Fotoaparát

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Fauren » 27. září 2017 22:11

GreatWhite píše:no zmiňuješ macro, krajinku a zvířata ;) to by chtělo tři objektivy macro, nějaký ostrý širokáč a tele. Čím světelnější, tím lepší. To je hromada peněz a na bezzrcátka ty skla stojí ještě víc. Pak by to chtělo nějaký stativ, možná filtry na krajinu...ty zvířata bez hledáčku nedáš a celkově se učit bez hledáčku je blbost. Těžko někomu radit, na Tvém místě bych vzal něco z bazaru za pár šušňů a naučil se na něm nějaké základy expozice, pochopit svatý trojůhelník Shutterspeed-ISO-Aperture...a zjistil, jestli to vůbec zvládám a má to cenu někam posunout.


Já vím je mi to jasné, ale chci pro začátek kvalitní tělo s jedním objektivem .. proto se ptám do čeho jít.. Z bazaru nechci moc brát .. někteří tomu věří já moc po zkušenosti s jinými věcmi ne, proto chci koupit své nové .. do full framu nechci jít to je mimo mísu.. ale něco kolem těch 20 000 jako 77d nebo 760d tedy
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 551
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +52

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Fauren » 27. září 2017 22:13

castyhost píše:neco koupit umí každý tele, asi se chces naucit fotit, ne? ;-)

najdi si na fejsku nekoho z okoli a vyraz s nim, pokecej, koukej mu pod ruku, zkus to samy s tim pujcenym, zajdi na kurz, uvidis


právě něco koupit.. ale já chci vědět, že to bude dobrá koupě:). Neznám nikoho v mém okolí kdo takto fotí a mám spíše rád se vše naučit sám.. Ale pro kvalitní foták se ptám vás zkušených:) a s ním se chci rozvíjet
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 551
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +52

Re: Fotoaparát

Příspěvekod GreatWhite » 27. září 2017 22:33

ta 77D je už dost dobrá, ta by ti vydržela určitě dlouho. K tomu by byl dobrý pro začátek ten objektiv 18-135 mm (USM už je lepší než STM a rychlý jak sviňa), ale jsi na třiceti tisících :(
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Marian » 28. září 2017 00:01

Fauren píše:takže navrhuješ jít do bezzrcadlovek? nebo jen navrhuješ typy bezzrcadlovek, které mají smysl?

Ano, navrhujem bezzrcadlovku - v tomto tvojom pripade. Mam Nikon D800 a mam Olympus EM5 m2. Coraz viac fotim Olympusom nez Nikonom. Na makro je OLY pre zaciatok urcite vhodnejsi. Mensi snimac = vecsia hlbka ostrosti. Navyse ma aj stabilizaciu na cipe - to velakrat ocenis. Aj pri videu. Mam k nemu len jeden univerzalny objektiv - Olympus 12-40mm f2.8. Je sice trochu drahsi, ale postacuje na 95% veci a je odolny voci prachu a vode (pozor, nie vodotesny!). Jedine tu divu zver s tym neodfotis :)

Pri zrkadlovke (DX i FF) musis mat na rozumne makro specialny makro objektiv. Na krajinu poriadny sirokac... a na zvery takisto specializovane velke drahe hovado. To je uplne inde ako tvoj uvadzany rozpocet. Takze preto mirrorless 4/3.
A este jedna dolezita malickost - pri celodennej ture je sakra rozdiel mat na chrbte fotovybavu vaziacu okolo 2-3 kil alebo 8+ ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Marian
 
Příspěvky: 107
Registrován: 21. červenec 2017 09:55
Bydliště: Bratislava

Reputace: +26

Re: Fotoaparát

Příspěvekod GreatWhite » 28. září 2017 07:09

no jo, ale s tou 12-40 je to sestava za 48 tisíc :/
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Fug4s » 28. září 2017 07:29

No před rokem jsem řešil něco podobného. Jen jsem byl s rozpočtem zhruba na třetině. Nakonec jsem koupil Canon EOS 1300D se základním objektivem a dá se tím také fotit. Teď k vánocům plánuji rozšířit objektiv na tele + makro v jednom. Spíš mě mrzí že nenatáčí video ve 4K, pokud by jsi to chtěl na FB činnost, a uvažuješ o videu, tak by to bylo dobré. Záleží na kolik jsi také zběhlý v postprocesu respektive v PS. Tam se dá lecos doladit, samozřejmě to lepší techniku nenahradí.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Fauren » 28. září 2017 07:49

HM 40 tisíc už je moc pro mne:/ právě nad těmi 30 tísíci s tím 77d uvažuju není to otázka týdne ale 1-3 měsíců .. Ale ta bezzrcadlovka je zajimává ale to co doporučuješ je fakt na 40 000 a to už je moc pro mě:/
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 551
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +52

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Fauren » 28. září 2017 07:51

Marian píše:
Fauren píše:takže navrhuješ jít do bezzrcadlovek? nebo jen navrhuješ typy bezzrcadlovek, které mají smysl?

Ano, navrhujem bezzrcadlovku - v tomto tvojom pripade. Mam Nikon D800 a mam Olympus EM5 m2. Coraz viac fotim Olympusom nez Nikonom. Na makro je OLY pre zaciatok urcite vhodnejsi. Mensi snimac = vecsia hlbka ostrosti. Navyse ma aj stabilizaciu na cipe - to velakrat ocenis. Aj pri videu. Mam k nemu len jeden univerzalny objektiv - Olympus 12-40mm f2.8. Je sice trochu drahsi, ale postacuje na 95% veci a je odolny voci prachu a vode (pozor, nie vodotesny!). Jedine tu divu zver s tym neodfotis :)

Pri zrkadlovke (DX i FF) musis mat na rozumne makro specialny makro objektiv. Na krajinu poriadny sirokac... a na zvery takisto specializovane velke drahe hovado. To je uplne inde ako tvoj uvadzany rozpocet. Takze preto mirrorless 4/3.
A este jedna dolezita malickost - pri celodennej ture je sakra rozdiel mat na chrbte fotovybavu vaziacu okolo 2-3 kil alebo 8+ ;)


to je spolu s objektivem 40-50 tisíc to je na mě už moc:/
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 551
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +52

Re: Fotoaparát

Příspěvekod GreatWhite » 28. září 2017 08:39

anebo vem toto https://www.fotoskoda.cz/sony-cybershot ... va-4000kc/ nebo toto https://www.fotoskoda.cz/sony-cybershot-dsc-rx100-iv/ :) a vylezou ti z toho i 4k videa a spomalovačky. Hodíš to do kapsy a jdeš fotit ;)
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Marian » 28. září 2017 09:13

Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Marian
 
Příspěvky: 107
Registrován: 21. červenec 2017 09:55
Bydliště: Bratislava

Reputace: +26

PředchozíDalší

Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé