Foto na zeď jak na to

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Foto na zeď jak na to

Příspěvekod Peteer » 15. září 2017 09:52

Zdravím všechny, hledal jsem a nenašel tak zakládám vlákno, chci si domů a do galerie udělat fotky na zeď, zvažoval jsem plátno apod. ale to se musí nechat udělat firmě protože doma to je složité.
Tak se zeptám jestli má někdo zkušenosti s tímto:
1. vytisknout A3 na pixmě
2. zalaminovat laminovačkou na A3
3. nalepit na pěnovku - https://www.vytvarne-potreby-novak.cz/b ... m-70x100cm - říznout dle rozměru řezačkou
4. pověsit na zeď

Díky moc za podměty, nápady, zkušenosti hlavně s tou pěnovkou, vypadá to jako nejlepší a nejlevnější řešení než tam patlat lepidlo a pod.
Hodnocení: 0
Peteer
 
Příspěvky: 222
Registrován: 8. září 2014 20:56

Reputace: +16

Re: Foto na zeď jak na to

Příspěvekod Návštěvník » 15. září 2017 10:15

To je zajimavy tema. Pripojim se. Mam uz vytisknute, ale premyslim na co to povesit. Myslite, ze bude vhodna hmozdinka? Hrebik se mi pri zatloukani vzdycky ohne. Jakou vrtacku by jste doporucili? Staci Narex, nebo je treba neco lepsiho? Mam koupit i bryle a ochranu sluchu? Helma snad neni potreba.
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 46.135.86.xx

Reputace: 0

Re: Foto na zeď jak na to

Příspěvekod Peteer » 15. září 2017 11:50

Návštěvník píše:To je zajimavy tema. Pripojim se. Mam uz vytisknute, ale premyslim na co to povesit. Myslite, ze bude vhodna hmozdinka? Hrebik se mi pri zatloukani vzdycky ohne. Jakou vrtacku by jste doporucili? Staci Narex, nebo je treba neco lepsiho? Mam koupit i bryle a ochranu sluchu? Helma snad neni potreba.


Vtipny ale ja jsem se ptal na zkusenosti s tou deskou,jinak na tom shopu maji rovnou na pripevneni hacek a prpadne u vetsiho formatu se daji pouzit i dva
Hodnocení: 0
Peteer
 
Příspěvky: 222
Registrován: 8. září 2014 20:56

Reputace: +16

Re: Foto na zeď jak na to

Příspěvekod admin » 15. září 2017 12:31

A není už levnější nechat si to udělat na plátno? Všeliké fotolaby mají různé slevy, třeba na slevomatu: https://www.slevomat.cz/akce/1177816-fo ... ie#3153900

A3 vyjde na 229,- a je to bez práce...
+Marian Hodnocení: +1
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Foto na zeď jak na to

Příspěvekod Peteer » 15. září 2017 13:22

To mě taky napadlo, ale pak budeš odkázán jen na ně, mě se líbí se to naučit sám, mít tu volnost, navíc mám kontrolu nad tiskem, barevností apod. Také je pro mě velké pozitivum že mě to bude nutit ty fotky tisknout a ne jen mít na disku jako nyní, což je prostě špatně a v dnešní době to má takhle každý. Ale je to každého názor Petře, určitě to má své výhody to máš pravdu, mě jen spíš zajímá jestli s tím někdo má zkušenosti a používal ty desky a ví jak se chovají po čase.
Hodnocení: 0
Peteer
 
Příspěvky: 222
Registrován: 8. září 2014 20:56

Reputace: +16

Re: Foto na zeď jak na to

Příspěvekod admin » 15. září 2017 13:51

Hele já to nezatracuji, já jsem pro každé bastlení! Jen jsem nevěděl, jaká je za tím ta motivace. Myslel jsem, že to je cena, ale nějak mi to nesedělo (ta pěnovka je dražší, jak výroba fotoplátna).

Takže určitě pak poreferuj, jak to dopadlo a taky to nafoť, jsem na to zvědav.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Foto na zeď jak na to

Příspěvekod Peteer » 15. září 2017 15:21

admin píše:Hele já to nezatracuji, já jsem pro každé bastlení! Jen jsem nevěděl, jaká je za tím ta motivace. Myslel jsem, že to je cena, ale nějak mi to nesedělo (ta pěnovka je dražší, jak výroba fotoplátna).

Takže určitě pak poreferuj, jak to dopadlo a taky to nafoť, jsem na to zvědav.


Super Petře přesně jsi mě pochopil, moc se na to těším!Víš jak jedna věc je mít to na PC obrazovce a jiná věc je to mít pověšené doma, bude to super!
Hodnocení: 0
Peteer
 
Příspěvky: 222
Registrován: 8. září 2014 20:56

Reputace: +16

Re: Foto na zeď jak na to

Příspěvekod PandaWild » 15. září 2017 16:07

Nevím jestli už máš ověřené zkušenosti s laminovačkou, co jsme tak zatím doma zkoušeli, tak to dělalo drobné bublinky a nevypadalo to moc dobře. Spíš bych se přikláněl jen k fotopapíru bez dodatečné povrchové úpravy. Zatím co jsme tiskli fotky z Pixma na zeď, tak ani po půl roce není vidět že by to něco dělalo (rozpíjení nebo tak), ale je pravda že mnohé jsou za sklem a nikdo je neošahává. Možná raději přestříknout fotolakem. Lepší by byl matný fotopapír, protože pak se dá využít i černá barva (která je matná) a fotky pak vypadají líp, kontrastněji, než u lesklého fotopapíru bez černé složky.
+Peteer Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Foto na zeď jak na to

Příspěvekod Peteer » 15. září 2017 16:26

PandaWild píše:Nevím jestli už máš ověřené zkušenosti s laminovačkou, co jsme tak zatím doma zkoušeli, tak to dělalo drobné bublinky a nevypadalo to moc dobře. Spíš bych se přikláněl jen k fotopapíru bez dodatečné povrchové úpravy. Zatím co jsme tiskli fotky z Pixma na zeď, tak ani po půl roce není vidět že by to něco dělalo (rozpíjení nebo tak), ale je pravda že mnohé jsou za sklem a nikdo je neošahává. Možná raději přestříknout fotolakem. Lepší by byl matný fotopapír, protože pak se dá využít i černá barva (která je matná) a fotky pak vypadají líp, kontrastněji, než u lesklého fotopapíru bez černé složky.


Super díky za rady, takže by si šel radši do matného fotopapíru?
Dáš mi odkaz na tu barvu jak to funguje?
Hodnocení: 0
Peteer
 
Příspěvky: 222
Registrován: 8. září 2014 20:56

Reputace: +16

Re: Foto na zeď jak na to

Příspěvekod Peteer » 15. září 2017 16:32

Pando používáš v pixmě roli a nebo jednotlivé papíry?
Hodnocení: 0
Peteer
 
Příspěvky: 222
Registrován: 8. září 2014 20:56

Reputace: +16

Další

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot]