Adobe stock / Fotolia

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod PandaWild » 14. únor 2018 18:50

"Denně jsem jedla hamburgery, a takto jsem po nich zhubla! (i s Méďou a poličkou)"
dieta.jpg
dieta.jpg (39.86 KiB) Zobrazeno 7362 krát

Tohle se nesmí? :shock: Ještě že nefotím lidi.
+Vero, +shalom3 Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Ravennka » 14. únor 2018 19:26

Může, ale musíš se k tomu přiznat... to je nějaké nařízení EU (?), úplně si tím jistá nejsem, ale někde to proběhlo éterem...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Riky » 14. únor 2018 23:46

Jde někde na Adobe nastavit, abych měla texty v angličtině? U klíčových slov vím kde tuto možnost hledat, ale to ostatní? Ani nahoře vedle webové adresy není možnost překladu (že bych si to přehodila do Aj). Ne že bych uměla anglicky líp než česky, ale ten automatický překlad je občas dost na hlavu.

A co se týče zužování lidí na fotkách, já bych teda nějaké to optické zúžení brala. Klidně i s tou poličkou a gaučem. Hlavně že bych tam byla užší i já. :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Riky
 
Příspěvky: 107
Registrován: 6. leden 2018 14:23

Reputace: +20

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod shalom3 » 15. únor 2018 00:49

Ravennka píše:Může, ale musíš se k tomu přiznat... to je nějaké nařízení EU (?), úplně si tím jistá nejsem, ale někde to proběhlo éterem...

Vymysleli to snad Francouzi, jinde to neplatí. Poprvé to Istock rozesílal, že takové fotky nechce raději vůbec. Jo a pozor, taky se to týká toho, když z menšího uděláš větší (čeho všeho se to týká, to nedokážu upřesnit :D ).
+Vero Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Painter » 15. únor 2018 07:16

Já to jako contributor posílám jasně pojmenované jako Editorial, nemůžu rozhodovat jak to Adobe prodá. Fotobanka by přece měla dát něco jako "pouze editorial" a nebo to tedy vyhodit že to nepřijímají. Jestliže to oni prodají komerčně tak to já nemůžu ovlivnit. Buď to to pos... ten schvalovač ale mojí povinností snad není kontrolovat jak to FB prodává. Já to tam pošlu řádně pojmenované a pak už je to na nich. Klidně to smažu stejně se to už nejspíš neprodá. Ale tohle by neměla být má chyba. Od toho tam sedí Indové a né aby my jsme ještě kontrolovali zda je to spávně.
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 188.120.198.2xx

Reputace: 0

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod PandaWild » 15. únor 2018 10:09

No, ani ne. U kterési fotobanky (teď už nevím kde to bylo) se zaškrtává něco jako "Potvrzuji že obrázek neobsahuje žádná loga a ke všem rozpoznatelným osobám je k dispozici podepsaný model release" a ani ten MR nevyžadovali posílat. My jsme pro fotobanky v podřízené roli a cokoliv co se dá na nás právně hodit, to na nás hodí, i zodpovědnost, i když to ten Ind přijal. Pojmenování Editorial na to nebude stačit, fotobanka musí mít zaškrtávátko Editorial, jinak to může být chápané že to je komerční fotka o zpravodajství. Nebo na FineArtAmerica se to řeší uvedením poznámky "Pouze pro zpravodajské účely, není k dispozici podepsaný model release".
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Vero » 15. únor 2018 10:19

To zaškrtávání má 123RF.

add úpravy postavy: Dreamstime má teď už pod fotkou taky jedno políčko, kde se zaškrtává, že byla postava upravena.
+PandaWild Hodnocení: +1
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Vero » 15. únor 2018 10:26

Riky píše:Jde někde na Adobe nastavit, abych měla texty v angličtině? ...


u Fotolie je to úplně dole v levo - až v šedém řádku vedle soc. sítí
u Stocku je tamtéž "změnit oblast"
+Riky Hodnocení: +1
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Riky » 15. únor 2018 12:08

Vero - díky moc, už jsem se bála že to nepůjde. Hledala jsem to já i manžel, ale nic. Ještě že vás tu mám. :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Riky
 
Příspěvky: 107
Registrován: 6. leden 2018 14:23

Reputace: +20

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Vero » 15. únor 2018 14:26

Vzhledem k tomu, že mi tu místní komunita ochotně odpovídala a stále odpovídá na každou blbost, co mi není jasná, jsem ráda, že se můžu taky nějak odvděčit :D :D
+Riky Hodnocení: +1
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

PředchozíDalší

Zpět na Fotolia

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron