Danění přímů z fotobank

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod PandaWild » 20. prosinec 2017 09:35

Při vedlejší činnosti (=tj. kromě podnikání jsme i zaměstnaní, výše příjmu v tom nerozhoduje) se platí zálohy zhruba:

- záloha na daň pokud byl základ daně z vedlejší činnosti vyšší než ze zaměstnání (=což znamená ne vyšší příjmy, ale příjmy snížené o výdaje, např. o paušál 60%, tedy základ daně z podnikání je pak 40% z příjmů)

- záloha na sociální pojištění pokud zisk z vedlejší činnosti (=příjmy bez výdajů) přesáhl 67755,-

- zálohy na zdravotní pojištění neplatí
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod ivusakzkrabice » 20. prosinec 2017 09:57

Fug4s píše:nějak se v tom ztácím. Když jsem zaměstnaný a FB jsou jen vedlejšák a nevydělal jsem nad 15.000,-/rok musím se někde přihlásit nebo ne? Díky


Je ještě rozlišení, zda ti občas někdo něco zaplatí - třeba za mrkev při nadůrodě nebo pokud se něčemu věnuješ soustavně za účelem pravidelného příjmu (nevím jak přesně to mají nazvaný.. hledat se mi to nechce). Příjmy z fotobank se dají považovat za pravidelné - protože to za tím účelem děláš.
Na druhé straně, dokud nejsou příjmy, nejsou daně. Bylo to tu v některém fóru - dokud máš vyděláno jen na fb a nemáš převedeno na paypal (apod.), tak není co danit. Z toho mi vyplývá, že vlastně nemusíš podnikat.

Co se týče placení daní, tak zpočátku má člověk výdaje, tuším, že nějaké 4 roky, když vykážeš oprávněnou ztrátu, tak k tobě kontrolu asi nepošlou. Já loni pořídila foťák - takže ve ztrátě. Letos na poslední chvíli ještě koukám jestli koupit stativ a další objektiv, přičemž už jsem si jeden krásnej objektiv letos pořídila a taky legální sw a tak, takže bych si dala druhý rok bez daní a příští rok už není moc co pořizovat, tak se budu muset se státem podělit.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod total.science » 9. únor 2018 15:21

zdravim :)
prave mi prisel email, ze getty images (istock) uzvira spolupraci s googlem. nevite nekde, jestli z toho neco neplyne pro nas?
hlavne jestli budou platby chodit porad z istocku (USA), nebo jestli treba budou chodit z goolu?
radsi bych zrusil ucet, nez abych byl kvuli nekolika dolarum identifikovanou osobou...
Hodnocení: 0
total.science
 
IP: 77.240.104xx

Reputace: 0

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod shalom3 » 9. únor 2018 16:58

Asi si zbytečně děláš hlavu. Google je jejich partner, ne náš. Zřejmě tím chtějí naznačit, jak stoupnou prodeje ;) . Nějaké takové partnerství navázala kdysi snad Dreamstime - z toho asi plynou ty dvoudolarové prodeje. Jinak nic.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod total.science » 9. únor 2018 18:59

diky za odpoved :)
Hodnocení: 0
total.science
 
IP: 77.240.104xx

Reputace: 0

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod styna » 17. únor 2018 15:26

Ahojte, jdu se zeptat, jestli někdo využívá ty interaktivní daňové formuláře ? Měla jsem za to, že na řádek 37 se zapisují příjmy podle §7, což jsou příjmy z fotobank. Odkazuje na to sama příloha č 1. Toto políčko není aktivní a nedá se do něj zapisovat. Máte to taky tak? Podle mě je to formulář k ničemu :?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
styna
 
Příspěvky: 1041
Registrován: 14. září 2013 06:20

Reputace: +40

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod shalom3 » 17. únor 2018 16:14

Tohle nepoužívám, raději toto:
https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idp ... 8TvX7QNHTn

Umí to kontrolovat i chyby vyplnění. Rozpracované lze uložit a znovu načíst.
Dřív jsem to posílala papírově, teď využívám datovou schránku.

Méně odvážní se nemusí bát, jde samozřejmě odzkoušet i nanečisto. Nic lepšího jsem nikde nenašla.
+styna Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod PandaWild » 17. únor 2018 16:37

styna píše:Ahojte, jdu se zeptat, jestli někdo využívá ty interaktivní daňové formuláře ? Měla jsem za to, že na řádek 37 se zapisují příjmy podle §7, což jsou příjmy z fotobank. Odkazuje na to sama příloha č 1. Toto políčko není aktivní a nedá se do něj zapisovat. Máte to taky tak? Podle mě je to formulář k ničemu :?
Když vyplníš Přílohu 1 (na dalším listu), tak se tam ta položka sama objeví.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod styna » 17. únor 2018 16:47

Před chvilkou jsem na to taky narazila Chtěla jsem jen něco pro kontrolu...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
styna
 
Příspěvky: 1041
Registrován: 14. září 2013 06:20

Reputace: +40

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod styna » 17. únor 2018 16:49

PandaWild píše:[Když vyplníš Přílohu 1 (na dalším listu), tak se tam ta položka sama objeví.


Tak tohle mě nenapadlo... :lol: Jak mě to tam nepustilo, tak jsem dál nepokračovala...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
styna
 
Příspěvky: 1041
Registrován: 14. září 2013 06:20

Reputace: +40

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé