Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod GreatWhite » 13. únor 2018 18:03

chtělo by to tlačítko na další stránku obsahu dát i dolů, teda určitě až tam toho bude víc, teď je to asi fuk ;) prohlížíš obrázky, roluješ dolů a tam nic :? musíš narolovat zase zpátky nahoru, aby ses dostal na další stránku. někdo si může i myslet, že je to všechno z obsahu a jde pryč.
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 13. únor 2018 18:09

GreatWhite píše:chtělo by to tlačítko na další stránku obsahu dát i dolů, teda určitě až tam toho bude víc, teď je to asi fuk ;) prohlížíš obrázky, roluješ dolů a tam nic :? musíš narolovat zase zpátky nahoru, aby ses dostal na další stránku. někdo si může i myslet, že je to všechno z obsahu a jde pryč.


Přesně tak, taky jsem si toho všimnul a mám stejný pocit. Napišu to do seznamu vylepšení :) Třeba to umístit dolu doprava?
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod GreatWhite » 13. únor 2018 18:24

tak větší část světa čte zleva doprava ;) asi by to bylo lepší dát dolů vpravo
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod zdeněk » 13. únor 2018 18:59

Jiří Novotný píše:
zdeněk píše:Mě se ten nápad celkem líbí, a nemyslím si, že by nutně musel klesat výnos/snímek. Kupující s předplatným nakupují na "své" fotobance a sem by mohli chodit ti, kteří nakupují za kredity. A ty jsou podle velikosti/licence na mikrostocku cca stejné. Alespoň tedy myslím, já fotky výhradně prodávám. Říkal jsem si tedy, že nahraju na zkoušku zhruba 100 fotek, ale zatím mě odrazuje:
1. jestli jsem to správně pochopil, musím nahrát snímek v hires. Proč? Určitě nechci mít fotky v plném rozlišení v, a teď prosím promiňte, podniku s velmi nejistou budoucností
2. vodoznak ve zvětšeném náhledu je směšný, přímo křičí : Stáhni a retušuj :)
3. obsah, to co jsem zběžně proletěl je ten balast, který kupující spíš odradí - ale toto je zase moje domněnka, fotky nenakupuji


Dobrý den,
rád rozptýlím vaše obavy :)
1. systém je naprogramovaný tak, že vložíte fotografie do prohlížeče a prohlížeč upraví(zmenší a přidá vodoznak) a následně odešle takhle znehodnocenou fotografii na server. Originální fotka se nikdy neposílá! proto nahrávání je rychlé. Pokud máte informace uložené ve fotografii tak se také načtou a předvyplní se ve fotmuláři.
2. miniatury fotografií jsou velke 500x300 na šířku nebo 500x 751 (na výšku) kvalita detailu je i tak velmi nízka a zároveň je nastavená dostatečná komprese. Takže, když stahnete fotku z s logem fotobanky tak máte daleko kvalitnějsí a ostřejší fotografii, hlavně v lepším rozlišení. Tím neříkám, že nevylepšíme vodoznak a další věci. Každý nápad vítám.
3. Tak tím balastem asi myslíte moje fotky :) Budu se příště víc snažit :) Těším se na Vaše fotky/ilustrace/vekrory/videa.


Ježiš, tak jsem to nemyslel :), a na autora jsem se nedíval. Spíš, že máte na předních stránkách témata, trs trávy na bílém pozadí, 10x řez kiwi..., ktré na "normální" fb jsou asi na 500 straně.
Příležitostně zkusím nahrát cca stovku fotek, co se na fb moc neprodávají a uvidíme, jestli se prodeje zvýší. Hodinu nebo dvě tomu klidně obětuji :) A ještě jednou, nic ve zlém ....
Hodnocení: 0
zdeněk
 
IP: 109.105.39.xx

Reputace: 0

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod PandaWild » 13. únor 2018 19:03

Asi ten web nemá ještě moc propagaci, tak zřejmě nebude nějaké zvednutí zatím patrné (tedy se přínos zatím špatně vyhodnocuje).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod zdeněk » 13. únor 2018 19:05

zdenat5 píše:
zdeněk píše:Mě se ten nápad celkem líbí, a nemyslím si, že by nutně musel klesat výnos/snímek. Kupující s předplatným nakupují na "své" fotobance a sem by mohli chodit ti, kteří nakupují za kredity. A ty jsou podle velikosti/licence na mikrostocku cca stejné. Alespoň tedy myslím, já fotky výhradně prodávám. Říkal jsem si tedy, že nahraju na zkoušku zhruba 100 fotek, ale zatím mě odrazuje:
1. jestli jsem to správně pochopil, musím nahrát snímek v hires. Proč? Určitě nechci mít fotky v plném rozlišení v, a teď prosím promiňte, podniku s velmi nejistou budoucností
2. vodoznak ve zvětšeném náhledu je směšný, přímo křičí : Stáhni a retušuj :)
3. obsah, to co jsem zběžně proletěl je ten balast, který kupující spíš odradí - ale toto je zase moje domněnka, fotky nenakupuji

Dobrý den,

s tím balastem jste mne nepotěšil :twisted: většina vektorů je mých. Chce to asischopnějšího fotobankéře- bez zbytečných urážek.
Já už jsem taková- pokud mne něco zaujme- originální projekt- tak to odzkouším, a pokud tím pomůžu s rozjezdem a doladěním -taky dobře. Bez toho sotva zjistíme jestli bude projekt úspěšný - a pokud nepomůžu - tak alespon zbytečně nesrážím.
Zdena


Nemyslel jsem to tak, jak to možná vyznělo, za to omluva, viz předešlý příspěvek. A na vektory jsem se vůbec nedíval, nezabývám se jimi.
Hodnocení: 0
zdeněk
 
IP: 109.105.39.xx

Reputace: 0

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod shalom3 » 13. únor 2018 19:17

Tak jsem se tedy zaregistrovala, za to člověk nic nedá - už jen proto, že autor nápadu uznal, že i registrace klasického typu má právo na život, tak jako skoro na všech portálech ;) .
První dojmy:
1. Nahrát fotky jde velice rychle a snadno.
2. Zařazování do kategorií by lépe vyhovovalo, kdyby nejprve byla uvedena hlavní kategorie a za ní vedlejší - tedy např. Business - People, Businnes - Icons, a ne obráceně. To usnadní práci v tom, že mám obrázek třeba Business - rozbalím tedy roletku, klepnu na klávesnici B, najede mi to na Businnes a pak vybírám dále (...People, Icons)
3. Kopírování odkazů je skutečně neskutečný opruz. Našla jsem obrázek v jedné, ve druhé fb. Ve třetí fotobance jsem měla co dělat, abych si uvědomila, co to je za fotobanku. Z toho fakt člověk za chvíli zblbne a bude dělat jeden kopanec za druhým, takže to vlastně bude na nic.
4. Původně jsem tam natáhla 20 obrázků, ale pod vlivem bodu 3 jsem vyplnila jen jeden. Myslela jsem, když ho mám hotový, tak ho zaškrtnu a submituji. Objevovalo se jen hlášení, že mám doplnit chybějící údaje u všech obrázků. To by mi však zabralo tak minimálně do rána. Tlačítko pro uložení neexistuje. To by bylo radosti, kdyby v případě 19. obrázku blikla elektrika :)

Takže to jsou takové základní postřehy ohledně pracovního prostředí.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 13. únor 2018 19:26

PandaWild píše:Asi ten web nemá ještě moc propagaci, tak zřejmě nebude nějaké zvednutí zatím patrné (tedy se přínos zatím špatně vyhodnocuje).


Přesně tak, zítra se točí audio k videospotu. Zatím řešíme indexování webu a už dnes rosta navštěvnost (hlavně zahaniční) což je taky fajn. Čím více obsahu(fotek) tím více indexování a víc to bude vidět :) Pak je připravená tisková zpráva a klidně ji pošu i přímo fotobankam :D Žádná komunita zatím není jen tu na fóru. ;) Je také jasné, že se budou oslovovat i nakupující a investoři na další růst. Prece nebudu hned dělat reklamu nečemu neodladěnému a nevyzkoušenému :)
+PandaWild Hodnocení: +1
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 13. únor 2018 19:40

shalom3 píše:Tak jsem se tedy zaregistrovala, za to člověk nic nedá - už jen proto, že autor nápadu uznal, že i registrace klasického typu má právo na život, tak jako skoro na všech portálech ;) .
První dojmy:
1. Nahrát fotky jde velice rychle a snadno.
2. Zařazování do kategorií by lépe vyhovovalo, kdyby nejprve byla uvedena hlavní kategorie a za ní vedlejší - tedy např. Business - People, Businnes - Icons, a ne obráceně. To usnadní práci v tom, že mám obrázek třeba Business - rozbalím tedy roletku, klepnu na klávesnici B, najede mi to na Businnes a pak vybírám dále (...People, Icons)
3. Kopírování odkazů je skutečně neskutečný opruz. Našla jsem obrázek v jedné, ve druhé fb. Ve třetí fotobance jsem měla co dělat, abych si uvědomila, co to je za fotobanku. Z toho fakt člověk za chvíli zblbne a bude dělat jeden kopanec za druhým, takže to vlastně bude na nic.
4. Původně jsem tam natáhla 20 obrázků, ale pod vlivem bodu 3 jsem vyplnila jen jeden. Myslela jsem, když ho mám hotový, tak ho zaškrtnu a submituji. Objevovalo se jen hlášení, že mám doplnit chybějící údaje u všech obrázků. To by mi však zabralo tak minimálně do rána. Tlačítko pro uložení neexistuje. To by bylo radosti, kdyby v případě 19. obrázku blikla elektrika :)

Takže to jsou takové základní postřehy ohledně pracovního prostředí.


Děkuju za otestovani.
2.) myslel jesm že bude dobré tam nacpat co nejvíc kategorií. Koukal jsme že SS ma jen ty hlavní a taky to funguje. Tím by se to strašně zpřehlednilo a urychlilo. Nebo tam nechat víc pro přesnější hledání? Hleda někdo podle kategorií (filtrů)?
3.) mám jeden nápad na zrychlení - poloautomatického vkládání URL. Ten bude pár dnů trvat.
4.) hned to otestuju a přidám na seznam chyb. Nebude to nic těžkého na opravení. Pak by mělo jít posílat vše a nebo npouze zaškrtnuté. Až to bude opravené tak vám hned napíšu.
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod shalom3 » 13. únor 2018 19:55

Ohledně kategorií myslím, že mají pouze vedlejší význam. Snad tak pro lidi, kteří třeba nedovedou moc anglicky na to, aby zadali správně klíčová slova. Jako kontributor občas nahlédnu do kategorie, abych viděla, co se tak zhruba na dané téma kreslí.
Když už kategorie, tak bych to viděla vždy jen na takové nejdůležitější. Některé fb se objedou i bez zařazování (např. 123rf, Canstock, Istock), Shuter redukoval ze dvou na jednu.
Nějakou automatizaci vkládání odkazů však vidím stále jako naprostou nezbytnost.

Teď jsem ještě narychlo vyzkoušela vyhledávání. Na klíčové slovo Animal mi vylezlo leccos, kytičky, sněhové vločky - to asi není úplně v pořádku. ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

PředchozíDalší

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé