Motion Elements - začínají prodávat i foto

Diskuse o ostatních - menších - fotobankách, jako je CanStockPhoto, Depositphotos, StockFresh, CutCaster, YayMicro a další

Re: Motion Elements - začínají prodávat i foto

Příspěvekod shalom3 » 4. leden 2018 21:24

Jo, pravidelně při uploadu přes Stocksubmitter naskakuje hláška, že server se chová nesprávně. :D
Jinak asi taky 2 prodaná videa, vektory se mi sice daří nahrávat, ale publikovat přes webové rozhraní již nikoli. To se mi vždycky objeví hláška, že momentálně příjímají jen 360 VR foto :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Motion Elements - začínají prodávat i foto

Příspěvekod PandaWild » 4. leden 2018 23:33

Obrázky zatím žádný prodej, ale videa mi tam jdou celkem pravidelně, průměrně 15 USD měsíčně (mám nastavenou minimální cenu, od 5 USD). Na to že to stálo jeden víkend nahrávání a od té doby jsem na to rok ani nesáhl, tak to takhle docela vyhovuje. MotionElements mi dělá 9% z prodeje videí.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Motion Elements - začínají prodávat i foto

Příspěvekod Fug4s » 5. leden 2018 07:32

Ukazuje se mi u tvých videí cena jako Free, a když ho rozkliknu, tak je tam Custom za 5$ a Custom Free.
Budu muset slevnit, nemám tam ani jeden prodej ale držel jsem ceny podle Pond5 tedy 25$ Full HD a 50$ za 4K. Koukal jsem teď na top sellers za 2017 a videa který jsou mnohem kvalitnější než mám já jsou kolem 10$. :(
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Motion Elements - začínají prodávat i foto

Příspěvekod PandaWild » 5. leden 2018 09:45

Záleží na tom na kterou kategorii kupců je to zaměřené - jestli kvalitní věci pro náročné kupce, kteří si rádi připlatí, nebo raději levné věci pro šetřílky, kteří dávají přednost nízké ceně. Nemám tak moc kvalitní věci, tak se mi vyplatí zaměřovat se spíš na šetřílky - to znamená srážet ceny dolů jak jen to jde, vyšší četnost malých prodejů tak vydělá víc než méně větších prodejů. To jsem si ověřil už u Pond5, že nejvyšší ziskovost jsem měl když jsem ceny tlačil maximálně dolů kam to fotobanka povolí, a proto mi Pond5 vydělává za videa skoro stejně jako ShutterStock.

Pro porovnání, jaký jsem měl podíl jednotlivých fotobank na prodeji videí za rok 2017: ShutterStock 35%, Pond5 22%, StoryBlocks 16%, MotionElements 9%, Fotolia 7%, ostatní 11%.

U videí se zobrazuje "Free", protože ukazují nejmenší nastavenou cenu. K videím mám i rozměr 320x180 který je zdarma a slouží jednak k vyzkoušení videa v projektu a jednak jako lákadlo - při třídění videí podle ceny se řadí podle nejnižší ceny videa, takže to Free zajistí aby se má videa dostala na přední pozice třídění a kupci je tak berou přednostně.
+Ravennka Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Motion Elements - začínají prodávat i foto

Příspěvekod Fug4s » 5. leden 2018 10:37

No vzhledem k tomu že nemám ani jeden prodej, tak asi také nemám videa pro náročné, ikdyž jsem tam jen cca 3 měsíce. Ale jak koukal na videa, která tam jsou ve špičkové kvalitě a jsou opravdu za nízké ceny. To samé už mě zarazilo na VideoHive.
Až budu mít chvilku musím to "přecenit" :) Zkusím dát některé i zadara jako tahák, takto to moc nefunguje.
Jen mě napadá nemůže to pak znamenat zmenšení prodejů na ostatních FB, když tam to samé video je za 10x vyšší cenu?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Motion Elements - začínají prodávat i foto

Příspěvekod castyhost » 5. leden 2018 10:56

v podstate to funguje ze tam kde jdou nastavit nejnizzsi nebo 0 ceny, podbijijis ostatni fotobanky a ty pak neprodavaji

contributori co to delaji sami zabiji trh, devalvuji svoji praci

jakmile to nejaka ovce najde stahne a pouzije na cokoliv, na soc sitich to obleti svet a ty mas prd
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Motion Elements - začínají prodávat i foto

Příspěvekod PandaWild » 5. leden 2018 11:27

Nevěřím na podkopávání prodejů na jiných fotobankách. Kolik může být kupců, co nakupují stylem "Nenašel jsem to na své nejoblíbenější fotobance, půjdu to zkusit najít na tu méně oblíbenou"? Každý jistě nakupuje hlavně na jedné nejoblíbenější fotobance a když nenajde naši věc, tak si koupí nějakou jinou od konkurence, nepůjde hledat náš výtvor na jinou fotobanku.

Samozřejmě se nízkými cenami zabíjí trh a přebíjí konkurence - ale o to přece hlavně jde, o vlastní zisky. Kdo je tak dostatečně uvědomělý, aby se raději vzdal vlastních zisků jen proto, aby nekazil trh, přestože pak vidí že všichni ostatní to dělají jen on zůstal ten hloupý uvědomělý?

Ani na obletění výtvoru zdarma nevěřím. Dnes je už tak velký nadbytek všeho, že je velký problém protláčet něco i jen zdarma (vidím např. jak je problém protlačit free software, už ani o to není zájem). I kdyby si člověk vytvořil web, kde bude nabízet všechny své fotky zdarma, tak ani tak se mu nezmenší prodeje, protože potenciální kupci se o tom webu ani nedozví a nedostanou se tam. V té záplavě informací je těžké něco někde protlačit. I když dávám někde něco zdarma, tak stejně se mi ty věci prodávají stále stejně. A pokud se už najde zvláštní případ kdy něco obletí sociální sítě, tak to je jedině dobrá reklama na které se výsledně dá také vydělat, tak to je také spíš plus.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Motion Elements - začínají prodávat i foto

Příspěvekod Fug4s » 5. leden 2018 11:41

PandaWild píše:"Nenašel jsem to na své nejoblíbenější fotobance, půjdu to zkusit najít na tu méně oblíbenou"?


Spíš jde o to našel jsem na své oblíbené FB (SS, Fotolia,... kde contributor s cenou nehne) podívám se jestli to samé video není na druhé (Pond5, ME a vše kde se dá nastavit cena) levnější. Našel jsem už takto markantní rozdíl u jednoho člena tady z fóra, chtěl jsem vědět jak moc se mu prodává. :)
Ale asi je pravda že většinou spíše rovnou koupí, tam kde je a nechodí jinam.
Stejně mě 4K nepustí pod 40$ a zadarmo mě to taky nepustilo. Chtěl jsem dát pár videí které mi jinde vyhodili a jsou spíše na smazání.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Motion Elements - začínají prodávat i foto

Příspěvekod castyhost » 5. leden 2018 11:42

covece, asi zijem kazdej na jiny planete

Win10 jsou zdarma?
facebook je zdarma?
WordOfTanks je zdarma?
youtuberi affilaci steemeri a dalsi delaji neco zadarmo?

na Pixta maji "moznost" nabíídnout fotky zdarma, co jsem koukal, tak do toho davaji fotky z portfolii, kde je veliky potencial na dalsi prodej, tj z jedny fotky ani contributor ani FB nic nema, ale je sance na dalsi a dalsi prodeje...to je to tlaceni free veci
jak to delalo driv 123RF bylo k prdu (nekoukal jsem jak to tam ted funguje)

platit v USD znamena, ze kupujici se nad veci s cenou pod $5 rozmýšlíi jestli ji ma koupit ne proto kolik to stoji, ale jestli mu stoji za tu namahu nekde se prihlasovat, neco klikat...
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Motion Elements - začínají prodávat i foto

Příspěvekod shalom3 » 5. leden 2018 13:40

Také bych řekla, že v jiných zemích se to asi moc nepěstuje, aby se zákazník díval, jestli totéž nebude někde levnější. Platy leckde jsou dost velké na to, aby si každý uvědomil, že ten čas ztracený nějakým dalším hledáním má o dost větší cenu. Pro tuzemce vypadají ty fotobankové ceny dost závratně, ale v jiných zemích to odpovídá v podstatě řádu nějakých korun až desetikorun.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní microstock fotobanky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé