klicova slova

Re: klicova slova

Příspěvekod shalom3 » 8. červenec 2017 12:22

Dneska jsem po delší době nahlédla do administrace EPS a jako bonus tam občas vyskočí skutečně rada nad zlato - viz obrázek. Co však, když se někomu povede transsexuální postavička neurčitého věku? :lol: :lol:
moudro.jpg
moudro.jpg (90.51 KiB) Zobrazeno 3876 krát
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4468
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1035

Re: klicova slova

Příspěvekod Zmrzlinář » 21. srpen 2017 17:03

Tak jsem zjistil, že mám klíčová slova v iStockphotu asi úplně blbě. Já jsem kašlal na to vyhledávání v tom jejich slovníku, nechával jsem to být, myslel jsem, že to není nijak povinné, že se to prostě nějak porovná samo.

To tedy znamená, že mám u každé fotky asi tak 5-10 keywordů, což asi vysvětluje, proč moje fotky jsou k nenalezení. Je to tak, že jo, že když se keywordy neopraví podle toho jejich slovníku, tak oni to klíčové slovo vůbec nevezmou?

No a co teď, máte někdo zkušenosti, jak to překeywordovat? Přes ten jejich deep meta? Já se po****, jsem já to ale vůl. Mám tam zatím asi jen 300 obrázků, tak to musím pořešit co nejdříve.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: klicova slova

Příspěvekod Chalabala » 21. srpen 2017 17:52

Zmrzlinář píše:Tak jsem zjistil, že mám klíčová slova v iStockphotu asi úplně blbě. Já jsem kašlal na to vyhledávání v tom jejich slovníku, nechával jsem to být, myslel jsem, že to není nijak povinné, že se to prostě nějak porovná samo.

To tedy znamená, že mám u každé fotky asi tak 5-10 keywordů, což asi vysvětluje, proč moje fotky jsou k nenalezení. Je to tak, že jo, že když se keywordy neopraví podle toho jejich slovníku, tak oni to klíčové slovo vůbec nevezmou?

No a co teď, máte někdo zkušenosti, jak to překeywordovat? Přes ten jejich deep meta? Já se po****, jsem já to ale vůl. Mám tam zatím asi jen 300 obrázků, tak to musím pořešit co nejdříve.



Obávám se, že u Istock tyto zpětné opravy nejdou. V zásadě jsou dvě možnosti: Vzít to jako ponaučení pro příště a smířit se s tím. No a druhou možností je zkusit napsat na podporu co a jak by bylo možné, ale moc šancí bych tomu nedával. Oni v zásadě před tím varovali, že úpravy klíčových slov po odeslání a schválení už nebudou možné.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: klicova slova

Příspěvekod PandaWild » 21. srpen 2017 17:58

Děti, je čas udělat obrázkům pápá!
+Bananaboy Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: klicova slova

Příspěvekod Baldion » 21. srpen 2017 18:15

Zmrzlinář píše:Tak jsem zjistil, že mám klíčová slova v iStockphotu asi úplně blbě. Já jsem kašlal na to vyhledávání v tom jejich slovníku, nechával jsem to být, myslel jsem, že to není nijak povinné, že se to prostě nějak porovná samo.

To tedy znamená, že mám u každé fotky asi tak 5-10 keywordů, což asi vysvětluje, proč moje fotky jsou k nenalezení. Je to tak, že jo, že když se keywordy neopraví podle toho jejich slovníku, tak oni to klíčové slovo vůbec nevezmou?

No a co teď, máte někdo zkušenosti, jak to překeywordovat? Přes ten jejich deep meta? Já se po****, jsem já to ale vůl. Mám tam zatím asi jen 300 obrázků, tak to musím pořešit co nejdříve.


Mám to stejně. Než jsem zjistil jak to funguje, měl jsem tam 400 obrázků s minimem keywordů. Můžu tě ale uklidnit, že i přesto prodeje vůbec nejsou špatné. U mě na úrovni Shutterstocku. Ale to se člověk dozví až s měsíčním zpožděním. A po schválení tam už skutečně žádnou změnu udělat nejde. Respektive jde zaklikat ty slova v jejich nabídkách, ale už se to neuloží. ;)
Hodnocení: 0
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: klicova slova

Příspěvekod Zmrzlinář » 21. srpen 2017 18:41

PandaWild píše:Děti, je čas udělat obrázkům pápá!


Nesejčkuj člověče :)

Psal jsem teď na podporu, ve FAQu píšou něco jako že se posílá v excelu číslo obrázku s novými keywordy (nadlidská práce) tak to nějak jít musí. Ani přes ten deepMeta?

Já se obávám že na prodeje to vliv má, protože u těch lepších fotek je napsáno třeba jen "Built Structure" a takový kraviny. Jdu něco rozbít.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: klicova slova

Příspěvekod Ravennka » 21. srpen 2017 19:14

Jestli Tě to uklidní, tak nikdy nevíš, na které kw někdo obrázek najde... opět zmíním svoji oblíbenou chybu v přenosu IPTC (*) https://www.fotolia.com/id/93705997 a několik stáhnutí to má :mrgreen:

* celá dávka se mi přepsala podle kw z prvního obrázku a já si toho nevšimla :lol:
+Zmrzlinář Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: klicova slova

Příspěvekod Zmrzlinář » 21. srpen 2017 19:17

Ravennka píše:Jestli Tě to uklidní, tak nikdy nevíš, na které kw někdo obrázek najde... opět zmíním svoji oblíbenou chybu v přenosu IPTC (*) https://www.fotolia.com/id/93705997 a několik stáhnutí to má :mrgreen:

* celá dávka se mi přepsala podle kw z prvního obrázku a já si toho nevšimla :lol:


Dost dobrý a uklidnilo :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: klicova slova

Příspěvekod shalom3 » 21. srpen 2017 19:37

I naopak - na hledané klíčové slovo se mi kolikrát stalo, že vylezly věci úplně jiné, na které jsem prostě zírala ;) , a to v hojném množství. Taky jsem tam tenhle měsíc podobně zvorala první dávku poté, co jsem tam začala opět něco nahrávat, naštěstí jen asi 20 obrázků, no asi to řešit nebudu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4468
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1035

Předchozí

Zpět na iStock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé