Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod PandaWild » 12. únor 2018 19:32

@Painter protože je zajímavé sledovat jak takový systém funguje a zda má nějakou šanci na uplatnění.

Hm, asi nikdy nepochopím, k čemu jsou společné registrace. Vždyť je to v rozporu s bezpečnostními doporučeními u každého účtu používat jiná hesla. Jako uživatel jsem v tom nikdy neviděl výhodu, spíš mě to obtěžovalo když někde vyskakoval standardní formulář, který automat neuměl správně vyplnit, většinou to nějak blbnulo a obtěžovalo. A jako programátor mi připadá snadné uchovávat jen email a hash hesla, bezpečnější a snadnější než kvůli přihlášení komunikovat s celým netem. Ale ok, možná jen nerozumím té správné pointě proč se to dělá, jsem stará škola, tak se do toho už víc nevrtám.
+shalom3 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1913

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 12. únor 2018 19:43

shalom3 píše:...zatímco nečech nikde nikdy zlodějnu nehledá - viz nedávná aférka s vykradením přihlašovacích údajů z Yahooo - asi tak půl miliardy. Proto není nad propojení všeho se vším - to stačí vykradení jedné databáze a pak už dotyčný může úplně všude. S vykradeným údajem se pěkně přihlásí k yahoo, Auth0 ověří, že je přihlašen, bezvadně pohodlné.
Za sebe - jsem možná taky mimo mísu, ale tam taky zůstanu ;) (už vzhledem k delší praxi v oblasti IT).


No pokud ještě můžu reagovat uvést fakta...

Půlmiliardový únik uživatelský dat, který Yahoo potvrdilo v září letošního roku nebyl zdaleka největší. Včera totiž Yahoo zveřejnilo výsledky vyšetřování, které vedlo v souvislosti s napadením jeho systému v srpnu 2013. A zjištění je značně šokující – útočníci získali údaje k více než miliardě účtů včetně hesel zabezpečených slabý hešovacím algoritmem MD5. Více na: https://www.zive.cz/bleskovky/yahoo-oznamilo-rekordni-unik-dat---hackeri-maji-udaje-vice-nez-miliardy-uzivatelu/sc-4-a-185295/default.aspx

Prostě to Yahoo nezvládlo a byla to jejich chyba (ne moje). Snad se dnes šifruje daleko bezpečnějším algoritmem.
Nová pravidla už zmiňované GDPR nařizují ohlásit unik nejpozději do 72h. A každej si to heslo raději okamžitě zmení. Po 28.květnu 2018 by to stálo pořádný balík(až 20M euro) takový unik dat pokud by byl zasažen občan EU. Proto se a tak se klade větší důraz na bezpečnost(jak silnější algoritmy tak o oddělené databáze) a sankce. Až to Yahoo nebo facebook podělá a podcení bezpečnost tak je zvesela zažalujte a nebudete už nikdy pracovat...
+PandaWild Hodnocení: +1
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod shalom3 » 12. únor 2018 20:07

Hashovacích algoritmů bylo hafo a všechny měly jedno společné - po svém zrodu byly považovány za absolutní vrchol bezpečnosti. A to až do té doby, než se do toho někdo naboural. Tak se to opakuje cyklicky už asi od té doby, kdy se počítače ovládaly pomocí příkazů zadávaných přes DOS konzoli. ;) Nejlepší hacker je vždy o jednu příčku výše než nejlepší programátor.

GDPR je hovadina na entou. Docela by mě zajímalo, za jak dlouho se někdo vůbec dozví, že mu nějaká data v elektronické podobě byla vykradena. Počítám, že až tehdy, když se tím nějaký hacker pochlubí.
+PandaWild, +Ravennka Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4477
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1039

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Ravennka » 12. únor 2018 20:13

Spíš je fascinující, že e-mail a heslo je dobré pro celý internet a tady pro pixcoll je to zastaralé - nic proti, spíš mi to přijde jít trochu hlavou proti zdi.

Tohle si může dovolit nějaký leader na trhu, kde nemá člověk jinou možnost... ale jako tady to imho je další důvod, proč to nevyzkoušet, když jsem na vážkách... Ale možná jsem taky zastaralá :mrgreen:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 12. únor 2018 20:33

Ravennka píše:Spíš je fascinující, že e-mail a heslo je dobré pro celý internet a tady pro pixcoll je to zastaralé - nic proti, spíš mi to přijde jít trochu hlavou proti zdi.

Tohle si může dovolit nějaký leader na trhu, kde nemá člověk jinou možnost... ale jako tady to imho je další důvod, proč to nevyzkoušet, když jsem na vážkách... Ale možná jsem taky zastaralá :mrgreen:


Hodně lidí používá stejný mail a heslo. Když se někde najednou ukradne heslo a mail tak je ve všech ostatních službách problém. Další věc je to, že si můžete udělat jednosuše a rychle X email účtů a duplikovat obsah a nijak vám to nevadí. Proto nějaké služby mají miliony registrací ale jen zlomek uživatelů. A taky se tím zamezí cílenému útoku od robotů, kteří se snaží registrovat.

Třeba jednou bude možnost se přihlašovat certifikátem na USB tokenu, to jde a je to běžné třeba u bankovnictví. U Auth0 je další možnost SMS autorizace nebo kdo ma iPhone tak pomocí otisku prstu.

Nebo už se těším na blízkou budoucnost bez hesel.
https://www.cnews.cz/prsten-token-nahradi-hesla-zastoupi-platebni-kartu-klice-od-bytu-auta/
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod shalom3 » 12. únor 2018 21:06

Už samotný fakt, že na tom prstýnku se podílí Microsoft, je zábavný a lákavý. Už jim asi nestačí šmírování počítačů, aby mohli stále všechno zlepšovat samozřejmě, jiný důvod k tomu není.
No nic, já se těším na dobu, kdy navíc všechny dveře budou bez zámků a vlk bude beránkovi bratrem ;) , jak to tvrdí různé sekty.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4477
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1039

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod PandaWild » 12. únor 2018 21:19

Takže když mi dojde baterka (nebo prsten spadne na BSOD), zůstanu na ulici bez auta, bez bytu, bez peněz, bez identifikace? :shock: A zloději budou dobře vědět po čem jít, po prstenu a otisku prstu (nebo celém prstu)? :shock: Děsím se budoucnosti.
+shalom3 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1913

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod shalom3 » 12. únor 2018 21:57

No, není snad tak zle, pokud budeš mít mobil a appku pro internet věcí, tak si budeš moci aspoň doma zapnout a vypnout spotřebiče :lol: . Horší by na tom byl náš kamarád truhlář, který si ustrouhnul několik otisků prstů najednou. :(
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4477
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1039

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Ravennka » 12. únor 2018 22:02

shalom3 píše: Horší by na tom byl náš kamarád truhlář, který si ustrouhnul několik otisků prstů najednou. :(


Bude mít otisk sítnice... do tý doby, než se mu stane to, co v Demolition manovi řediteli věznice 8-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod shalom3 » 12. únor 2018 22:16

Taky by bylo dobrý,kdyby se ty prsteny chytly jako snubáky. To by pak v případě ztráty prstenu nebo zničení otisku či oka mohl dočasně vyřizovat milující manžel/ka. ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4477
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1039

PředchozíDalší

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé