Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod castyhost » 2. srpen 2017 17:14

a driv jsi ty zisky mela z licenci, nebo z prodeje na kusy?
Abys porovnala hrusky s hruskama

podivej se do statistik co frcelo tehdy a ted
koukni sem, kdo te predbiha v mnozstvi a s cim, zadarmo to nedelaj, maji lepsi workflow atd
http://www.microstock.top/indeximg.phtml
knucet nema cenu, bolse uze bylo ;-)
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod Bananaboy » 2. srpen 2017 17:55

Na Shutterstocku rastú zisky snáď už jedine nováčikom, ktorým sa v krátkom čase darí zdvojnásobovať až ztrojnásobovať svoje portfóliá. Navyše ešte sa tu vyskytli názory, že nováčikovia sú uprednostnení vo vyhľadávaní. Neviem čo je na tom pravdy. Nikdy som nečítal žiadne oficiálne vyjadrenie Shutterstocku o zvýhodňovaní nováčikov.
Ale prakticky asi všetci, čo sú na fotobankách dlho v príjmoch klesajú. Ja som momentálne na tom tiež zhruba na 50% oproti príjmom z pred dvoch rokov. Už som to tu raz písal, že vážne neviem, či mám byť naštvaný, že zarábam už len 50%, alebo mám byť rád, že je to ešte aspoň 50%. Pretože ono to jedného krásneho dňa za pár rokov môže byť kľudne už len 10% a ešte budeme s nostalgiou spomínať na krásne, staré časy keď sme mali aspoň tých 50%. ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod Chalabala » 2. srpen 2017 18:18

Naříkání ani nostaligie k ničemu nepovede. Musíme máknout a najít to správné tržiště. :-)
+Marsan Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod castyhost » 2. srpen 2017 20:46

snad nam vera jeste odpovi, na oplatku, abysme se poucili
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod Host » 3. srpen 2017 07:12

Chalabala píše:Naříkání ani nostaligie k ničemu nepovede. Musíme máknout a najít to správné tržiště. :-)

Ano, bude lip.
Nekecame, makame. :lol: To je spravny hura optimismus pro blbe... :D
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod vera » 3. srpen 2017 08:24

V té statistice Shutterstocku neumím najít žádnou odpověď. Nevím kde se najde prodejnost na snímek v %. Vidím tam jen řazení podle velikosti portfolia a kolik se přidává týdně. Dříve jsem přidávala tak 4 fotky za den, dnes 10 - 15 někdy i více. Začala jsem víc makat už víc jak půl roku, ale efekt nikde. Hlavně mne zaráží , že na Fotolii se nic podobného neděje. Tam mám overal position 437 a nové snímky se normálně prodávají, ale na Shutterstocku z nových mám minimum prodejů. Chtěla jsem jen vědět jest-li někdo má podobný problém. Zatím mi z toho vychází , že i když fotograf přidá novou lepší fotografii než už na FB je, tak že zapadne ve spoustě balastu. Fotografuji různé věci (jídlo, příroda, lidi...) i se specializuji na něco obtížnějšího - teď například fotografuji pro včelařský časopis včely, mám zajímavé akční snímky i makro ...včelařství je myslím komerčně zajímavé a dost se o něm píše a prodejnost těchto snímků na Shutterstocku skoro nic a když se podívám do populárních na heslo včela,letící - tak tam najdu fotky včely a je vidět, že to není včela v letu, ale, že je mrtvá jen vyfocená jako, že v letu - naaranžovaná. Kdežto já mám opravdu makro včely v letu což je hodně těžké vyfotit. Fotím i jiné věci a efekt je podobný. Zákazníci asi vybírají spíše z populárních než z nových. Ale nevím jest-li máte podobnou zkušenost.
Hodnocení: 0
vera
 
IP: 62.168.26xx

Reputace: 0

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod weyo » 3. srpen 2017 08:45

Zákazníci asi vybírají spíše z populárních než z nových. Ale nevím jest-li máte podobnou zkušenost.

Ja fotím dosť často jedlo a svoju dcéru,no môžem povedať,že či nové tak aj bestselery mi idú v pohode. Myslím,že je zas toto letne obdobie,kedy je stagnacia predajov aj ked si nemyslím,že nie je to až také hrozné. Príde september a všetci budú Ok ako po minule roky. :-) Ako tu spomenul niekto vyššie,len treba makať a nie hundrať. :-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
weyo
 
Příspěvky: 453
Registrován: 3. červenec 2014 07:45
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Reputace: +121

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod vera » 3. srpen 2017 08:46

castyhost píše:a driv jsi ty zisky mela z licenci, nebo z prodeje na kusy?
Abys porovnala hrusky s hruskama

podivej se do statistik co frcelo tehdy a ted
koukni sem, kdo te predbiha v mnozstvi a s cim, zadarmo to nedelaj, maji lepsi workflow atd
http://www.microstock.top/indeximg.phtml
knucet nema cenu, bolse uze bylo ;-)


Ano hodně mi propadly licence za 28 a více dolarů asi o třetinu, ale je i velký pokles prodeje na počet v nejlevnější licenci.
Hodnocení: 0
vera
 
IP: 62.168.26xx

Reputace: 0

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod ToM » 3. srpen 2017 08:51

Bananaboy píše:Ja som momentálne na tom tiež zhruba na 50% oproti príjmom z pred dvoch rokov.


Jsem na tom úplně stejně. Taky zhruba na půlce v porovnání s top stavem před dvěma lety. A vím, že jsme ve fotobankách skoro stejně dlouho, máme podobně velká portfolia a oba zaměřená převážně
na vektor.

Nahráváš stále? S jakou intenzitou ve srovnání se stavem dřívějším? Já jsem totiž na tvorbu několik měsíců nehrábnul a dlouho jsem nic nenahrál. Nebylo to schválně ani záměrně, prostě se tak stalo z důvodů zdravotních, rodinných a dalších jiných.
Hodnocení: 0
ToM
 
IP: 93.91.49.1xx

Reputace: 0

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod Host » 3. srpen 2017 08:53

vera píše:V té statistice Shutterstocku neumím najít žádnou odpověď. Nevím kde se najde prodejnost na snímek v %. Vidím tam jen řazení podle velikosti portfolia a kolik se přidává týdně. Dříve jsem přidávala tak 4 fotky za den, dnes 10 - 15 někdy i více. Začala jsem víc makat už víc jak půl roku, ale efekt nikde. Hlavně mne zaráží , že na Fotolii se nic podobného neděje. Tam mám overal position 437 a nové snímky se normálně prodávají, ale na Shutterstocku z nových mám minimum prodejů. Chtěla jsem jen vědět jest-li někdo má podobný problém. Zatím mi z toho vychází , že i když fotograf přidá novou lepší fotografii než už na FB je, tak že zapadne ve spoustě balastu. Fotografuji různé věci (jídlo, příroda, lidi...) i se specializuji na něco obtížnějšího - teď například fotografuji pro včelařský časopis včely, mám zajímavé akční snímky i makro ...včelařství je myslím komerčně zajímavé a dost se o něm píše a prodejnost těchto snímků na Shutterstocku skoro nic a když se podívám do populárních na heslo včela,letící - tak tam najdu fotky včely a je vidět, že to není včela v letu, ale, že je mrtvá jen vyfocená jako, že v letu - naaranžovaná. Kdežto já mám opravdu makro včely v letu což je hodně těžké vyfotit. Fotím i jiné věci a efekt je podobný. Zákazníci asi vybírají spíše z populárních než z nových. Ale nevím jest-li máte podobnou zkušenost.


Mám podobnou zkušenost. Na "šutru" je tento stav od poloviny minulého listopadu. Na úspěšnost nového obsahu má asi vliv i výběr editora. Před časem mi psali, že zařadili některé moje nové obrázky do lightboxů. Ze všech se staly bestsellery s několika prodeji denně. Bohužel se mi výběr jeví trochu pochybný, protože mám v novém obsahu mnohem lepší kousky. Přišlo mi, jako by vybírali náhodně. Jinak je náhrávání na tuhle fotobanku už jen ztrátou času. Jsem tam skoro od začátku a portfolio mám v desítkách tisíc :|
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé