Záchrana dat z karty

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Záchrana dat z karty

Příspěvekod admin » 20. prosinec 2017 12:50

Včera jsem vyndával čtečku s kartou z USB a nějak jsem si to v ten okamžik rozmyslel a nechal ji napůl zasunutou. Od té doby data na ní nepřečtu (ani ve foťáku, ani ve čtečkách). Windowsy navrhují naformátovat. Mám tam ale nezazálohované fotky z posledního focení (asi hodina práce), tak mě napadlo, zda máte nějaký osvědčený způsob záchrany dat, že bych tomu dal třeba i šanci, ale jak říkám, ty data naštěstí nejsou až tak důležitá (ty nejlepší fotky jsem už naštěstí zpracoval).
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +394

Re: Záchrana dat z karty

Příspěvekod PandaWild » 20. prosinec 2017 12:57

Pokud se v posledních letech neobjevilo něco nového, tak nejlepší pro záchranu dat byl vždy "EaseUS Data Recovery".
PandaWild

Reputace: +1435

Příspěvekod ivusakzkrabice » 20. prosinec 2017 16:49

Jinou čtečku karet si zkusil?
Mě se u dvou SD karet stalo, že mi přestala fungovat ve velkym foťáku a ve staré čtečce, kde je dotyk s kartou na stejném místě a v malém foťáku a u přítele v integrovné čtečce v notebooku číst jde. Aktuálně mám na té jedné mp3 a krásně mi při řízení hraje :) ;)
ivusakzkrabice

Reputace: +213

Příspěvekod shalom3 » 20. prosinec 2017 18:27

Leckdy je dobré kartu nejprve otřít třeba kouskem jemného netkaného textilu. Dost často stačí i neviditelné smítko a karta může dělat psí kusy. Jinak jak říká Panda, ten Easeus je asi nejlepší.
shalom3

Reputace: +573

Příspěvekod Marsan » 20. prosinec 2017 19:30

shalom3 píše:Leckdy je dobré kartu nejprve otřít třeba kouskem jemného netkaného textilu. Dost často stačí i neviditelné smítko a karta může dělat psí kusy. Jinak jak říká Panda, ten Easeus je asi nejlepší.

jj jednou mi zachránil cca 90% fotek z týdenní dovolené, až jsem se divil co vše lze vydolovat z X-krát zformátované karty :lol: 8-)
Marsan

Reputace: +153

Zpět na O focení