Alamy RF vs RM

Fotobanky, které prodávají obrázky s licencí RM (například Alamy)

Alamy RF vs RM

Příspěvekod Noldo » 18. leden 2017 21:00

Zdravím.
Myslím, že zhruba rozumiem aký je rozdiel medzi jednotlivými licenciami. Na Alamy fórach som sa však dočítal, že napriek nižšej cene môže byť lepší nápad uploadovať fotky ako RM.
Aké sú vaše skúsenosti ? Uploadujete RF či RM ? Čo je výhodnejšie ?
Ďakujem.
Hodnocení: 0
Noldo
 
Příspěvky: 64
Registrován: 17. prosinec 2016 12:32

Reputace: +10

Re: Alamy RF vs RM

Příspěvekod honza286 » 19. leden 2017 09:04

Pokud nahraješ danou fotku kromě Alamy i na mikrofotobanky, které neumožňují v principu RM licence, tak je musíš i na Alamy nahrát jako RF. Výjimkou jsou pouze editorial fotky (ty jsou na Alamy automaticky RM a v restrictions - usage vybereš editorial). Pro lepší pochopení - RM licence garantuje prodávajícímu v podstatě exkluzivitu pro jim zvolené období a způsob použití.
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 404
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +65

Re: Alamy RF vs RM

Příspěvekod Noldo » 19. leden 2017 09:14

Aha, ďakujem, je to zo začiatku trochu komplikované. Takže všetko RF a editorial RF a usage editorial.
To že obrázok už vidím ako on sale v image manageri a v dashboard je ešte nie je on sale je spôsobené tým, že to chvíľu trvá, kým sa to dostane do predaja ?
Hodnocení: 0
Noldo
 
Příspěvky: 64
Registrován: 17. prosinec 2016 12:32

Reputace: +10

Re: Alamy RF vs RM

Příspěvekod Miky » 19. leden 2017 09:48

honza286 píše:Pro lepší pochopení - RM licence garantuje prodávajícímu v podstatě exkluzivitu pro jim zvolené období a způsob použití.

Tak to neni. RM licence vubec negarantuje zadnou exkluzivitu.
U Royalty-Free licence zakaznik jednou zaplati a pak muze fotku pouzit na vice projektu(a cena se obvykle urcuje podle velikosti). Oproti tomu u RM licence nestaci zaplatit jednou, ale zakaznik musi zakoupit novou licenci pro kazdy nadchazejici projekt(a cena se obvykle urcuje podle casu, mista a zpusobu pouziti).
U nekterych RM fotek lze sice prave diky moznosti sledovani historie pouziti zajistit urcitou exklusivitu (po dohode s fotografem), ale drtiva vetsina prodanych RM licenci na fotobankach je naprosto neexklusivnich.
Hodnocení: 0
Miky
 
Příspěvky: 389
Registrován: 16. říjen 2013 07:39

Reputace: +68

Re: Alamy RF vs RM

Příspěvekod honza286 » 19. leden 2017 10:00

Noldo píše:Aha, ďakujem, je to zo začiatku trochu komplikované. Takže všetko RF a editorial RF a usage editorial.

Ne, u editorial fotek máš vždy něco, proč je jen editorial (chybějící PR, souhlas lidí na fotce), to se vyplňuje na Alamy v attributes, pokud zaškrtneš, že tam máš lidi a nemáš jejich souhlas (případně objekt vyžadující property release), tak ti to automaticky vybere RM licenci a pak u usage v restrictions vybereš pouze editorial.
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 404
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +65

Re: Alamy RF vs RM

Příspěvekod Noldo » 19. leden 2017 18:54

Ďakujem za rady, ale asi ich ešte chvíľu nevyužijem. Nahral som tam asi 300 obrázkov a celú várku mi zamietli s tým, že nejaký z tých obrázkov nevyhovel. Celkom ma to zaskočilo. Teraz som to tam skúsil nahrať ešte raz cez FTP, rozumiem správne, že cez FTP sa jedná o jednotlivé obrázky, takže by mali byť zamietnuté jednotlivé kusy a nie celá várka ?
Hodnocení: 0
Noldo
 
Příspěvky: 64
Registrován: 17. prosinec 2016 12:32

Reputace: +10

Re: Alamy RF vs RM

Příspěvekod patrikslezak » 19. leden 2017 21:42

Je jedno, jestli to nahraješ přes ftp nebo přes web fotobanky, oni nekontrolují všechny fotky, jen namátkově a když se jim nebude jedna fotka líbit jak ve várce ftp nebo přes web, vyhodí ti celou várku.
Já to řeším tak, že nahrávám po malých várkách, nejdřív jsem nahrával po dvaceti, pak po čtyřiceti, ale jde to pomalu. A před nahrátím udělám selekci a radši vyhodím fotky, které se mi nezdají. Jinak moc přísní nejsou, když se podíváš co mi schválili za moje hrůzy. http://1url.cz/7tlMQ
Mám tam 1055 fotek, ale zatím žádný prodej, takže to bude asi ztráta času. Vypadá to, že moje portfolio nebude pro zákázníky Alamy to pravé ořechové.
Hodnocení: 0
patrikslezak
 
Příspěvky: 93
Registrován: 20. leden 2015 20:53

Reputace: +11

Re: Alamy RF vs RM

Příspěvekod Noldo » 20. leden 2017 08:37

To nerád počujem, to uploadovanie po malých várkach je hrozná drina.
Ani jeden predaj ? Mne sa zdajú byť tvoje fotky nielen ok, ale aj také "Stockové", takže by som povedal, že pôjdu. Na SS idú, nie ?
Moje portfólio je na tom fakt, že o dosť horšie, tak ešte uvidím, či nájdem odhodlanie to tam vôbec upovať.
Díky za rady.
Hodnocení: 0
Noldo
 
Příspěvky: 64
Registrován: 17. prosinec 2016 12:32

Reputace: +10

Re: Alamy RF vs RM

Příspěvekod Hamin » 20. leden 2017 08:42

patrikslezak píše:Je jedno, jestli to nahraješ přes ftp nebo přes web fotobanky, oni nekontrolují všechny fotky, jen namátkově a když se jim nebude jedna fotka líbit jak ve várce ftp nebo přes web, vyhodí ti celou várku.
Já to řeším tak, že nahrávám po malých várkách, nejdřív jsem nahrával po dvaceti, pak po čtyřiceti, ale jde to pomalu. A před nahrátím udělám selekci a radši vyhodím fotky, které se mi nezdají. Jinak moc přísní nejsou, když se podíváš co mi schválili za moje hrůzy. http://1url.cz/7tlMQ
Mám tam 1055 fotek, ale zatím žádný prodej, takže to bude asi ztráta času. Vypadá to, že moje portfolio nebude pro zákázníky Alamy to pravé ořechové.


ALAMY není ztráta času... :) Musíš jen chvíli vyčkat a stále uploadovat. Prodeje se dostaví. Jsou sice dost nepravidelné, ale až ti přistane prodej např. za 150 USD pro tebe čistá ruka a pak ten samý měsíc ještě např. 70 USD budeš mluvit jinak ;)
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: Alamy RF vs RM

Příspěvekod patrikslezak » 20. leden 2017 15:54

Pro Noldo, na shutterstocku mám přes 2200 fotek a pravidelně mi generuje zisk 18 dolarů měsíčně.
Pro Hamin, nevím, zda by za jednu moji fotku dal někdo 70 nebo 150 dolarů, navíc, proč by to dělal, když ji na microstock bance pořídí mnohem levněji, leda by se mu ji nechtělo googlit a hledat ji na microstock bance :)
Hodnocení: 0
patrikslezak
 
Příspěvky: 93
Registrován: 20. leden 2015 20:53

Reputace: +11

Další

Zpět na Macrostock fotobanky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé