Vývoj trhu

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod Chalabala » 19. srpen 2017 09:51

Koukám, že moc optimistů tady není.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod GreatWhite » 19. srpen 2017 10:11

no vývoj trhu v denících a médiích je takový, že kupují od čtenářů za dvě stovky výcvaky z mobilu. kvalitu už nikdo neřeší, lidi stejně olajkují kdejakou koninu. a celkově by se dalo říct, že internet zabil fotografii. Prostě se k článku prdne první ilustrační fotka co přijde pod nos. pro tištěnou verzi už se člověk setsakra rozmyslí co tam dá, to nejde jedním kliknutím smazat a vyměnit za jiný obrázek. ;) ale já si nestěžuju, protože moje kvalita je dost slaboučká, sláva průměrnosti 8-) trnky letos žádné :cry:
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod Ravennka » 19. srpen 2017 10:14

Já optimistická jsem, dokud to vydělává něco, tak je to pozitivní... co si budeme povídat, člověk tomu nemusí věnovat moc práce a dá se s tím dělat velice slušné kapesné a když k tomu má ještě nějaký další "menší" příjem a nepotřebuje horentní sumy, tak je v klidu. Ale hypotéku bych si na základě fb nebrala :lol:

Jinak k dozrávání... sousedovi brutálně padají jablka, všechno uhnilý, je to hned u nás za plotem, samá muška to tam je =( naštěstí se nám vyhybají vosy... a když jsem nabízela sousedovi, že to přijdu uklidit, tak to ne, on z toho dělá výborný calvádos :?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod Lenka » 19. srpen 2017 17:38

Ostružinám se letos mimořádně daří. Díky barterové výměně jsme se zbavili pižmovek a získali nějaké cukety. Kampbelky i leghornky nesou uspokojivě. Blumy a borůvky dopadly špatně, horko zničilo úrodu. Maliny se chystají na druhou sklizeň. Sláma je pod střechou. U nás zatím dobrý.
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod shalom3 » 19. srpen 2017 20:15

Je vidět, že sdílená ekonomika začíná fungovat a to je pozitivní ;) . Úroda globálně nic moc, letos hlavně rajčata. Borůvky vypadaly slibně, ale sklidil to nějaký jiný pták, snad ještě za zelena. Jabloně a ostatní ovoce úspěšně vymrzly v květu, pozdější odrůdy nyní padají suchem. S hruškami pomohl kamarád, ten má, i když nadmořská výška oproti nám +200 m. Ostružin dost, ale dozrávají nějak nejapně, vždycky jen pár kusů, takže na hromadnou sklizeň to není. V lese jsou po většině sušené.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod Sagi » 19. srpen 2017 20:44

Ostružinám se letos opravdu nebývale daří a i rajčata jsou ve skvělé formě.:-)
Hodnocení: 0
Sagi
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. březen 2015 12:36

Reputace: +35

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 19. srpen 2017 21:53

A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod zbyněk » 20. srpen 2017 10:41

Host píše:
zbyněk píše:Vzhledem k tomu, že se možná budou digifoťáky za chvíli dávat i do toaletního papíru tak souhlasím s jedním z pisatelů.

Když se podívám na svoji starou Linhofku, tak také s nostalgií vzpomenu na dobu, kdy stačilo udělat za měsíc 10, 15 diáků a stačilo to na slušné živobytí. Jenže v té době se muselo umět fotit a fotografie byla uznávaným uměleckým řemeslem.

Dnes to většina rádoby fotografů mastí stylem pokus omyl však se z toho něco vybere.

Velkým problémem je absence kvalitních obrazových redaktorů v redakcích a reklamkách. To, co je dnes k vidění v tiskovinách a na internetu a tváří se to jako profesionální fotky by před pár lety nikdo nezveřejnil. Celkově tak obrazová kultura došla na úroveň průměrného amatérizmu a možná ještě níž.

Jinak zeleniny mám letos slušnou úrodu. Houby sice jsou, ale zatím málo. No a za chvíli začnou dozrávat švestky :D .


Pod tohle bych se podepsal.
Jen s těmi švestkami to máme špatné, všechno nám pomrzlo. Vypadá to, že na podzim zase budeme muset dávat "kilo cukru na kilo hoven" aby se to dalo pít... :lol:


Dík Horste. Průšvih je i komerční zakázková fotka. Když se podívám na propagační materiály některých firem tak nechápu. Padající baráky, interiéry kdy nejde poznat, jestli je to kuchyň nebo mučírna, o technické fotografii nemluvě. Já se divím, že to někdo koupí. :shock:

Dovedeš si představit donést třeba do Pressfota nevykypovaný nebo expozičně či jinak zmršený diák? To by člověk udělal jen jednou. Ono je to asi tím, že jsme si své práce opravdu vážili. Dnes je profik každý kdo udrží foťák a moč a někteří jsou už tak zdechlí, že je jim líno ty příšernosti co udělají aspoň trochu dodělat v Photoshopu.

U nás byla bída loni. To se tu pálilo i žito a kde co, co zkvasilo. Letos tu mrazíky také byly, ale ne tak drastické. Ztráty sice nějaké jsou, nicméně nějakou tu penku bude mět každý. :D

Když to tu tak čtu, co fotograf či grafik to Mičurin. Nebylo by výnosnější založit společnost na prodej pěstitelských přebytků? :lol:
Hodnocení: 0
zbyněk
 
IP: 90.176.73xx

Reputace: 0

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod Marjánka » 21. srpen 2017 13:56

Myslím, že pana Chalabalu moc nezajímají Vaše pěstitelské úspěchy, šlo o seriozní dotaz a většina sem plete nějaké rádobyvtipné příspěvky o mrkvi. Tak je to i s mikrostockem, málokdo ho bere vážně a vytváří opravdu profesionální fotky a snaží si udržet úroveň (čest výjimkám, kterých je však málo). Většina jsou hobíci, pro které je pár stažení denně úspěchem... Může to demonstrovat jeden z posledních příspěvků zde na fóru: "hážu to tam rovnou z telefonu". Řeči o tom, že se někdo postupně vypracuje jsou mimo, prostě se bez dalších příjmů neuživí. I "hotový" fotograf má kvůli takovému masivnímu dennímu náporu nových fotek na mikro problém.
Já si myslím, že trh s fotobankovými fotkami je pro profesionály skoro zničen, naprostá většina fotek si na sebe prostě nevydělá a náklady se nevrátí ani v delším časovém horizontu. A je zřejmě jedno, přes kterou fotobanku se momentálně relativně více prodává, odbyt je asi pořád zhruba stejný. Jednotlivé fotobanky jsou otázka určité módnosti, kdy "nějaká více frčí".
Držím panu Chalabalovi palce, je to profík každým coulem a zaslouží si být po zásluze oceněn.
Petra
+Artush, +Chalabala, +Marian, +Neznamy, +Pedro, +admin, +ahas Hodnocení: +7
Marjánka
 
IP: 5.62.43.xx

Reputace: 0

Re: Vývoj trhu

Příspěvekod Neznamy » 21. srpen 2017 14:26

Marjánka píše:Držím panu Chalabalovi palce, je to profík každým coulem a zaslouží si být po zásluze oceněn.


Souhlasím, má špičkové portfolio, takových se moc nevidí. Je výborný fotograf, a má i tah na bránu co se týká potenciálu témat. Taky držím palce.

Co se týká mě, jsem optimista, co se týká trhu, ale posledních pár měsíců mě znervózňuje. Např. oproti rekordnímu měsíci (březen) jsem měl v červenci pokles na 80 %. Tento rok bude lepší než loňský (a tak tomu bylo zatím všechny roky co jsem v mikrofotobankách - víc jak 7 let), ale ten pokles za několik posledních měsíců mi nedělá dobře.
Hodnocení: 0
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé