Více fotobank, někde editorial, jinde rf

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Více fotobank, někde editorial, jinde rf

Příspěvekod Zmrzlinář » 24. červenec 2017 23:55

Koukám že prckové a špunti pořád táhnout, mně už to docela odrostlo :roll:

Díky za inspiraci, já si to projdu :-) Občas koukám na dreamstime, kde je i počet stažení, občas se nestačím divit, co se vůbec prodá.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Více fotobank, někde editorial, jinde rf

Příspěvekod ivusakzkrabice » 25. červenec 2017 07:26

Zmrzlinář píše:
Díky! Fotolii a 123RF jsem zrovna dneska úplně zavrhnul, protože jsem nepochopil ten proces nahrávání :) nebo jako jo, pochopil, ale je to složitý.



Jedu fotolii přes adobe stock a přijde mi krutě jednoduchá. Dokonce mi vymýšlí i klíčová slova :D :lol:
Co na fotolii z pohledu kupujícího oceňuju, že se krásně třídí fotky - tedy pod mou fotkou či grafikou se objevují opravdu podobné fotky z mého portfolia, v tomhle z mého pohledu šutr hodně selhává..
V čem mě fotolie štve je hodně odpadu a dlouhé čekání na odsouhlasení fotek, grafiky jdou rychle.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +718

Re: Více fotobank, někde editorial, jinde rf

Příspěvekod ivusakzkrabice » 25. červenec 2017 07:35

Zmrzlinář píše:Jak se třeba inspirujete Vy, takhle ráno si řeknete "dneska budu kreslit to" nebo "fotit budu tamto". Hledáte někde na fotobankách co se hledá, prodává, co frčí a tak? Musím trochu vyzvídat, protože já vůbec nemám tucha, začínám.


Já má jediný klíč - fotit a tvořit srdcem.
Prostě mě to musí bavit, nesmím si z toho dělat továrnu na grafiku a fotky. Sem děsnej prokrastinátor a jak se nebudu na to focení a tvoření těšit, tak nic nevytvořim ;) :)
ale samo sebou naslouchám sezónním záležitostem, před týdnem jsem prodala i pár vánočních fotek, takže nejvyšší čas popřemýšlet o vánocích..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +718

Re: Více fotobank, někde editorial, jinde rf

Příspěvekod ivusakzkrabice » 25. červenec 2017 07:47

Ještě hodím dotaz za sebe, přidávám fotobanky po jedné. Teď mám Shutterstock a Fotolii.
Kterou další přidat?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +718

Re: Více fotobank, někde editorial, jinde rf

Příspěvekod PandaWild » 25. červenec 2017 07:53

Pokud máš sklony k masochistickému sebetrýznění, tak další v pořadí nejvýnosnější je iStock.
+soim Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Více fotobank, někde editorial, jinde rf

Příspěvekod ivusakzkrabice » 25. červenec 2017 09:06

PandaWild píše:Pokud máš sklony k masochistickému sebetrýznění, tak další v pořadí nejvýnosnější je iStock.


Všimla jsem si, nějakých témat v tomhle fóru, ale neměla jsem odvahu je rozkliknout a číst..
Co je myšleno tím masochismem? .. aspoň tak ve zkratce.....
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +718

Re: Více fotobank, někde editorial, jinde rf

Příspěvekod Ravennka » 25. červenec 2017 11:05

Přidej si bezpracnou 123RF ;) někomu vydělává poměrně slušně a nahrát to tam není vůbec žádná práce ani zdržování u PC.

O iStocku je masochismus jenom psát :lol: v kostce - nahraješ, ne vždy se nahrají kw, musíš je pak upravit dle jejich slovníku a stejně se jim kde co nelíbí. Při přehledu prodejů občas zjistíš, žes prodala něco za $ 0,001, popř. za $0,00 :D ale když se přes to přeneseš, tak, jak jsem už psala, pro většinu je iStock v TOP 3 co do celkových výdělků.
+Marsan, +PandaWild, +ivusakzkrabice Hodnocení: +3
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Více fotobank, někde editorial, jinde rf

Příspěvekod ivusakzkrabice » 25. červenec 2017 13:15

Ravennka píše:Přidej si bezpracnou 123RF ;) někomu vydělává poměrně slušně a nahrát to tam není vůbec žádná práce ani zdržování u PC.

O iStocku je masochismus jenom psát :lol: v kostce - nahraješ, ne vždy se nahrají kw, musíš je pak upravit dle jejich slovníku a stejně se jim kde co nelíbí. Při přehledu prodejů občas zjistíš, žes prodala něco za $ 0,001, popř. za $0,00 :D ale když se přes to přeneseš, tak, jak jsem už psala, pro většinu je iStock v TOP 3 co do celkových výdělků.


dík, říkám si, že na masochismus jsem už krapet stará, takže třetí fotobankou budiž jmenována 123RF, když je to teda taková zívačka 8-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +718

Re: Více fotobank, někde editorial, jinde rf

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 25. červenec 2017 13:26

PandaWild píše:Pokud máš sklony k masochistickému sebetrýznění, tak další v pořadí nejvýnosnější je iStock.

Ano, existuje taková věc jako Stockholmský syndrom, kdy začne oběť svého trýznitele po čase milovat.
Já jsem se s ESP už sžil natolik, že mi docela vyhovuje, připadá m to mnohem lepší než třeba vyplňování kategorií na Dreamstime. Já nyní považuji za optimální Šutr, Adobe, iStock (letos u mě na 1. místě) a kvůli jednoduchému nahrávání 123 a možná Pond5 na videa (audia) a konec.
+ivusakzkrabice, +shalom3 Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 754
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Více fotobank, někde editorial, jinde rf

Příspěvekod Ravennka » 25. červenec 2017 16:08

Tak to já bych přidala ještě Deposit, ten ze začátku negeneroval skoro nic, ale teď už dělá naprosto pravidelný příjem na úrovni Dreams či lepší (u mne má Dreams hrozné výkyvy dle zakoupené licence).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé