Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 23. duben 2018 10:33

Také se zaměříme na kategorie ikdyž ten výpis všech kategorií je i z mého pohledu momentálně nešťastný. Teď se řeší životně důležitější funkce. :) Děkuji za názor.
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod castyhost » 23. duben 2018 20:01

offtopic

"Zcela na rovinu, ..." moc místních doma nechvalili, kdyz rozjeli prodavani obrazku za 25c kus ;-)
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod ToM » 24. duben 2018 06:32

Také pořád nechápu to magické kouzlo. Ze zvědavosti jsem to otevřel, kliknul náhodně na jednu fotku. Prý možné koupit na fotolia a dreamstime. Tak jsem kliknul na fotolia a odkaz nefungoval.... dobrý, tak jsem kliknul na dreamtime a ten naštěstí fungoval, ale tam jako zákazník zjistím, že jsou tam stovky ne-li tisíce jiných a lepších, takže koupím stejně něco úplně jiného a přiště půjdu rovnou tam. Kde je smysl tohoto projektu?
Hodnocení: 0
ToM
 
IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod admin » 24. duben 2018 07:47

ToM píše:Také pořád nechápu to magické kouzlo. Ze zvědavosti jsem to otevřel, kliknul náhodně na jednu fotku. Prý možné koupit na fotolia a dreamstime. Tak jsem kliknul na fotolia a odkaz nefungoval.... dobrý, tak jsem kliknul na dreamtime a ten naštěstí fungoval, ale tam jako zákazník zjistím, že jsou tam stovky ne-li tisíce jiných a lepších, takže koupím stejně něco úplně jiného a přiště půjdu rovnou tam. Kde je smysl tohoto projektu?


Smysl je v tom, že nakonec na tom Dreamstime něco koupíš, takže provozovatel Pixcollu dostane provizi. Autor fotky, který strávil X hodin prolinkováváním svých fotek na tom serveru, nedostane nic. A to je asi tak všechno. Takže ano, pro autora systému to má smysl, pro kohokoliv jiného už ne.
+Baldion Hodnocení: +1
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Ravennka » 24. duben 2018 09:11

Třeba si domluví 2 - 3 velkofarmy, že to tam nahrajou za nějakou "vstupní provizi" a bude tam mít rázem hafo obrázků a spokojenost na obou stranách :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod PandaWild » 24. duben 2018 10:01

admin píše:...Autor fotky, který strávil X hodin prolinkováváním svých fotek na tom serveru, nedostane nic....
Dokončuji program který prolinkování automatizuje, pro nás by tedy nahrání mělo být v podstatě bez práce. Pokud v Pixcoll zvládnou dobrou propagaci, mělo by to pro nás znamenat zvýšení prodejnosti na fotobankách. Např. na FineArtAmerica pozoruji, že někteří autoři prodávají podstatně více než jiní, přestože jejich tvorba není ničím výjimečná. Předpokládám, že si zajišťují vlastní propagaci a asi taková propagace jinými cestami může být dost účinná. Může to být přínosem, bude-li to znamenat něco navíc bez práce.
+Jiří Novotný, +shalom3 Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod shalom3 » 24. duben 2018 10:32

Při dnešním stavu konkurence je každé "probliknutí" jakéhokoli obrázku z portfolia maximálně žádoucí. Sice k tomuto projektu zatím přistupuji také víceméně skepticky, ale pokud bude zadávání odkazů automatizované, tak proč ne? Hlavně, aby tam chodili návštěvníci.
+Jiří Novotný Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 24. duben 2018 11:55

ToM píše:Také pořád nechápu to magické kouzlo. Ze zvědavosti jsem to otevřel, kliknul náhodně na jednu fotku. Prý možné koupit na fotolia a dreamstime. Tak jsem kliknul na fotolia a odkaz nefungoval.... dobrý, tak jsem kliknul na dreamtime a ten naštěstí fungoval, ale tam jako zákazník zjistím, že jsou tam stovky ne-li tisíce jiných a lepších, takže koupím stejně něco úplně jiného a přiště půjdu rovnou tam. Kde je smysl tohoto projektu?


Dobrý den, jaká to byla fotka? Pošlete mi prosím link do SZ nebo je u každé fotky je tlačítko "REPORT" a tam zaškrtnětě "Broken link to bank". Tak se o tom hned dozvím a opravím to. Děkuji za komentář
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Jiří Novotný » 24. duben 2018 12:16

Ravennka píše:Třeba si domluví 2 - 3 velkofarmy, že to tam nahrajou za nějakou "vstupní provizi" a bude tam mít rázem hafo obrázků a spokojenost na obou stranách :)


Žádné velkofarmy nechci a neplanuji. Pouze jednotlivec bude provazovat svoje portfolia.

Je taky k zamyšlení jeden úhel pohledu. Teď se zatím odkazy plní ručně, což je asi pro některé velký opruz ale zase to dává velkou konkurenční výhodu - kdo je aktivní tak bude vyčnívat a bude tam víc kvalitnějšího obsahu. A tím směrem aktivity se bude dál řídit i Pixcoll, kdo bude aktivní tak bude mít výhody. Kdyby se udělalo automatické vyplnováni URL, tak ti samí lidé co teď řvou budou říkat, že se tam obevilo najednou strašný kvantum obsahu a že nemá kvalitu a tak... žádná varianta není pro nikoho dokonála jen jde o to co je menší zlo. Jak se říká "Kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl". Nechal bych to a lidech (né jen na třech fotobankéřích z ČR). Je to uplně nová myšlenka jak propagovat (prodávat fotky) a tak je to tím pádem i "průzkum bojem". Nedá se na 100% říct co bude lidem vonět. Třeba na instagramu mám kupu lidí ze z celého světa co se jim Pixcoll líbí. FB (myslím FaceBook ale když nad tím přemýším i FotoBanky :D ) se taky neptá a udělá to. Někdo to zkousne a nekdo ne. Ale nesednou si hned na zadek z par lidí... :)
Hodnocení: 0
Jiří Novotný
 
Příspěvky: 65
Registrován: 27. leden 2018 23:14

Reputace: +10

Re: Pixcoll - Fotobanky na jednom místě

Příspěvekod Vero » 24. duben 2018 15:32

Co přesně má společného kvalita a to, že se někomu chce zadávat ručně linky k jeho práci?
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

PředchozíDalší

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé