Záchrana dat z karty

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Záchrana dat z karty

Příspěvekod admin » 20. prosinec 2017 12:50

Včera jsem vyndával čtečku s kartou z USB a nějak jsem si to v ten okamžik rozmyslel a nechal ji napůl zasunutou. Od té doby data na ní nepřečtu (ani ve foťáku, ani ve čtečkách). Windowsy navrhují naformátovat. Mám tam ale nezazálohované fotky z posledního focení (asi hodina práce), tak mě napadlo, zda máte nějaký osvědčený způsob záchrany dat, že bych tomu dal třeba i šanci, ale jak říkám, ty data naštěstí nejsou až tak důležitá (ty nejlepší fotky jsem už naštěstí zpracoval).
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2114
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +555

Re: Záchrana dat z karty

Příspěvekod PandaWild » 20. prosinec 2017 12:57

Pokud se v posledních letech neobjevilo něco nového, tak nejlepší pro záchranu dat byl vždy "EaseUS Data Recovery".
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7232
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1913

Re: Záchrana dat z karty

Příspěvekod ivusakzkrabice » 20. prosinec 2017 16:49

Jinou čtečku karet si zkusil?
Mě se u dvou SD karet stalo, že mi přestala fungovat ve velkym foťáku a ve staré čtečce, kde je dotyk s kartou na stejném místě a v malém foťáku a u přítele v integrovné čtečce v notebooku číst jde. Aktuálně mám na té jedné mp3 a krásně mi při řízení hraje :) ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Záchrana dat z karty

Příspěvekod shalom3 » 20. prosinec 2017 18:27

Leckdy je dobré kartu nejprve otřít třeba kouskem jemného netkaného textilu. Dost často stačí i neviditelné smítko a karta může dělat psí kusy. Jinak jak říká Panda, ten Easeus je asi nejlepší.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4476
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1039

Re: Záchrana dat z karty

Příspěvekod Marsan » 20. prosinec 2017 19:30

shalom3 píše:Leckdy je dobré kartu nejprve otřít třeba kouskem jemného netkaného textilu. Dost často stačí i neviditelné smítko a karta může dělat psí kusy. Jinak jak říká Panda, ten Easeus je asi nejlepší.

jj jednou mi zachránil cca 90% fotek z týdenní dovolené, až jsem se divil co vše lze vydolovat z X-krát zformátované karty :lol: 8-)
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Záchrana dat z karty

Příspěvekod kaatka » 22. červen 2018 14:56

zdravím,
mohla bych poprosit o radu?
Fotím už dlouho, ale toto se mi s CF kartou ještě nestalo. Celý den fotím bez problému, po výměně baterky chybí na kartě prvních cca 20 fotek pořízených po této výměně baterie - až do prvního vypnutí foťáku. Fotky po dalším zapnutí opět na kartě bez problémů.
Zkrátka na kartě není první dávka fotek do prvního vypnutí, myslím ale, že tam byly, neb jsem je kontrolovala na displeji. Díky za vaše postřehy. Katak
Hodnocení: 0
kaatka
 
IP: 86.49.72.1xx

Reputace: 0


Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé