Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod PandaWild » 12. únor 2018 22:32

shalom3 píše:No, není snad tak zle, pokud budeš mít mobil a appku pro internet věcí,...
Jaký mobil, ten přece bude také už součástí Prstenu! :lol:
+shalom3 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 12. únor 2018 22:37

Mě nevadí, když lidi vymýšlí pořád nové a nové pi*oviny, bez toho by nebyl na světě žádný pokrok. Ale vadí mi, když je potom člověk nějakou takovou věc nucen používat proti své vůli, protože nemá jinou možnost. Takže pokud se chci někam registrovat a ono mi to začne vnucovat, že nemůžu bez facebooku nebo nějaké podobné srágory, tak se dost naštvu - někde se mi to už stalo, už se nepamatuju co to bylo, možná nějaké lístky do kina nebo tak něco. Tak nějak ze zásady jsem se jim na to vykašlal a do toho kina jsem nešel.
+Bananaboy, +PandaWild, +Ravennka, +Vero, +shalom3 Hodnocení: +5
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 13. únor 2018 14:25

hypotekyfidler.cz píše:Mě nevadí, když lidi vymýšlí pořád nové a nové pi*oviny, bez toho by nebyl na světě žádný pokrok. Ale vadí mi, když je potom člověk nějakou takovou věc nucen používat proti své vůli, protože nemá jinou možnost. Takže pokud se chci někam registrovat a ono mi to začne vnucovat, že nemůžu bez facebooku nebo nějaké podobné srágory, tak se dost naštvu - někde se mi to už stalo, už se nepamatuju co to bylo, možná nějaké lístky do kina nebo tak něco. Tak nějak ze zásady jsem se jim na to vykašlal a do toho kina jsem nešel.


Takže, když teď povolím možnost přihlásit se i pomocí mailu, tak se mi okamžitě registrují a začnou nahrávat fotky ti co tu dávali palec nahoru (+Bananaboy, +PandaWild, +Ravennka, +shalom3 +hypotekyfidler.cz) ?
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod PandaWild » 13. únor 2018 14:36

Ne, protože je to jen jedna ze zábran, další je ještě pracnost nahrávání a pochybnost o smysluplnosti.
+Egeris, +GreatWhite, +Ravennka, +Vero, +glorcza, +honza286 Hodnocení: +6
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod zdeněk » 13. únor 2018 16:39

Mě se ten nápad celkem líbí, a nemyslím si, že by nutně musel klesat výnos/snímek. Kupující s předplatným nakupují na "své" fotobance a sem by mohli chodit ti, kteří nakupují za kredity. A ty jsou podle velikosti/licence na mikrostocku cca stejné. Alespoň tedy myslím, já fotky výhradně prodávám. Říkal jsem si tedy, že nahraju na zkoušku zhruba 100 fotek, ale zatím mě odrazuje:
1. jestli jsem to správně pochopil, musím nahrát snímek v hires. Proč? Určitě nechci mít fotky v plném rozlišení v, a teď prosím promiňte, podniku s velmi nejistou budoucností
2. vodoznak ve zvětšeném náhledu je směšný, přímo křičí : Stáhni a retušuj :)
3. obsah, to co jsem zběžně proletěl je ten balast, který kupující spíš odradí - ale toto je zase moje domněnka, fotky nenakupuji
Hodnocení: 0
zdeněk
 
IP: 109.105.39.xx

Reputace: 0

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 13. únor 2018 17:08

zdeněk píše:Mě se ten nápad celkem líbí, a nemyslím si, že by nutně musel klesat výnos/snímek. Kupující s předplatným nakupují na "své" fotobance a sem by mohli chodit ti, kteří nakupují za kredity. A ty jsou podle velikosti/licence na mikrostocku cca stejné. Alespoň tedy myslím, já fotky výhradně prodávám. Říkal jsem si tedy, že nahraju na zkoušku zhruba 100 fotek, ale zatím mě odrazuje:
1. jestli jsem to správně pochopil, musím nahrát snímek v hires. Proč? Určitě nechci mít fotky v plném rozlišení v, a teď prosím promiňte, podniku s velmi nejistou budoucností
2. vodoznak ve zvětšeném náhledu je směšný, přímo křičí : Stáhni a retušuj :)
3. obsah, to co jsem zběžně proletěl je ten balast, který kupující spíš odradí - ale toto je zase moje domněnka, fotky nenakupuji


Dobrý den,
rád rozptýlím vaše obavy :)
1. systém je naprogramovaný tak, že vložíte fotografie do prohlížeče a prohlížeč upraví(zmenší a přidá vodoznak) a následně odešle takhle znehodnocenou fotografii na server. Originální fotka se nikdy neposílá! proto nahrávání je rychlé. Pokud máte informace uložené ve fotografii tak se také načtou a předvyplní se ve fotmuláři.
2. miniatury fotografií jsou velke 500x300 na šířku nebo 500x 751 (na výšku) kvalita detailu je i tak velmi nízka a zároveň je nastavená dostatečná komprese. Takže, když stahnete fotku z s logem fotobanky tak máte daleko kvalitnějsí a ostřejší fotografii, hlavně v lepším rozlišení. Tím neříkám, že nevylepšíme vodoznak a další věci. Každý nápad vítám.
3. Tak tím balastem asi myslíte moje fotky :) Budu se příště víc snažit :) Těším se na Vaše fotky/ilustrace/vekrory/videa.
+PandaWild Hodnocení: +1
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod PandaWild » 13. únor 2018 17:18

Nevím jestli tam tohle máte - odstranění vodoznaku hodně ztíží náhodná pozice vodoznaku v obrázku, příp. i náhodná průhlednost či barva (může stačit náhodný výběr z více verzí vodoznaku). Pak se nedá použít dávkové zpracování k odstranění a život to dost znepříjemní. Ale ani fotobanky to často nedělají a pak se např. z DepositPhotos dá stáhnout hezká sbírka fotek v dobrém rozlišení.
+Jiří Novotný Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Little Peter » 13. únor 2018 17:20

Aby zákazník koupil přes váš web, potřebujete masivní reklamu a obrovské portfolio contributorů a jejich tvorby. Ale nikdy neoslovíte všechny contributory a tím pádem budete mít vždy menší portfolio, než nejmenší fotobanka z vaší skupiny.

Co tu nabízíte?:
Pro zákazníky, kteří nakupují pořád: Nic, o fotobankách ví, mají předplatné a vyberou si přímo na oblíbené fotobance.
Pro zákazníky, kteří občas něco koupí: úsporu peněz srovnáním ceny daného produktu, ale o to víc času(peněz) je to bude stát, něco najít.
Pro zákazníky, kteří zatím o fotobankách neví: Nic, ti co tvorbu kradou, budou krást dál a ti co by chtěli i něco koupit se možná přes vás dozví, že exustuje něco jako fotobanka a příště si pujdou radši vybrat z plného portfolia nějaké fotobanky. Než ze zlomku portfolia daných fotobank u vás.

A abyste nalákal to malé množství zákazníků, kteří by potenciálně měli zájem nakupovat přes vás, musíte nalákat v první řadě contributory. A těm nemáte zatím co nabídnout. Vypadá to, že by nám to pouze žralo čas s nejistou vidinou zvýšení prodejů, navíc by se tvorba přes vás prodávala vždy s tou nejnižší provizí pro nás.

Jestli s tím vůbec bude někdo chtít trávit čas, tak tam nahraje pouze to, co se mu nikde neprodává, takže neatraktivní balast.

Něco nám nabídněte! Ušetřete nám čas! Zvyšte provizi! Cokoliv!
+Chalabala Hodnocení: +1
Little Peter
 
Příspěvky: 23
Registrován: 27. prosinec 2017 10:33

Reputace: +5

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod zdenat5 » 13. únor 2018 17:34

zdeněk píše:Mě se ten nápad celkem líbí, a nemyslím si, že by nutně musel klesat výnos/snímek. Kupující s předplatným nakupují na "své" fotobance a sem by mohli chodit ti, kteří nakupují za kredity. A ty jsou podle velikosti/licence na mikrostocku cca stejné. Alespoň tedy myslím, já fotky výhradně prodávám. Říkal jsem si tedy, že nahraju na zkoušku zhruba 100 fotek, ale zatím mě odrazuje:
1. jestli jsem to správně pochopil, musím nahrát snímek v hires. Proč? Určitě nechci mít fotky v plném rozlišení v, a teď prosím promiňte, podniku s velmi nejistou budoucností
2. vodoznak ve zvětšeném náhledu je směšný, přímo křičí : Stáhni a retušuj :)
3. obsah, to co jsem zběžně proletěl je ten balast, který kupující spíš odradí - ale toto je zase moje domněnka, fotky nenakupuji

Dobrý den,

s tím balastem jste mne nepotěšil :twisted: většina vektorů je mých. Chce to asischopnějšího fotobankéře- bez zbytečných urážek.
Já už jsem taková- pokud mne něco zaujme- originální projekt- tak to odzkouším, a pokud tím pomůžu s rozjezdem a doladěním -taky dobře. Bez toho sotva zjistíme jestli bude projekt úspěšný - a pokud nepomůžu - tak alespon zbytečně nesrážím.
Zdena
+Jiří Novotný, +Riky, +shalom3 Hodnocení: +3
Uživatelský avatar
zdenat5
 
Příspěvky: 625
Registrován: 21. listopad 2013 12:43

Reputace: +131

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 13. únor 2018 17:37

PandaWild píše:Nevím jestli tam tohle máte - odstranění vodoznaku hodně ztíží náhodná pozice vodoznaku v obrázku, příp. i náhodná průhlednost či barva (může stačit náhodný výběr z více verzí vodoznaku). Pak se nedá použít dávkové zpracování k odstranění a život to dost znepříjemní. Ale ani fotobanky to často nedělají a pak se např. z DepositPhotos dá stáhnout hezká sbírka fotek v dobrém rozlišení.


Dobrý nápad, zatím se používá jednoduchý plugin na vodoznaky. Vývoj vlastního by stál spoustu času a peněz. Uvidíme jakou to pro vás bude mít momentálně prioritu. ;) Na kvalitní odstranění vodoznaku potřebujete dobrou kvalitu(rozlišení). Na Pixcoll má byt jen nahledová kvalita. V současné době řešíme vyplnování URL (když už máme vyřešeno to prihlašování ;) ).
+shalom3 Hodnocení: +1
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

PředchozíDalší

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé