Adobe stock / Fotolia

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Pavdi07 » 23. leden 2018 13:53

Nějak moc nechápu, jak adobe stock posuzuje ilustrace. Začínám mít pocit, že si ze mě dělají legraci.

Nakreslil jsem sadu 15 obrázků s tématikou sportu. Je to těch 15 kategorií, co bude na olympiádě. Nahrál jsem fotky na šutr a adobe a oba mi je všechny vyhodili pro porušení autorských práv. Došel jsem s Vaší pomocí k závěru, že problém je v názvu a klíčových slovech. Oboje obsahovalo slovo Olympic. Opravil jsem klíčová slova i název a náhral znovu. Na šutru mi je všechny vzali bez problému, ale adobe mi napřed 5 schválil, o chvíli později 3 zamítl pro porušení autorských práv a dalších 7 čeká už 8 dní na schválení.

Už fakt nevím, co si o tom myslet :(

Mohl by být problém jinde než v klíčových slovech a názvu? Zas nechápu, proč by jich pár přijali. Přikládám odkaz na jeden z těch zamítnutých obrázků, kdyby měl někdo nějaký nápad, v čem je problém.

https://www.shutterstock.com/cs/image-i ... vIoLig-1-5
Hodnocení: 0
Pavdi07
 
Příspěvky: 10
Registrován: 12. listopad 2017 22:41

Reputace: +10

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Vero » 23. leden 2018 14:10

Ten font je v pořádku?
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Pavdi07 » 23. leden 2018 14:29

Nad tím jsem taky přemýšlel, ale použil jsem stejný u všech 15 obrázků. Pak by ale bylo divné proč některé přijali.

Předpokládal jsem z logiky věci, že písma v Inkscape jsou free. Ale třeba se pletu. Nepodařilo se mi to na netu dohledat. Je to Sans-Serif.
Hodnocení: 0
Pavdi07
 
Příspěvky: 10
Registrován: 12. listopad 2017 22:41

Reputace: +10

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Riky » 26. leden 2018 23:07

Jsem registrovaná jen na Adobe. Dnes jsem chtěla jednu fotku zadat jako redakční, ale nenašla jsem možnost volby. Všechny fotky jsou od nahrání vedené jako komerční (soudě dle zatrhávání rozpoznatelnosti postav a majetku). Jak na Adobe dostat redakční fotku?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Riky
 
Příspěvky: 107
Registrován: 6. leden 2018 14:23

Reputace: +20

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod ivusakzkrabice » 27. leden 2018 09:03

Riky píše:Jsem registrovaná jen na Adobe. Dnes jsem chtěla jednu fotku zadat jako redakční, ale nenašla jsem možnost volby. Všechny fotky jsou od nahrání vedené jako komerční (soudě dle zatrhávání rozpoznatelnosti postav a majetku). Jak na Adobe dostat redakční fotku?


Oni redakční bohužel vůbec nemají.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Riky » 27. leden 2018 11:31

No ale když já jako kupující vyhledávám fotky na dané téma, můžu si v levém sloupci zadat i editorial, a dokonce ze kterého časového období. Takže nějaké tam asi být musí. Tak tomu prostě nerozumím.
http://www.pictu.cz/image.php?di=515D

Jak psala shalom, logika mě v souvislosti s bankama pomalu opouští. :roll:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Riky
 
Příspěvky: 107
Registrován: 6. leden 2018 14:23

Reputace: +20

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Painter » 27. leden 2018 11:49

Nechávám je pojmenované podle Šutru a zařadím do kategorie kam to nejvíce patří a berou to. Možná to pak prodávají na komerční. :D
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod shalom3 » 27. leden 2018 12:22

Volbu pro editorial nemáme ani my, co nahráváme ještě přes rozhraní fotolia a přenáší se to automaticky na Adobe. Editoriály nedělám, takže jsem to ani nějak neřešila. Možná si to zařazení do editoriálů dělají sami (Což by bylo celkem rozumné, než aby to vyhodili a člověk to tam musel nahrávat znovu - ještě by si to sami mohli také dávat do kategorií ;) ).
Moje rada - zkus to tam prostě šoupnout. Buď to vyhodí nebo uvidíš, jak si to zařadili.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod ivusakzkrabice » 27. leden 2018 12:39

shalom3 píše:Volbu pro editorial nemáme ani my, co nahráváme ještě přes rozhraní fotolia a přenáší se to automaticky na Adobe. Editoriály nedělám, takže jsem to ani nějak neřešila. Možná si to zařazení do editoriálů dělají sami (Což by bylo celkem rozumné, než aby to vyhodili a člověk to tam musel nahrávat znovu - ještě by si to sami mohli také dávat do kategorií ;) ).
Moje rada - zkus to tam prostě šoupnout. Buď to vyhodí nebo uvidíš, jak si to zařadili.


Vyzkoušet to může, AS to vyhodí, mě to vyhodili vždy, ušetřím ti práci - přečteš si od nich toto:

Zamítnutí kvůli ochraně duševního vlastnictví

Děkujeme, že nám dáváte možnost posoudit váš obrázek.

Během naší kontroly jsme zjistili, že grafika obsahuje prvky, na které se pravděpodobně vztahují zákony na ochranu duševního vlastnictví. Z tohoto důvodu ji nemůžeme přijmout do naší kolekce. Přečtěte si následující pravidla pro nakládání s ochranou duševního vlastnictví:

Za chráněné prvky lze považovat některé objekty zachycené na obrázku, stejně jako chráněné výrazy (například názvy nebo ochranné známky) v popisu obrázku, jeho názvu nebo klíčových slovech. Uvádíme několik příkladů objektů, které jsou pod ochranou duševního vlastnictví:

Produkty a objekty
Komerční produkty (jako jsou hračky, módní doplňky, elektronická zařízení nebo nábytek), které lze bezpečně a zřetelně po vizuální stránce (podle tvaru nebo barev) rozpoznat, by nikdy neměly být hlavním objektem nebo motivem vašeho obsahu.

Ochranné známky, obchodní úprava a duševní vlastnictví
Nemůžeme přijmout žádné obrázky, kde jsou zachycená loga, ochranné známky, společnosti nebo značky (např. Apple, Nike, Gucci nebo BMW). Do této kategorie patří rozpoznatelné balíčky nebo jiné produktové styly.

Prostory, místa, památky, pamětihodnosti
Na místa se vstupem podmíněným zakoupením vstupenky, jako je zoologická zahrada, muzea nebo zábavní parky, se obvykle tato omezení fotografování vztahují. Pořízení snímku zachycujícího bez dalších pochybností jedinečné prostory s charakteristickými rysy, jako jsou mimo jiné význačné prostory, instalace nebo zvířata, vyžaduje prohlášení k majetku.

Některé pamětihodnosti a památky nelze přijmout, a to v závislosti na umístění, umělci, věku a dalším příslušném omezením. Je vaší povinností si ověřit, zda jsou pro takové případy v platnosti pravidla omezující možnost pořizování fotografií.

Architektura, budovy
Pokud je hlavním objektem obrázku moderní architektura vyznačující se jedinečnou stavební konstrukcí, je třeba zajistit potřebné prohlášení. Nicméně v závislosti na konkrétní situaci je možné pohledy na město, panoramata nebo záběry zblízka použít bez potíží.

Objekty chráněné autorským právem
Obrázky zobrazující nebo používající jako předlohu díla, plastiky, pouliční umění, kresby, ilustrace, literaturu, písma nebo grafické elementy nejsou přijatelné, pokud nejste jejich původním autorem.

Tato pravidla se používají z důvodu ochrany vaší osoby, našeho přispěvatele a zákazníků a služby Adobe Stock. Veškeré vaše další obrázky, které dodržují tyto pokyny, rádi přijmeme ke kontrole.

:) ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Riky » 27. leden 2018 13:29

No ale rozumíte tomu stejně jako já, že co by spotřebitel si tam ty redakční můžu zadat? Tak se tam nějak dostat musely. Asi jim zkusím napsat, přinejhorším jen nedostanu odpověď a budu na tom stejně jako teď.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Riky
 
Příspěvky: 107
Registrován: 6. leden 2018 14:23

Reputace: +20

PředchozíDalší

Zpět na Fotolia

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: ivusakzkrabice