Alamy - optimalizace

Fotobanky, které prodávají obrázky s licencí RM (například Alamy)

Alamy - optimalizace

Příspěvekod Zmrzlinář » 15. říjen 2017 20:06

Ahoj,

chci se zeptat, na alamy je potřeba ty obrázky vždycky nějak pořádně označit, tagy, místo atd., jinak prý to je hůře nalezitelné (co tam píšou).

Stojí to hodně času. Děláte to? Vyplatí se to? Pokud to doporučíte tak se půjdu asi zahrabat páč tam mám 960 fotek, co jsem zatím nestihl takhle vylepšit :) ale jsou online..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Alamy - optimalizace

Příspěvekod Chalabala » 16. říjen 2017 10:01

Ahoj, já myslím, že to upřesňující označení, tagy atp. dělat nemusíš, alespoň budou mít větší šance fotky nás ostatních, kteří to udělali ;) Nemám na to žádnou studii, ale čas tomu věnuji. Můžu mít excelentní fotku, ale když ji žádný kupec nenajde, tak se z ní mohu kochat jenom já.
+shalom3 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: Alamy - optimalizace

Příspěvekod Zmrzlinář » 16. říjen 2017 10:04

Ahoj,

díky za hezkou odpověď :D

Samozřejmě, tak nějak jsem to myslel, jestli to označování těch supertagů, místa a lidí má opravdu vliv na vyhledatelnost nebo moc ne.

Ale tak jasně, asi to chce si tu práci dát a označit to, je mi to jasný :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Alamy - optimalizace

Příspěvekod shalom3 » 16. říjen 2017 10:23

Jednoznačnou odpověď lze sotva získat. Já se chystám na takový experiment, netýká se to zrovna Alamy, ale chci to zkustit na Shutru. Udělám si 2 sady podobných obrázků, jednu sadu oklíčuji plným počtem kw, v druhé sadě chci dát tak do 30 kw, ale jen těch nejvýstižnějších. Pak to budu sledovat, co se bude lépe prodávat. Perou se ve mně pocity, že
a) každé klíčové slovo dobré (tj. zákazník koupí kolikrát obrázek na vcelku nesmyslné klíčové slovo)
b) méně někdy dělá více (tj. dobré klíčové slovo tone v haldě jiných, což může posunout vyhledaný obrázek někam dospodu).
Samy fotobanky doporučují využívat cca mezi 20-30 kw.
Možná by stálo za to, aby to odzkoušelo více lidí a pak by se daly výsledky nějak shrnout.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Alamy - optimalizace

Příspěvekod Zmrzlinář » 16. říjen 2017 10:27

Myslíš, jako že to mají tak zalgoritmizovaný, že čím méně klíčových slov, tím větší budou mít váhu? Ano, to je pravděpodobné a logické.

Můžu to vyzkoušet taky, dávku s méně klíčovými slovy (20-30), ale přesnými. Jenže já těch prodejů mám pomálu, já rozdíl sotva poznám.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Alamy - optimalizace

Příspěvekod shalom3 » 16. říjen 2017 10:37

určitě bude dobré, když to vyzkoušíš, ono je to pokus na delší dobu. Ani bych nemyslela, že to je nějak zalgoritmizované, prostě dojde k přirozenému naředění - jako když do litru "hrachovky" dáš jen jeden hrášek a schválně - kdo ho najde na talíři. ;) (možná taky nikdo, protože hrášek se přilepí na dno a vylije se při čištění hrnce ;) ).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Alamy - optimalizace

Příspěvekod Zmrzlinář » 16. říjen 2017 10:40

Tak já zkusím..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Alamy - optimalizace

Příspěvekod castyhost » 16. říjen 2017 10:41

ve vysledku takoveho testu bude tolik promennych, ze vysledek nemuze byt relevantni
mit u dvou podobnych obr 30stejnych a 20 synonym bude mit imho vetsi sanci na uspech (at je uspechem cokoli :-) )
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Alamy - optimalizace

Příspěvekod shalom3 » 16. říjen 2017 11:23

castyhost: Tak to je určitě pravda. Ale ve výzkumu se dojde k určitým statistickým závěrům teprve tehdy, když se testuje a analyzuje velké množství vzorků. Takže kdyby se porovnávaly výsledky mnoha lidí a každý by do toho zapojil dostatečné množství obrázků, mohly by se závěry přiblížit skutečnosti. Pokud by to člověk udělal jen s jedním obrázkem, jak to popisuješ ty, tak to může být zas faktor náhody, jestliže se ten či onen bude stahovat více.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Alamy - optimalizace

Příspěvekod castyhost » 16. říjen 2017 11:35

podle staryho Pareta 80% obrazku neprodas, nenajdou, ztrati se, spadnou do portfolia ve spatny cas, ma na svedomi smrt kotatka...
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Další

Zpět na Macrostock fotobanky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron