Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod aaron007 » 28. červen 2017 07:57

to Roman
Včera jsem odeslal pár videí na 123RF přes FTP a vše proběhlo naprosto v pořádku. Používám FileZilla.
Hodnocení: 0
aaron007
 
IP: 85.70.153.1xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Fug4s » 5. říjen 2017 11:27

Ahoj, napadl mě asi blbý nápad, ale raději se zeptám. Jelikož téměř všechny videa protahuji přes AE není problém udělat z FullHD - 4K. Nevím co to udělá s kvalitou popřípadě jestli pak nedat větší kvalitu v XMedia recodu. Třeba dvojnásobnou (respektive méňě snižovat kvalitu - z hodnoty 15 nechat třeba 30). Nemám teď foťák, až dorazí tak to vyzkouším. Ale ptám se dopředu jestli už někdo toto nedělá, popř. zkušenosti - vyhodí to FB, kvalita je mizerná,... Díky
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod soim » 5. říjen 2017 11:48

4K by bylo 4x zvětšené FullHD... Sice zvětšení u videa trochu zamaskuje hýbající se obraz a třeba motion blur, ale nebude to bohviečo... Záleží co to bude, u abstrakce bys to možná okecal, jako umělecký záměr :D

Ony i kamery někdy interpolujou z fullHD do 4K, ale je to stejné jako digitalní zoom u foťáku. Jako jo, někdy je to docela koukatelné, ale prostě není to ono, pokud ti jde o nějakou kvalitu výstupu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
soim
 
Příspěvky: 336
Registrován: 10. duben 2013 23:38

Reputace: +44

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 5. říjen 2017 12:34

Někdy jsem i zkoušel 4k ošidit a vyjít z menších rozlišení a i to prošlo, protože myslím si že někteří editoři používají jen FullHD monitory a tak rozdíl ani někdy nepoznají. Videa se až tak moc nekontrolují na kvalitu jako fotky. A možná to ani nemusí poznat zákazník. Ale zákazník to pak může reklamovat a to by bylo už docela nepříjemné. Na 4k monitoru to přece jen už rozpozná.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod soim » 5. říjen 2017 12:44

Taky myslím, že kontrolorem by to prošlo, z různých důvodů. Možná by to koupil i zákazník, protože na mnoha fbankách jsou náhledy videa velmi komprimované. Ale až zjistí, co koupil nebude rád... buď reklamace nebo už "jen" nepříjde.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
soim
 
Příspěvky: 336
Registrován: 10. duben 2013 23:38

Reputace: +44

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Ravennka » 8. říjen 2017 17:56

Prozměnu dotaz :)

Na SS mi odmítli https://eu.fotolia.com/id/175544867 s odůvodněním Frame Rate / Shutter Speed -- Clip exhibits issues related to frame rate or shutter speed. ... není to první, co mi s tímhle důvodem odmítli =/ I když na Fotolii se to tváří ok - znamená to teda - nechceme to? :D

Ale stává se mi poměrně často, že i když to dělám s 25fps a ve Flashi, tak to třeba má 18 vteřin a vyexportované to ale má 21 vteřin... nějaký nápad, co někde dělám špatně, když mám všude nastaveno těch 25 fps? :D
Jsem si myslela, že jsem to tenrkát vyřešila, ale asi úplně ne :?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 8. říjen 2017 18:22

Znamená to nesprávná FPS pro danou animaci, neboli animace jede trhaně, není plynulá. Je to vidět i v náhledu jak se to trhá. Je někde ještě nějaký nesoulad v nastavení FPS, generuje se to pro jinou rychlost než se to pak ukládá, někde se FPS přepočítává (tomu odpovídá i ta jiná délka než předpokládaná). ... tohle by nemělo projít ani na té Fotolii, kandidát na reklamaci
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Ravennka » 8. říjen 2017 19:02

Tak teď už jsem z toho jelen... když to exportuju z flashe do movu, tak mi to přidá ty vteřiny navíc, i když tam všude mám těch 25; když to exportuju do avi, tak je to ok (stejných 18 vteřin)... když v Xmedia to avi přechrchlávám do movu (dle nastavení - http://forum.fotobanky.cz/o-videu-a-jeh ... dub#p23995 ), tak najednou to má jenom 5 vteřin :shock:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Ravennka » 8. říjen 2017 20:46

Zpátky na stromy, vše funguje... důvod neznám, ale stačilo vyexportovat menší video (nižší rozlišení) a chytlo se to :mrgreen: Takže export z Flashe přes avi. Děkuji za podporu a spolupráci Obrázek
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Ravennka » 8. říjen 2017 21:24

Chtěla jsem dát edit, ale už pozdě...

nicméně - dělá mi to vždycky, Xmedia prostě napoprvé udělá z toho videa jenom pětivteřinové a až na druhý pokus to udělá OK :lol: proč - netuším, ale řešit to nebudu, když to umím donutit fungovat :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

PředchozíDalší

Zpět na O videu a jeho tvorbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé