Co je to za ikonku?

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod stroblr » 3. říjen 2017 19:36

Třeba při uploadu došlo k nějaké přenosové chybě, asi bych to neřešil, pokud ti to schválí 8-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
stroblr
 
Příspěvky: 65
Registrován: 2. říjen 2017 17:13

Reputace: 0

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod Zmrzlinář » 3. říjen 2017 20:07

Jo, asi jo, prostě to tam pošlu a nazdar, na nějaký duplicitní názvy souborů přece musí bejt nějak jištěný, co já vím tak každej Nikon a Canon jde do čísla 9999.jpg a pak 0001.jpg a to já toho ještě tak moc nenafotím, ale když vidím ty magory, na krku 4 foťáky a práskaji to tam hlava nehlava, na zpracovávání zaměstnává lidi, ten těch 10.000 udělá za tejden, kdyby měl kvůli tomu všechno pojmenovávat tak by to asi nedělal.

Jdu to koštnout :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod PandaWild » 3. říjen 2017 21:22

Divím se že to má Nikon takhle slabě obsloužené. :shock: Nejspíš proto, aby se vešli do DOS 8.3 formátu jmen souborů. Jinak i levné kompakty dávají do jména souboru datum a čas pořízení, takže nemůže vzniknout duplicita. U Nikonů lidi používají na stahování fotek z karty "Nikon Transfer" (nebo Nikon View NX), který do jména doplní datum a čas pořízení fotky, aby nevznikaly duplicity. Nebo se soubory dají hromadně přejmenovávat (s automatickým přečíslováním) pomocí Total Commanderu, IrfanView nebo ACDSee.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod Zmrzlinář » 3. říjen 2017 21:32

PandaWild píše:Divím se že to má Nikon takhle slabě obsloužené. :shock: Nejspíš proto, aby se vešli do DOS 8.3 formátu jmen souborů. Jinak i levné kompakty dávají do jména souboru datum a čas pořízení, takže nemůže vzniknout duplicita. U Nikonů lidi používají na stahování fotek z karty "Nikon Transfer" (nebo Nikon View NX), který do jména doplní datum a čas pořízení fotky, aby nevznikaly duplicity. Nebo se soubory dají hromadně přejmenovávat (s automatickým přečíslováním) pomocí Total Commanderu, IrfanView nebo ACDSee.


Ježiš, tak abych tady nedělal dusno, třeba to mám jen blbě nastavené :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod PandaWild » 3. říjen 2017 21:35

To budeš mít dobře, lidi si na to u Nikonů často stěžují, co jsem tak četl na netu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod Zmrzlinář » 3. říjen 2017 21:40

No nejde to, díval jsem se. Nějaký chytrák psal, že to má řešit software a ne foťák - nevím, foťák by to mohl vyřešit, implementačně to není nic složitého.

Lightroom při importu umí přejmenovat soubory a přidat datum, ale ne každý má lightroom.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod stroblr » 4. říjen 2017 01:15

Na tuto organizaci je vcelku dobrý i Zoner Photo Studio ;) Tuším, že je použitelný i ve Free verzi, ale ověřené to nemám, používám verzi 14 Pro, osobně mi sedla nejvíc ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
stroblr
 
Příspěvky: 65
Registrován: 2. říjen 2017 17:13

Reputace: 0

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod ToM » 4. říjen 2017 07:57

Zmrzlinář píše:co já vím tak každej Nikon a Canon jde do čísla 9999.jpg a pak 0001.jpg


SONY taky
Hodnocení: 0
ToM
 
IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod Bananaboy » 4. říjen 2017 08:19

Ja to za chybu nepovažujem. Veď je to len informačný názov a každý si ho môže prepísať ako chce. Okrem toho dávať správny názov súborom má veľkú výhodu. Keď ich máte tisíce a potrebujete nájsť konkrétny súbor, tak podľa názvu to ide cez vyhľadávanie Prieskumníka. Ja by som bol bez názvov súborov už úplne stratený, pretože hľadať v tých tisícoch súborov konkrétny obrázok z ktorého chcem skopírovať dajme tomu kľúčové slová, by bolo bez pomoci vyhľadávania v Prieskumníkovi nemožné! Preto si súbory radšej pomenuj. V budúcnosti sa ti to zíde.

Inak, zrovna pozerám na poslednú moju odfotenú fotku a má číslo 5002, takže som zrovna v polovici a ešte dlho nebudem musieť tento problém s číslovaním riešiť. :lol:
Ale len 5 tisíc fotiek vyfotených za 4 a pol roka od kúpenia fotoaparátu, to nie je bohviečo. Mal by som začať viac fotiť a nahrať už konečne aspoň jednu fotku aj na fotobanky! :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3834
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod Zmrzlinář » 4. říjen 2017 08:28

Když děláš vektorovou grafiku (nebo prostě jakoukoliv grafiku), tak je asi rozumnější si to pojmenovat podle obsahu a ne vymýšlet nějaký číslování, to je jasný. To bych si asi taky pojmenovával, dává to smysl.

U fotek mi to smysl nedává, jak už jsem psal, Lightroom (a teda i ten Zoner) si to všechno zařadí podle data do složek, nebo jak si to nastavím, tak to je. Vyhledávat konkrétní fotku to umí taky, hledá to v IPTC, takže fotku, odkud chci vzít metadata najdu docela rychle (a kromě toho si zhruba vzpomenu, kdy jsem fotku fotil - nemám jich zatím tolik).

Fotek (fotobankových a otagovaných) tam zatím mám do 1000, uvidíme, možná časem změním názor, mám toho zatím málo :-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Předchozí

Zpět na iStock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé