asi nebude... :|
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod vera » 2. srpen 2017 16:22

Jsem na Shutterstocku 9 let (i na jiných FTB) letos jsem nevyplnila dotazník nějak mi to uniklo, jinak jsem vyplňovala každý rok. Na Shutterstocku jsem mívala před 2 lety 2000,- měsíčně, minulý rok to už bylo slabší a letos mívám 1000,- nebo o něco málo víc. Pokles je to hrozný a to mám 16.000 snímků a kvalita je stále lepší. Málo se prodávají nové snímky. Na Fotolii pokles nemám tam se to drží stále stejně (taky to už neroste, ale neklesá to a nové snímky se na Fotolii prodávají více než na Shutterstocku).
Máte na Shutterstocku také tak velké poklesy příjmů - např. o polovinu? Už jsem jim i psala, myslela jsem si že je to nějaká závada (že se mé snímky třeba nenabízejí k partnerským prodejům). Napsali mi, že se snaží objevovat nové trhy, hledat nové zákazníky ....odpověď na mne dělala dojem , že nejsem jediná kdo si ztěžuje.
Díky za odpověď Věra
Hodnocení: 0
vera
 
IP: 62.168.26xx

Reputace: 0

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod Marsan » 2. srpen 2017 16:39

obecně tady není den aby si na to někdo nestěžoval :( na Ss ten pokles u mě není tak dramatický (cca 20% oproti loňskému roku), ale je to asi dáno tím, že mám mnohem menší portfolio. Na Fotolii jdou prodeje nahoru
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod shalom3 » 2. srpen 2017 16:46

Co k tomu dodat? Porozhlédni se tu na fóru a uvidíš sama. Mně prodeje zůstávají tak nastejno, příjmy se malinko zlepšily jen díky náhodným prodejům za lepší ceny. Fotobanky jsou za posledních pár let doslova zaplaveny brakem, takže už asi nikoho nebaví v tom hledat. Nebo si každý našel těch pár "svých" autorů, od kterých nakupuje a kteří drží určitou úroveň. Divím se, že neomezí aspoň počet uploadů na jeden účet - myslím nějaké rozumné číslo, které se vejde pod pojem "kvalita"
+Marsan, +PandaWild Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod Chalabala » 2. srpen 2017 17:09

Po sedmi letech s fotobankami a dnes čtyřtisícovým portfoliem čistě fotografií stále rostu, i když o výrazně pomaleji než předchozí roky. Ve svých statistikách prodejů spíš vidím, že se mění trh. To co mi ubylo u Shutterstocku, to mi přibylo jinde.
+Marsan Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Další

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot]