Notebook pro zpracování fotek v Lightroomu a Photoshopu

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

Re: Notebook pro zpracování fotek v Lightroomu a Photoshopu

Příspěvekod Ravennka » 17. březen 2018 20:19

Třeba by to do 30 dnů nestihli a bylo by rááázem "bez práce" na nový ntb :mrgreen: (to se stalo nám kdysi dávno :lol: ntb se vysypal asi měsíc před koncem záruky, nestihli opravit, tadá - vraceli prachy)

Jinak u nás po několika značkách přišly 3x MSI a vrcholná spokojenost, jenom trochu víc topivej, ale to mi nikdy nevadilo... na těch určitých místech jsem si hřála své věčně zmrzlé ruce :lol:
+mada Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Notebook pro zpracování fotek v Lightroomu a Photoshopu

Příspěvekod mada » 17. březen 2018 20:27

Ravennka: Jo, to se mi kdysi stalo s GPS (když ještě nebyla v každym mobilu :) - taky jsem vyreklamovala před koncem záruky, nestihli to do 30 dnů a platili. Ale to by se u ntb asi nepovedlo - sušili by to tam těsně pod 30 dnů a já bych měsíc nemohla nic dělat.
Hodnocení: 0
mada
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11. červenec 2017 12:45

Reputace: +5

Re: Notebook pro zpracování fotek v Lightroomu a Photoshopu

Příspěvekod duben » 18. březen 2018 11:58

Otázka je jestli máš pomalý NTB třeba jen kvůli disku nebo RAM. Často pomůže jen vyměnit disk za SSD a je to jak koupit nový NTB.

Poslední 4-5 genereací CPU v notebooku je jen o snížení spotřeby a drobných úpravách architektruy. Třeba i5 v generaci 2-3 byla rozhodně rychlejší než 4-5 generace. Jen ty novější měli vydržet na baterce o něco déle. Až 6 generace dotáhla tuším tu 3 výkonem. Znát rozdíl je pak pouze u vestavěné grafiky, která zrychluje. Trouchám si říct, že rozdíl mezi procesory při práci s photoshopem mezi několika generacemi i5 ani nepoznáš. Stačí čerstvě nainstalované Windows a SSD disk + případně přidat RAM.

Já víceméně řeším obměnu NTB jen kvůli té next business day, protože nemůžu být víc jak 24 hodin bez funkčního počítače. Ale předchozí počítač jsem měl 5 let, jen navýšil disk a dal novou baterku. Nechtít ten tablet/notebook co se na nějm dají skvěle retušovat fotky v terénu, tak neměním dokud by HW úplně neodešel.
+mada Hodnocení: +1
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Notebook pro zpracování fotek v Lightroomu a Photoshopu

Příspěvekod mada » 18. březen 2018 12:15

Jenže já mám procesor AMD, RAM 8 GB, ten IPS displej by se asi taky hodil, a do tohoto notebooku už asi další peníze lít nechci.
Do toho se mi 6x týdně samovolně restartuje, zásadně během nastavené doby aktivního používání a zásadně během práce (v Lightroomu, Photoshopu, uprostřed přehrávání videa na Youtube, uprostřed nahrávání fotek přes FTP) - bez varování zčerná obrazovka a začne se restartovat. To je právě to, co už jsem hledala na českých i zahraničních HP fórech podpory, někde na fóru psali nainstalovat aktuální BIOS, to pomohlo asi na 2 dny a pak to začal dělat zas, a odpověď HP supportu je "dejte na 30 dnů do servisu, pokud nepomůže vrácení do továrního nastavení". Vrácení do továrního nastavení nevím jestli by pomohlo, když to ten notebook dělá už od chvíle, co jsem ho koupila, akorát že dřív to bylo 2x měsíčně a teď 6x týdně. Windows by měly být aktuální, nedávno se aktualizovaly.
Hodnocení: 0
mada
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11. červenec 2017 12:45

Reputace: +5

Re: Notebook pro zpracování fotek v Lightroomu a Photoshopu

Příspěvekod Ravennka » 18. březen 2018 13:55

A nemáš ho náhodou jenom přehřátej? Měl by se v tom případě vypnout, ale kamarádův Asus se jenom restartoval :mrgreen: ideální pod něj strčit nějakou tu podložku s vrtulkou (jestli máš po ruce, tak zkusit, třeba by to pomohlo, než si koupíš ten nový).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Notebook pro zpracování fotek v Lightroomu a Photoshopu

Příspěvekod mada » 18. březen 2018 14:10

To nevim, ale mám pocit, že brzy bude kluk nejenom přehřátej, ale ještě rozsekanej sekyrou. :evil:
Hodnocení: 0
mada
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11. červenec 2017 12:45

Reputace: +5

Re: Notebook pro zpracování fotek v Lightroomu a Photoshopu

Příspěvekod Ravennka » 18. březen 2018 14:13

Zkus vzít vysavač a vysát větráček(-y) a pak ho dát na nějakou podložku, aby mohl sát lépe vzduch :) i kdyby to pomohlo od 1 restartu, tak dobrý :D
+mada Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Notebook pro zpracování fotek v Lightroomu a Photoshopu

Příspěvekod GreatWhite » 18. březen 2018 14:24

kýbl vody ;) vylij na něho kýbl vody
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Notebook pro zpracování fotek v Lightroomu a Photoshopu

Příspěvekod PandaWild » 18. březen 2018 17:15

Samovolné restartování může být ještě softwarová věc, selhání systémové služby nebo ovladače, kdy se Windows samy restartují. Může pomoct vypnutí: Tento počítač / Vlastnosti / Upřesnit nastavení systému / Upřesnit / Spouštění a zotavení systému / Nastavení / Selhání systému, vypnout volbu "Automaticky restartovat" (implicitně je zapnuté). Při vypnutí se bude selhání služby ignorovat a jen se chyba zapíše do protokolu. Velmi užitečné tuto volbu vypnout, protože často se Windows restartují i kvůli nedůležité službě.
+Ravennka, +mada Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Notebook pro zpracování fotek v Lightroomu a Photoshopu

Příspěvekod mada » 18. březen 2018 17:26

Panda: Díky, zkusila jsem to udělat, tak uvidíme.
Větráček jsem taky trochu ofoukla.
Ale ten kýbl vody na to asi zatím lít nebudu. :-)
Hodnocení: 0
mada
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11. červenec 2017 12:45

Reputace: +5

PředchozíDalší

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé