shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod Hamin » 23. březen 2017 12:31

ivusakzkrabice píše:
Hamin píše:No. V tomto případě je to docela jednoduché. Fotky, které máš na některé fotobance exkluzivně, nesmíš nahrát nikam jinam.


to vím, spíš chci vědět do kterých bank lze dávat neexklusivně, případně, kde se to musí někde zaškrtnout, že je dávám neexklusivně


Aha :)
Neexkluzivně můžeš nahrávat do všech fotobank, které znáš. Spíše to je naopak si myslím. Když bys chtěla nahrávat exkluzivně, musíš to při registraci zaškrtnout. Nikde ti snad co si pamatuju nebudou automaticky podstrkávat exkluzivitu.
Jen občas toto zlobí na Fotolii, při submitu fotek, kde se toto nastavuje pro každou fotku zvlášť. Nastavíš jednou a nastavení si prohlížeč pamatuje i pro další submity. Pak ale stačí v prohlížeči vymazat cookies a nevšimnout si toho a nechtěná exkluzivita submitnutých fotek je na světě ;)
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: shutterstock

Příspěvekod Ravennka » 23. březen 2017 12:36

Fotolii určitě nezavrhuj! I kdyby Ti vyhazovali 80% a těch 20% se tam dostalo, tak i ty Ti budou určitě tvořit nějaké milé kapesné ;) Rozhodně víc, než 123rf, kde vezmou všechno, ale prodají toho jenom zlomek.
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: shutterstock

Příspěvekod PandaWild » 23. březen 2017 13:24

ivusakzkrabice píše:Ravennko, díky, Fotolii zamítám, moje fotky jsou tuctové a to se fotolii nelíbí, vyhazují hodně,...
Nenech se odradit s Fotolií, to byla asi jen nějaká výjimka že Ti je vyhazovali. Fotky máš nádherné a nápadité, já procházím s daleko horšími fotkami (berou mi odhaduji tak 60% a to se bohatě vyplatí). Jen začni co nejdřív používat IPTC, jinak se z kopírování kw u více fotobank zblázníš. Myslím že dnes už se exkluzivita nevyplatí, víc by fotky vydělaly ve více fotobankách neexkluzivně. Exkluzivita by se vyplatila jen u ShutterStocku, ale ten ji nenabízí.
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7287
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +2006

Re: shutterstock

Příspěvekod Fug4s » 23. březen 2017 13:49

PandaWild píše:
ivusakzkrabice píše:Ravennko, díky, Fotolii zamítám, moje fotky jsou tuctové a to se fotolii nelíbí, vyhazují hodně,...
Nenech se odradit s Fotolií, to byla asi jen nějaká výjimka že Ti je vyhazovali. Fotky máš nádherné a nápadité, já procházím s daleko horšími fotkami (berou mi odhaduji tak 60% a to se bohatě vyplatí). Jen začni co nejdřív používat IPTC, jinak se z kopírování kw u více fotobank zblázníš. Myslím že dnes už se exkluzivita nevyplatí, víc by fotky vydělaly ve více fotobankách neexkluzivně. Exkluzivita by se vyplatila jen u ShutterStocku, ale ten ji nenabízí.


Je prosím někde popsáno jak IPTC přidávat. Zatím to také kopíruji ručně. Díky

Edit: už jsem nalezl video na Youtube.
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Naposledy upravil Fug4s dne 23. březen 2017 13:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: shutterstock

Příspěvekod Bananaboy » 23. březen 2017 13:56

Fug4s píše:Je prosím někde popsáno jak IPTC přidávat. Zatím to také kopíruji ručně. Díky

Je toho plné fórum. Ale ono to nie je žiadna kvantová fyzika a ani raketová veda. Stačí stiahnuť StockSubmitter, nainštalovať ho a zapisovať do fotiek kľúčové slová. Napokon všetko uložiť, aby ti to v tých fotkách zostalo. ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3911
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1080

Re: shutterstock

Příspěvekod Baldion » 23. březen 2017 13:57

Je prosím někde popsáno jak IPTC přidávat. Zatím to také kopíruji ručně. Díky[/quote]

Je to popsáno ve vlákně: http://forum.fotobanky.cz/diskuse-pro-novacky-f4/iptc-ftp-500-px-key-words-t2328.html
Mě na to funguje velice dobře Adobe Bridge, ale umí to spousta programů.
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: shutterstock

Příspěvekod Fug4s » 23. březen 2017 13:58

Díky už jsem našel video, jak to vkládat přimo v PS. editoval jsem koment nahoře ale byl jsi rychlejší. :)
+Baldion Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 23. březen 2017 14:13

Díky za reakce.

Tak já tý fotolii dám teda ještě jednu šanci.. no.. ;)
+Baldion, +PandaWild Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2474
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +752

Re: shutterstock

Příspěvekod Marsan » 23. březen 2017 18:23

u Fotolie mi hodně dlouho trvalo (cca 3 roky?) než se mi rozeběhly prodeje. Teď mi prodává denně za pěknou sumičku, dlouhý rozjezd ale vyplatil se (portfolio 5000 fotek)
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 977
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +216

Re: shutterstock

Příspěvekod Fug4s » 24. březen 2017 07:16

Marsan píše:u Fotolie mi hodně dlouho trvalo (cca 3 roky?) než se mi rozeběhly prodeje. Teď mi prodává denně za pěknou sumičku, dlouhý rozjezd ale vyplatil se (portfolio 5000 fotek)


Pěkné fotky. Vždycky mě napadne když vidím fotky jako jsou ty tvé s těmi dřevěnými lžícemi, že má někdo koupených 20 a lžic a ty ještě nepoužívá aby byly pořád hezké na focení. Nebo co se vším tím kořením, když to dofotíš? :) Ale asi řeším blbosti.

Jinak se chcí zeptat zkoušel jsem to IPTC a nahrál jsem do SS a AS. V Adobe mi to načetlo název a keywords ale SS jen ty keywordy. Je možné že to takto blne nebo Vám to funguje všude? Zadal jsem to v PS a pak ještě v Total Commanderu. Díky
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé