Kecy v kleci

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod ivusakzkrabice » 6. únor 2018 08:17

Pořád jsou to takřka jen kosmetické úpravy, tedy zbytečné náklady navíc s každou změnou.
Superhrubá mzda je dobrá věc. Díky ní každý zaměstnanec vidí skutečnou cenu, kterou za něj zaměstnavatel platí. Co se týče progresivního zdanění, tak jsem proti i když ono už v podstatě existuje a to nejen díky té solidární dani, ale hlavně formou slevy na dani, ale tahle forma mi fakt nevadí - vzoreček je vždy stejný - rozdíl je jen v tom, kdo si ji víc užije. Myslím, že v době, kdy se ekomomice daří je největší pitomost rýpat do věcí, které fungují a mají pravidelný přínos - spíš bych ráda ze strany státu viděla nějaké tvorby rezerv, investice do inovací a vzdálenější budoucnosti.
+shalom3 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod host » 6. únor 2018 10:54

ivusakzkrabice píše:Pořád jsou to takřka jen kosmetické úpravy, tedy zbytečné náklady navíc s každou změnou.
Superhrubá mzda je dobrá věc. Díky ní každý zaměstnanec vidí skutečnou cenu, kterou za něj zaměstnavatel platí. Co se týče progresivního zdanění, tak jsem proti i když ono už v podstatě existuje a to nejen díky té solidární dani, ale hlavně formou slevy na dani, ale tahle forma mi fakt nevadí - vzoreček je vždy stejný - rozdíl je jen v tom, kdo si ji víc užije. Myslím, že v době, kdy se ekomomice daří je největší pitomost rýpat do věcí, které fungují a mají pravidelný přínos - spíš bych ráda ze strany státu viděla nějaké tvorby rezerv, investice do inovací a vzdálenější budoucnosti.


souhlasím naprosto s tebou. Ekonomika šlape jak čert, ale stejnak se dočkáváme jen dalšího navýšení daní... nechápu... Teďka by se mělo trochu snížit nebo proste nechat tak není vůbec třeba něco měnit
Hodnocení: 0
host
 
IP: 2a00:1028:8d1c:533a:f9ab:aad1:b972:c6xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod castyhost » 6. únor 2018 11:06

kdyz ekonomika roste, stat ma setrit a delat rezervy (i za cenu zvyseni dani), umorovat dluh, nezvysovat pocty uredniku
v dobe krize ma stat investovat, budovat

neni koho zamestnat, tak stat zvysi duchody aby se motivace duchodcu jeste snizila

1 investovana koruna ma daleko vetsi hodnotu nez 1 prožraná
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod shalom3 » 6. únor 2018 12:24

Taky jsem toho názoru, že do fungujících věcí není dobře rýpat - to je vidět i na fotobankách, neustále vylepšovaných a po každém zlepšení klesajících ;) . Nicméně, celosvětově to chodí tak, že co jedna vláda zavede, tak druhá natruc zruší, ať je dotyčná věc pozitivní či nikoli.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 6. únor 2018 19:53

Anketní otázka - která růžová je pro vás ta "pravá" růžová? Jsem teď chtěla něco udělat s růžovou a skoro jsme se doma chytli, která je "ta správná" - jak to máte vy? 8-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 6. únor 2018 20:30

Tento problém jsem nikdy neřešil, ale kdybych chtěl pravou růžovou, nabral bych si od pravé blondýny.
Přílohy
art.sample.437.jpg
art.sample.437.jpg (142.99 KiB) Zobrazeno 2345 krát
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod danpav1414 » 6. únor 2018 23:59

Pekny vecer vsem. Jsem zde prvne a mel bych dotaz ohledne formulare W-8BEN. Myslim, ze to chapu spravne, ale jisty si tim nejsem.
Jde o to, jestli je nutne pri vyplnovani formulare vkladat do sekce /foreign tax identifying number/ nejaky udaj. Nejak mi to neni moc jasne, tak budu rad za kazdou rady.

Diky moc

Dan
Hodnocení: 0
danpav1414
 
Příspěvky: 3
Registrován: 6. únor 2018 23:53

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Marsan » 7. únor 2018 07:14

danpav1414 píše:Pekny vecer vsem. Jsem zde prvne a mel bych dotaz ohledne formulare W-8BEN. Myslim, ze to chapu spravne, ale jisty si tim nejsem.
Jde o to, jestli je nutne pri vyplnovani formulare vkladat do sekce /foreign tax identifying number/ nejaky udaj. Nejak mi to neni moc jasne, tak budu rad za kazdou rady.

Diky moc

Dan

http://fotobanky.cz/navod-w8-ben-shutterstock-tax-form
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod admin » 7. únor 2018 08:56

danpav1414 píše:Pekny vecer vsem. Jsem zde prvne a mel bych dotaz ohledne formulare W-8BEN. Myslim, ze to chapu spravne, ale jisty si tim nejsem.
Jde o to, jestli je nutne pri vyplnovani formulare vkladat do sekce /foreign tax identifying number/ nejaky udaj. Nejak mi to neni moc jasne, tak budu rad za kazdou rady.

Diky moc

Dan


Obecněji to je popsané tady i s odkazy na vyplnění pro jednotlivé fotobanky: http://fotobanky.cz/formular-w-8ben
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Baldion » 7. únor 2018 16:55

Můžu vás poprosit o radu? Nejsem si jistý, jak to funguje u nákupů přes PayPal. Řekněme, že tam mám teď 100 Eur a samozřejmě spárovanou platební kartu. Když teď koupím přes PayPal něco za 200 Eur, jak se to bude chovat? Strhne se mi 100 Eur z PayPalu a zbytek si PP stáhne z karty, nebo si všechno stáhne z karty a eura na PP účtu bude ignorovat? :)

Moc díky
Hodnocení: 0
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron